Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terrorista a kutyám, tippek?

Terrorista a kutyám, tippek?

Figyelt kérdés

Nem rég hoztunk menhelyről egy 5 éves yorki kutyát ( mielőtt bárki ítélkezne hozzá teszem nem vagyok egy yorki imádó, állatvédő vagyok, mindig mentett kutyák vettek körül, őt úgy megsajnáltam és a család is beleszeretett úgyhogy magunkhoz vettük), eddig azt hittem tapasztalt kutyás vagyok, de ő teljesen kiborít. Kezelhetetlen, mikor hazza hoztuk egy kis tündér volt, hetekig semmi gond nem volt vele, tökéletes volt, teljesen problémamentesen beilleszkedett. Aztán elkezdett erőszakoskodni, hisztizni, nagyon akaratos és agresszív lett ( erősen csíp ha nem simogatjuk vagy ha nem kap a kajánkból), semmire nem tudom rávenni amit ő nem akar.

És hiába szidom vagy próbálom juti falattal nevelni semmi nem sikerül. Van valakinek valami ötlete, nem hiszem el hogy ennyi év kutyázás után egy 2kg kis "patkány" fog ki rajtam.


2010. jan. 5. 14:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutyázási 'tudás' nem azon múlik, hány éven át tartottál kutyát, hanem milyen elvek alapján. A kutyád egyértelműen kifejezi akaratát és szerinte elfoglalt rangját, ami nem találkozik a tiéddel-tiétekkel, mivel ti képtelenek vagytok 'kutyául' reagálni.

Egyébként részben tévhit, hogy a kutyát le kell verni a rangbeli fölény kivívásához, mivel a falkavezérség nem erről szól köztük, hanem egy viselkedési minta. Ha a minta elemeivel talélkozik az alárendelt, akkor nem érzi szükségét a betöltetlen hely/viselkedés átvételének (ami kényszeres, a falka túlélése érdekében rögzült ösztönös reakció).

2010. jan. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%
Bizonyára ki akarja mutatni, hogy ő a falkavezér. Vagy korábban mindig ezt csinálta. "Vedd szorosabbra a gyeplőt!", hadd fogalmazzak így...
2010. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

07.12-nek teljesen igaza van. Az eddigi kutyáid nem voltak domináns természetűek, vagy másként mutatták ki, ha nem fogadtak el titeket "feljebbvalóiknak". Ez a kicsi hörcsögebb természet.

Írta valaki, hogy ez a menhely miatt lehet - ez kizárt. Ha mindenképp okot keresünk azon kívül is, hogy ez a kutya ilyen "személyiség", akkor inkább a fajtáját mondanám. A kis patkányfogó kutyák gyakran hepciáskodók, hajlamosak rá, hogy a gazdi fejére nőjenek.

Amikor elhoztátok a menhelyről, még olyan volt, mint a kisangyal - csak hamar felmérte, hogy itt most ő lehet a főnök.

A Fennel-féle kutyapszichológia-könyvet olvasgassátok, meg a neten Cesar Millan előadásaira keressetek rá, nagyon hasznosak.

2010. jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Harapj a fülébe!!!:)Mint a Kutyabajnok című filmben!XDXD

Ki tudja,lehet hogy beválik:)

2010. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!