Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terrorista a kutyám, tippek?

Terrorista a kutyám, tippek?

Figyelt kérdés

Nem rég hoztunk menhelyről egy 5 éves yorki kutyát ( mielőtt bárki ítélkezne hozzá teszem nem vagyok egy yorki imádó, állatvédő vagyok, mindig mentett kutyák vettek körül, őt úgy megsajnáltam és a család is beleszeretett úgyhogy magunkhoz vettük), eddig azt hittem tapasztalt kutyás vagyok, de ő teljesen kiborít. Kezelhetetlen, mikor hazza hoztuk egy kis tündér volt, hetekig semmi gond nem volt vele, tökéletes volt, teljesen problémamentesen beilleszkedett. Aztán elkezdett erőszakoskodni, hisztizni, nagyon akaratos és agresszív lett ( erősen csíp ha nem simogatjuk vagy ha nem kap a kajánkból), semmire nem tudom rávenni amit ő nem akar.

És hiába szidom vagy próbálom juti falattal nevelni semmi nem sikerül. Van valakinek valami ötlete, nem hiszem el hogy ennyi év kutyázás után egy 2kg kis "patkány" fog ki rajtam.


2010. jan. 5. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne tessék finomkodni vele...engedelmességre kell szoktatni. Ha kell, összecsavart újsággal.
2010. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Juti. Jutifali.
2010. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
2010. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem rosszból de még akkor mondják, hogy nem lehet semmi baj a menhelyi felnőtt kutyákkal! Hát úgylátszik a tapasztalat mégis mást mutat! Ki tudja min mentek keresztül!

Ne hagyd hogy irányítson! Tapasztald ki hogy mi a jó neki, szigorúság, vagy attól csak még durvább lehet vagy akármi más. Ha csíp akkor rakj rá szájkosarat amíg nem biztonságos. A magabiztosságát is elveszi. Van ilyen textil amit az orvosnál szoktak rárakni hogy ne harapjon.

Menj el a Cerberos kutyasuliba, vagy kérj tőlük tanácsot!

2010. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

vedd át a falkavezérséget!!!!nagyon szigorúan betartani!!!!

[link]

2010. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó cikk!:)
2010. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy "szokásos betegség" menhelyi, vagy akár utcáról össze szedett kutyáknál. Védi a helyét, a "megszerzett" gazdikat, ételt. Gondolom jól elkényeztettétek amikor hozzátok került, mert sajnáltátok. Most már kevesebb kényeztetést kap, és hiányolja.

Nem szabad semmiképp sem bántani! Csak ellenkező hatást értek el vele.

Büntetésként kapjon elzárást a családtól. HA rosszalkodik, pl megharap, akkor hagyd ott, és kis ideig ne foglalkozz vele. Csinálj úgy, mintha ott se lenne. Ha van szállítóboxotok, vagy valami olyan hely ahova el lehet zárni, félre lehet csukni, az is hasznos büntetőeszköz lehet.

2010. jan. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanúgy kezeld, neveld mint egy nagy kutyát.
2010. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ismerem a cerberos módszert de azért átolvasom hátha találok valami újat köszönöm. Esetleg más tippek?

például nagy gond az hogy ha egyedül hagyjuk itthon bepisil, sőt néha még éjjel is pedig van kutyaajtó(bár azt nem hajlandó használni) és gyakran visszük ki. Sétálni sem hajlandó ha otthonról indulunk, ha kocsival megyünk és megállunk valahol akkor rohangál de ha gyalog indulnánk nem hajlandó hiába hívom, ráncigálom, jutifalat, vagy van hogy elengedem és ott hagyom de nem jön utánam csak ül mozdulatlanul.

2010. jan. 5. 19:18
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Egyértelműen szorong a kutya az egyedül maradástól, az elhagyástól.

Lehet,h hülyén fog hangzani, de tudod mi az a kineziológia? Vagy magyarul stresszoldás? Én a félős kutyámmal 2-szer voltam kezelésen. A második kezelés után kb 2héttel hagyta magát megsimogatni a kutya egy olyan ismerősnek, aki már vagy 4éve jár hozzánk és eddig a kedves, becézgető szavaira viszont csak morgást kapott a kutyámtól. Most viszont oda ment hozzá a kutya és hagyta magát megsimogatni.

Próbáljátok ki! Ezt embereken szokták alkalmazni egyébként, de keress egy állatbarát kineziológust, aki elvállalja a kutyusod, biztos segítene neki is.

2010. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!