Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Lipusz Eszter kérdése:

Hogy vegyem rá a szüleimet Border Collie-ra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 12 éves vagyok. Van egy kutyám, Lizának hívják, 7 éves és fajtiszta beagle. De mivel 5 éves voltam, amikor megkaptam, nem tudtam tanítani. És a szüleim sem tanították, így eléggé butus. Egy csomó embernek több kutyája van. Nagyon-nagyon szeretnék egy border collie-t, rengeteg időm van rá, neki szentelném minden energiámat. Jó tanuló vagyok, napi 1 órát szoktam csak tanulni, azután csak a kutyákkal foglalkoznék. Kizárólag törzskönyves kutyát szeretnék, csakis tenyésztőtől, pénzem is összegyűlt rá. Ismerem a fajtát mert barátnőmnek is ilyen kutyája van, csak neki törzskönyv nélkül. Amit tudnék neki nyújtani: 2-3 óra séta, kocogás, játék, agility, kutyasuli. 9 éves korom óta ez az álmom, hogy lehessen egy ilyen kutyám. És miért nem lehet? Mert 'itt van nekem Liza, minek neked másik kutya'. A mostani kutyánk nem engem tekint a gazdájának, és ezért szeretnék új kutyát. Hatalmas kertünk van, nagyon boldog lenne nálunk. Meg a szüleim azért sem szeretnének ilyen kutyát, mert 'méregdrága', de nekik semmibe sem fájna. Help, hogy vegyem rá őket?

2014. jún. 24. 14:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azért egy border és egy beagle figyelmessége, együttműködési készsége nem egyforma. Rengeteg bordert és beaglet láttam, régóta foglalkozom kutyakiképzéssel. Aki ezt állítja nem dolgozott mind2 fajtával. Akkor is így van ha lepontoztok, mint az előző válaszomat is. Nekem is volt borderem is és más fajtám is. Vagy talán véletlen, hogy a border a bajnoka rengeteg kutyás sportnak?
2014. jún. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem véletlen. De talán az sem véletlen, hogy a tükörmódszer bemutatócsoportjában ahol kizárólag a kutya együttműködésére alapozva mutatják be a trükköket 2 db beagle is van és csak egy border.

És bizony ahhoz képest mennyien akarnak most bordert, mert az milyen okos és majd milyen könnyű lesz tanítani, iszonyúan sok lemozgatatlan, idegbeteg egyeddel találkozom a fajtából. Nem könnyű kutya, nem való csak tapasztalt, nagyon jó tanító és elkötelezett kutyás kezébe.

2014. jún. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ahol én sétáltatok kutyát ott kb. u. annyi border van mint beagle, és csak azt látom, hogy a beaglek után állandóan rohannak a gazdák és hiába szólnak, a kutya letojja őket, mindent fölesznek és eszük ágában sincs engedelmeskedni. A környéken lévő borderek meg első szóra visszajönnek és várják a feladatokat. Ezen gazdák között vegyesen van tapasztalt és abszolút kezdő, első kutyás is.
2014. jún. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!