Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy spániel kutyám 5hónapo...

Van egy spániel kutyám 5hónapos de a farka nincs visszavágva! Szeretném visszavágatni de nincs még késő?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát szerintem már késő vagy ha megis akarnád csinálni az már a szegény kutyának nagyon fájna:( Szerintem ne vágasd le de a te döntésed.
2009. márc. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Miért akarod visszavágatni a farkát?? Már egy jó ideje nem szokták - nekem 3 éves lesz nyáron a spanim és neki is hosszúra van hagyva - és tudtommal EU szerte tilos is a csonkolás, kivéve igazolt esetben, ill. betegség (ha pl. megsérül a farka) miatt. Azok a szaporítók, akik még csonkolják a spanik farkát, gyakorlatilag az állatkínzás bűncselekményét valósítják meg.
2009. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

szia

én úgytudom,hogy már ilyen"idős"korban,már nem vállalják.

Nemhiába csinálják nekik pár naposan/hetesen.

De ha megnézed a spánieleket,a többségének már nincs is levágatva a farka.

Meg 2éve azthiszem volt egy olyanról szó,hogy már tiltják ezeket a dolgokat:mert állatkínzásnak számít.De nem tudom,hogy ez még mindig létezik e.

Sztem ne vágasd le.Hiába altatással műtenék meg minen,de az altatás után a kutyának fájdalmai lehetnek,amit gondolom te nem akarsz.

2009. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
egyetértek.teljesen felesleges,és állatkínzás.nálunk most születtek yorkik,nem vágattam le nekik,a két kutyusom közül is az egyiknek le van vágva,őt igy vettük.a másiknak nincs,imádom a farkincáját.
2009. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

jó megértem hogy esetleg jobban tetszik vagy miegymás,de most hozzákell szokni.Meg most szerintem nem a farka miatt szeret valaki egy kutyát.És ezt nem bántásnak akarom szánni.és ne annak vedd.De a legtöbb ember nem a kutyája "külső" tulajdonsága miatt,hanem "belső"tulajdonságai alapján szereti a kutyáját-szerintem.Jó biztosan szémít a külső is.

Bár nem tudom átérezni amit akarsz csinálni,Nekem egy szuka west highland white terrierem van.és ugyebár náluk nem szoktak ilyeneket csinálni.

Szerintem beszélgess el egy állatvossal(állatorvosodddal) és majd az ő segítségével döntesz.

Okosan dönts!

2009. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincsen rá orvosi indok akkor ne csináltasd meg. már túl öreg ahhoz hogy könnyen viselje!
2009. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Hogy döntött a kedves kérdező?
2009. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ!Nem csináltatom meg csak nemrég került hozzám és nem tudtam meddig csinálják ezt és érdekelt!Nekem nagyon tetszik így a kutyám és nem megváltoztatni akarom így szeretem őt!
2009. márc. 24. 16:36
 9/10 anonim válasza:
nekünk is van egy spániel kislányunk akinek hosszú a farka. gyönyörű és eszméletlenül aranyos ahogy csapkod vele. olyan mint egy kis godzilla. állandóan rázza a farkát sztem ezért is aranyos meg okos csak szörnyen makacs. én el sem tudnám képzelni farok nélkül.
2010. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi már úgy vettük, hogy le volt vágva a farka, de én biztos nem vágatnám le egyiknek sem! Szép is rövid farokkal is, de hosszúval születnek, minek azt csonkítani???
2010. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!