Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kutyakiáll...

Mi a véleményetek a kutyakiállításkról?

Figyelt kérdés
Szoktatok kiállításokra járni, és ha igen, akkor felvezetőként, vagy nézőként?
2010. jan. 4. 19:29
1 2
 1/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
86%

Én imádom:)

Eddig két szezont végigkiállításoztam a saját kutyáimmal,én vezettem fel őket,de már alig várom az idei első showt!

2010. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne kiabálj.
2010. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jó szórakozás, jó a hangulat, lehet találkozni más ismerős kutyásokkal stb. Mondjuk én nem vagyok tenyésztő, tehát számomra tétje sincs, de a kutyám tenyésztőjének jó, ha mi is eredményesek vagyunk. A kutyámnak pedig egy jó program, ahol új ingerek érhetik és sok kutya társaságában lehet.
2010. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

A leggusztustalanabb dolog a világon... Az egész egy rohadt nagy átcseszés, a bírók könnyen megvesztegethetőek, és csak annak van némi esélye (szer kutyával is akár), akinek megvannak hozzá a kapcsolatai, meg a pénze.

20 éve tenyésztek, ez idő alatt aranykoszorús mestertenyésztő vagyok kétszer is, tapasztalatból beszélek.

A tenyésztők egymást köpködik, egymás kutyáját pocskondiázzák.

A lefizetős dologhoz már én is folyamodtam, és ha szükségem van egy címre, elég felhívnom a bírónőt vagy bíróurat, és biztosítva van a HFGY... Tapasztalatból beszélek.

2010. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem szeretem őket, de ha kölyköket szeretnék akkor muszáj. Én nem tudom, hogy csináljátok, hogy a kutyáitok szeretnek járni, az enyémnek csak stressz, hogy nem rohangálhatja ki magát. Korán reggel felkelünk, kicsit megsétáltatom a kutyámat, hogy pisiljen, de ez nem elég ahhoz, hogy lenyugodjon, arra nincs idő, hogy igazi sétát tegyünk, elindulunk, meg is érkezünk másfél óra múlva, de közben halálra idegeskedjük magunkat, hogy elkésünk, mert ha nagyobb nemzetközi kiállítás van, bedugul a város, rémült telefonálás, hogy mit tegyünk, ha elkésünk, de megnyugtatnak, hogy a bíró sincs még ott, megérkezünk, persze a bíró még késik minimum egy órát, közben a kutyám láthatóan szenved a mozgáshiánytól. Nekem nem hiányzik ez a stressz, nem véletlen, hogy még csak 3 kiállításon voltunk (de megfogadtam, hogy idén többször is megyünk:D). Én nem tapasztaltam a saját fajtámnál, hogy lefizetnék a bírókat, ahhoz képest, hogy a kutyám nem egy híres kennelből van, a ringdresszúráján is lehetne javítani és én sem vagyok tapasztalt, már volt egy ígéretes (kölyök osztályba), egy kitűnő II cím nélkülés egy Res. Cac mindkettő növendék osztályban. Ezek nem nagy címek, de azért szerintem azt mutatják, hogy nem reménytelen a dolog és ha többet járunk, akkor még lehetnek jobb eredményei.
2010. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nézőként nagyon szívesen járok Ha lesz kutyám viszem őt is.
2010. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem jellemző a bírók lefizetése. Van, hogy egyik-másik nem igazán ért ahhoz a fajtához, vagy hogy pont a tied nem tetszik neki, de ez egy idő után kiderül, és akkor legközelebb nem kell hozzá nevezni. Amúgy is érdemes minél több különböző bíróhoz nevezni, több szem többet lát alapon, és akkor az is belefér, ha esetleg egyik-másik tényleg le volt fizetve. Nekem inkább az ad okot a gyanúra, ha olyat látok, ahol a sok-sok cím mind csak 3-4 bírótól van.

Az meg, hogy a kutya hogyan viseli, szerintem fajtától és a kutya személyiségétől is függ. Embernél is van, hogy egyik nap nyugodtabbak vagyunk, másik nap idegesebbek, ezt ki kell fogni.

2010. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Hát ez igen érdekes kedves "tegnapelőtt 17:22". Pont a Te fajtád miatt megy a gusztustalankodás. Nem tudom mit tenyésztesz,de gondolom valami p1nanyalót. Lehet hogy nálatok a lefizetés működik,nálunk "nagykutyásoknál" nem jellemző.

De amíg ilyen férgek mint Te járnak kiállításokra,addig nincs is min csodálkozni. Én a helyedben ezt nem mesélném el,hanem mélyeket hallgatnék és mélységesen szégyellném magam.Simán kizáratnám az ilyen bírót a bírói testületből,az ilyen tenyésztőt pedig kitiltanék a kiállításokról.

És még mielőtt eszedbe jutna,nem savanyú a szőlő. Van itthon néhány JCH,HCH,HFGY címmel büszkélkedő kutyám. És ők ezeket a címeket saját erőből érték el...

2010. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Ma 13:15


30 éve kutyázom, és ez van sajnos, éppen ezért nem járok már kiállításra, csak a CH címek megszerzéséig, akkor is elég odatelefonálnom a bírónak, hogy ott leszek. Nem fárasztom sem magam, sem a kutyáimat ezzel.

Aki valóban véleményt akar hallani a kutyájáról, menjen külföldi bíróhoz, vagy külföldre kiállítani. Ebben az országban nem fog biztos véleményt hallani, EGYIK FAJTÁNÁL SEM.

2010. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jajj de boldog vagyok, megint sikerült vkiknek összevesznie 1 kérdésen, grat:(

Én is a helyedbe ku$$olnék kedves 17:22, te mondod, h gusztustalan, és te is közben ráteszel, ehhez is szeretnék gratulálni:(

2010. jan. 8. 18:39
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!