Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táp valójában a Royal...

Milyen táp valójában a Royal canin?

Figyelt kérdés

Elvileg egy "márkás", jó táp. Viszont sok helyen hallom, hogy alig van benne hús, meg mindenféle adalék... De mégis azért sokaknak bevált... Megint máshol már majdnem a Pedigee-vel meg ilyenekkel hozták egy szintre...

Az én kutyáim fogytak az Acanatól, és tudom hogy túlaggódom őket, de amikor már hosszú szőrben érzem az egész gerincét és bordáit az tényleg fogyás. Most viszont kipróbálom a Royal canint. Nem tudom mi a jó a kutyának, ha sok hús meg gyógynövény van a tápjában és fogy tőle, vagy ha olyanoktól hízik amik nem valók neki nagyon (szénhidrát, adalékok). Mert ha tényleg nem olyan jó a Royal akkor inkább veszek egy Acanánál olcsóbbat. Miért olyan biztos hogy az Acanaban az van amit írnak vagy hogy az jó nekik? De nem is arról van szó, hogy mit vegyek, hanem hogy valójában milyen a Royal canin??


2010. jan. 6. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

A Royal Canin valóban nagyon jó minőségű. Nincs a Pedigee szintjén. Viszont az Acana is jobb fajta táp. Illetve az Eucanuba, Hill's Szóval van bőven alternatíva.

Túlnyomó részt domnáljanak a minősségi eledelek, a prémium tápok de azért néha ehet közepes kategoriát is én úgy gondolom.

2010. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért vettem ezt mert egy árban volt az Acanaval, így gondoltam kipróbálom. Eukanuba-ról rosszat hallottam (kísérlet) az kízárva, a többi meg nagyob drága volt. Én vennék olcsóbbat ha attól is ilyen szépek lesznek és ráadásul még meg is híznak, de az összeset nem próbálhatom ki, mert nem tenne jót nekik, és olvasva a véleményeket, elbizonytalanodtam, hogy nem is olyan jó!
2010. jan. 6. 16:00
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
én royal canninnal etetek... nagyon jó minöségű, mondjuk én fajta táppal:) de a hillst is csak ajánlani tudom, az is egy kiváló táp, acanát nem eszi meg a kutyám:D Szóval prémium kategória a royal cannin, nem tudok róla rosszat mondani.
2010. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Royal canin-t a fajtakeverék öreg szukám eszi, a kicsi fajtatiszta meg az acanát a többire rá se néz xDD ez kutya ízlés függő. :D nekem az Acana vált be!:D
2010. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Fajtafüggő, sőt jobban mondva egyed. Egyik kutyának bejön a másiknak nem. Nekünk nem jött be. Kiskorában a kutyát a Royal Starterrel etettük, sokan mondták, hogy nagytestű kutyánál gyors növéshez vezethet. Igazuk lett, a kutyám volt a legkisebb az alomban, szuka és a maga 5 hónapjával már olyan nagy méretre mint az anyja, az alomtestvérei eléggé lemaradva mögötte. Ízületi problémái vannak a kicsinek, orvoshoz járunk és kímélnünk kell a mozgással. Sajnos nálunk ez lett a vége.

De mondom egyede válogassa, nálunk ez lett, attól még máshol bejöhet.

2010. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Lehet lepontoznak, de én az arany középútra esküszöm. Happy Doggal etetem az egyik kutyám, a másik Boimoill-t kap, de nem a prémiumot, hanem a Classic-ot.

Az én kutyáim egy adag Royal-tól 3 napig f*stak. :S Érdekes, Happy Dog-gam leg Biomill-el nem volt ez, nem is kellett átállási idő, kaphatták egyből és nem volt hasmenés. Pont jó a súlyuk is, szép a szőrük, normális minőségű és mennyiségű a székletük.

De a Te kutyádon Neked kell kitapasztalnod, mi válik be. Egyedtől is függ.

A minap beszélgettem egy ismerőssel a tápokról, nézegettük az összetételeket. Minden kölyöktáp minden márkánál úgy van, hogy minél nagyobb testű kölyköknek adjuk, annál kisebb fehérjetartalma kell legyen. Egyedül a Royal Canin a kivétel ebben... Mikor olvastam a másik hozzászólást, akinek a nagytestű kutyája beteg lett a túl gyors növekedéstől, egyáltalán nem lepődtem meg, pont emiatt.

Ha már prémium, akkor szerintem sokkal jobbak is vannak a Royal-nál.

2010. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére az enyémek felnőttek és csak közepes méretűek. Józan árakon belül próbálgatok én, de szeretném minnél gyorsabban megoldani, a gyomruknak sem tesz jót a sok váltás.
2010. jan. 8. 18:59
 8/14 anonim ***** válasza:
24%

Eukanuba!

Miért kisérleti táp?

Én több mint 10 éve etetem a kutyáimat vele!

Egészségesek és gyönyörűek!

2010. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

csak azért mert rengeteg állat életébe került, mire kifejlesztették a remek minöséget... rengeteg videot megnézhetsz róla keress rá.(eukanuba)

"Bojkottáljuk az IAMS-t és az Eukanubát!

Ha szereti a kutyákat és a macskákat, ne

vásároljon Iams terméket!

Az Iams kutyaeledel-reklámjában szereplő, mezőn ugrándozó boldog kutyák képe fényévekre van az Iams által táplálkozási kísérletek folytatására igénybe vett laboratóriumban tartott kutyákétól. A PETA titkos kutatója állást vállalt a laboratóriumban, és a következőkkel

szembesült:

• a dolgozók a ketrecekben holtan heverő kutyákról számoltak be

• a sötét, börtönszerű kennelekben fullasztó a meleg nyáron, és fagyközeli a hőmérséklet télen

• a magányos és unatkozó kutyák véget nem érően köröznek szűk börtöncelláikban

• az állatok a hideg betonpadlón fekszenek, miután nagy izomkötegeket metszettek ki combjukból

• a kutyákat a torkukba lenyomott csövön keresztül, erőszakkal táplálják növényi olajjal

• az állatoknak olyan vastag fogkő képződik a fogukon, hogy fájdalmas számukra a táplálkozás

• képzetlen és tapasztalatlan kisegítő állatorvosok végzik a kísérleteket."

2010. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

Az egy dolog, hogy az Eukanubával agyonra kísérleteztek egy csomó állatot, de akkor is PONT EZÉRT a legjobb táp. Aranykoszorús mestertenyésztőnk, akitől a kutyusunk van, ezzel etet, és mi is ezzel etetünk, a kutyáink gyönyörűek, jó kondiban vannak, a szőrminőségük kiváló, amit sok bíró nagyon dicsér.

A Royal Canin nekünk nem annyira megfelelő, állatorvosunktól hallottuk, hogy némely fajtáknál (pl.: Chihuahua, Cocker Spániel) epilepsziát okozott bizonyos adalélok miatt, és hogy túl sok benne az az anyag, amivel "rászoktatják a kutyákat" (minden tápban van ilyen, de ebben különösen nagyobb dózisban, kábítószer szerű függőséget okoz, ezért is használja sok trainer kutyaiskolában mifelénk jutalom falatként).


Persze minden kutya más, valakinek ez jó, valakinek amaz, ki kell tapasztalni, a kutyusodnak melyik a jobb.

2010. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!