Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11hónapos csivavám hirtelen...

11hónapos csivavám hirtelen elpusztult. Lehet-e mérgezés?

Figyelt kérdés
Egyszercsak reggel vért kezdett hányni,majd délben már véres hasmenése lett.Az első doki,akihez azonnal vittük,csirkeallergiát állapitott meg.Szája,nyelve nem volt kisebesedve,és a szeme se vérzett be.Hirtelen görcsöket nem mutatott,és nagyon tartotta magát.Délután a második orvos parvora gyanakodott,és ehez kapcsolódó fertőzésre.Késöbb a teszt negatív lett.Sajnos,teljes vérképet nem tudtunk már csináltatni,éjszakára meghalt.A csirkeallergiát sokan abszúrdnak tartják,hogy ilyen gyors lefolyásban elhulláshoz vezetett volna.Egy mérgezést csak meg tudott volna állapitani két orvos is,nem?Nem hagy nyugodni ez a kérdés,ezért kérem,aki találkozott ilyen,vagy hasonló esettel,irjon!!!
2010. jan. 6. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vagy az vagy nem. Két állatorovos nem tudta egyértelműen azonosítani az okot, neten keresztül vaktába itt pláne nem fog menni senkinek...
2010. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy összeszedett valami fertőzést nem?
2010. jan. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Fertőzés kicsukva,mert együtt volt másik három kutyussal is,akik tökéletesen egézségesek.Minden oltása megvolt,és a virus teszt negatív lett.
2010. jan. 6. 17:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk sajnos ugyanígy pusztult el kutyánk egyszer, betört a garázsba(ahova tilos volt) és megette a patkánymérget. ettől apró belsővérzés esetén(ami egyébként gyakori csak máskor eláll a vérzés anélkül h észrevenné a kutya vagy a gazdi) teljesen elvérzett, ugyanezek voltak a tünetek mint mondtad. Van ellenméreg(mi is beadtuk, de már késő volt), azóta nem használunk patkánymérget, de tartunk itthon ellenmérget.
2010. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mennyi idő alatt ment el a kutyusod?:(( Állatorvos adta az ellenmérget?Rögtön tudta,hogy mérgezés?Én csak pórázon vittem a kutyámat,mindig nagyon vigyáztam rá,de úgy látszik mégsem eléggé...:((
2010. jan. 6. 19:43
 6/12 anonim ***** válasza:

Gyomorcsavarodás?

Esetleg nem nyelt le valami éles tárgyat vagy valami olyat, amitől bélelzáródása lehetett?

Boncolást csináltattok?

2010. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem volt püffedt és kemény a hasa.Szem elött volt mindig,mert tüzelt a másik kutyus,és árgus szemekkel figyeltük.Nem valószinű,hogy lenyelt volna valamit.Széklete elötte rendben volt.Boncolást nem tudtam sajnos csináltatni az adott pillanatban,nem birtam volna elviselni.Azt hittem,a virusteszt igazol.
2010. jan. 6. 20:29
 8/12 anonim ***** válasza:
1 éjszaka alatt, az ellenmérget injekcióban adta be.
2010. jan. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Ha van még valakinek hasonló tapasztalata,kérem,irjon!
2010. jan. 10. 16:08
 10/12 anonim ***** válasza:
gyomorrákos volt Anyukám uszkárja, ugyan ezekkel a tünetekkel. nagyon gyorsan elpusztult, csak a boncolásnál derült ki.
2010. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!