Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most van farka vagy nincs?

Most van farka vagy nincs?

Figyelt kérdés

A schipperke nevű kutyafajtát az előbb fedeztem fel.

Ahol olvastam róla (több helyen is) oda az volt írva, hogy ,,Farka nincs.˝ De a képek 50%-án tisztán látszik, hogy ott az a farok. Na most hogy van? Nincs neki természetesen sem, vagy végig csonkolják?


Van valakinek schipperkéje? Ha igen, akkor írtok róla pár sort? :-) =)


2010. jan. 5. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudok olyan kutyafajtáról, aminek ne lenne farka. Szerintem csak csonkolják :S
2010. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt találtam az amerikai klub oldalán:

"Tail

Previously customarily docked or may be born tailless or with partial length or full tail.

Docked: Very short.

Naturally tailless – no discernible tail.

Undocked: Full length tail tightly curled, carried over the back. Well covered with hair.

Fully coated partial length tail permissible but not desirable."


E szerint vannak farkatlanul született egyedek, mint ahogy pl. a mudinál és a wels corginál is.

2010. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Arról, hogy a farok nélküli változat miért terjedt el, már csak legendák szólnak. Az egyik történet szerint, mivel Belgiumban sokan éltek és közlekedtek hajón, sok hajós tartott Schipperkét társaságnak és rágcsálóirtónak egyaránt. A csónak fedélzetén azonban kicsi a hely, és hamar rájöttek, hogy farok nélkül kevesebb helyet foglalnak, és nem borogatnak fel mindent a farkukkal.

Másik legenda szerint, a XV. században, Brüsszelben rendezett nyakörv verseny második helyezettje bosszúból vágta le a nyertes kutya farkát. Lehet, hogy egy véletlen baleset miatt vesztette el a farkát az egyik egyed, és mivel kétség kívül ezek a kis kutyusok sokkal kellemesebb benyomást tesznek farok nélkül, a többiek is elkezdték a divatot követni. Ma már lehet találkozni mind farok nélküli, mind farokkal rendelkező egyedekkel, általában a származási országtól függően. Napjainkban az anyaországban Belgiumban, Franciaországban és USA-ban terjedtek el igazán a Schipperkék, és itt még kizárólag farok nélkül tenyésztik őket."

Nekem nincs ilyen kutyám, de nagyon tetszik a fajta, már régóta szeretnék egy ilyet.

Itt vannak róla cikkek:

[link]

[link]

2010. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A schipperkéne van farka csak a hátára kunkorítja.
2010. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!