Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálhatnék, hogy a...

Mit csinálhatnék, hogy a távollétünkben ne menjen fel az ágyba?

Figyelt kérdés

Egy 4 hónapos, közepes testű kiskutyáról van szó.

Tudja, hogy az ágy tiltott terület, mikor otthon vagyunk és látjuk, nem is próbálkozik. Bár, ha már kint vagyunk a konyhában, akkor lehet, hogy felmegy, mert a múltkor nagyon lapított, mikor visszamentünk a szobába.

Na szóval, mikor hazaérünk a munkából, rendszerint össze van túrva az ágy, és papucs-meg zoknicafatokkal van tele. (Van olyan, ami már az övé, azokat rágcsálhatja, tépheti- de nem az ágyon...)


SZóval mit javasoltok? A konyhába kicsukni nem akarom, ahhoz kicsi a hely, szerintem.

Különben okos, jólnevelt kiskutya, de ez napi szintű probléma nála.


2010. jan. 6. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyira ne sajnáld a kutyit. Ha nem tudsz rá felügyelni nyugottan csukd ki egy olyan helységbe, ahol semmit nem tud tönkre tenni. Attól viszont tartok, hogy ezt büntinek fogná fel.
2010. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát nem egyszerű. Kisebb helyre bezárni szerintem nem szabad. Megértem ha nem akarod felengedni az ágyba,de... Nekem tizen évig voltak lakásban kutyáim, akik nem jöhettek fel az ágyba, szüleim nem akarták és később én is így szoktam meg. Aztán hozzánk került ideiglenesbe egy már felnőtt(menhelyi) kutya,akit az istennek nem lehetett leszoktatni,ugyhogy egy idő után beletörődtünk. Plusz takaró került az ágyra,így azt könnyű tisztítani. Aztán a kutyus végleges gazdához került. Később befogadtunk egy fiatal kutyust,akinek szintén az ágy volt a mindene,ugyhogy nála már természetes volt,hogy felmehet. Viszont azt megtalulta,hogy esténként a helyén alszik. Én azt mondom neked,hogy ha nem sikerül leszoktatni, akkor terítsd le az ágyatokat egy nagy takaróval,amit könnyű mosni. Van ismerősöm,akinek nem mehet fel a kutyája az ágyra, mikor mennek haza már az ajtóban várja őket,de mindig lebukik,mert egy bizonyos helyen meleg az ágy:) Ha otthon vannak,akkor persze eszébe se jutna.
2010. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mi sem nagyon tudjuk leszoktatni a kutyust az ágyról.mi barikádokat szoktunk építeni :o) ha pedig nem csinálunk,akkor nálunk is meleg az ágy... kész lebukás :o)
2010. jan. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fújd be valamivel aminek kellemetlen a szaga (de csak a kutyának). Vagy azt a szobát zárd be, ahol az ágy van.
2010. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is aszt mondom amit az előző hogy zárd be a szoba ajtaját!
2010. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát de mondom, hogy nem akarom kicsukni... :) az a legnagyobb baj nála az ágyban levéssel, hogy mindent felhord és szétrág. Amúgy talán még fel is engedném, de így?! Persze még az a nehéz ebben, hogy a 2 pincserünk lehet az ágyon, mert ők csak alszanak egész nap :)

Tehát lehet, hogy a kicsukás marad, vagy esténként lesből figyeljük, és ha látjuk, hogy felmegy, irgalmatlanul összeszidjuk :)

Köszönöm a válaszokat! Különben a szagosítás is jó ötlet, csak nem tudom, mi lenne jó erre a célra.

2010. jan. 6. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!