Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Lipusz Eszter kérdése:

Hogy vegyem rá a szüleimet Border Collie-ra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 12 éves vagyok. Van egy kutyám, Lizának hívják, 7 éves és fajtiszta beagle. De mivel 5 éves voltam, amikor megkaptam, nem tudtam tanítani. És a szüleim sem tanították, így eléggé butus. Egy csomó embernek több kutyája van. Nagyon-nagyon szeretnék egy border collie-t, rengeteg időm van rá, neki szentelném minden energiámat. Jó tanuló vagyok, napi 1 órát szoktam csak tanulni, azután csak a kutyákkal foglalkoznék. Kizárólag törzskönyves kutyát szeretnék, csakis tenyésztőtől, pénzem is összegyűlt rá. Ismerem a fajtát mert barátnőmnek is ilyen kutyája van, csak neki törzskönyv nélkül. Amit tudnék neki nyújtani: 2-3 óra séta, kocogás, játék, agility, kutyasuli. 9 éves korom óta ez az álmom, hogy lehessen egy ilyen kutyám. És miért nem lehet? Mert 'itt van nekem Liza, minek neked másik kutya'. A mostani kutyánk nem engem tekint a gazdájának, és ezért szeretnék új kutyát. Hatalmas kertünk van, nagyon boldog lenne nálunk. Meg a szüleim azért sem szeretnének ilyen kutyát, mert 'méregdrága', de nekik semmibe sem fájna. Help, hogy vegyem rá őket?

2014. jún. 24. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Valoszinuleg sehogy. Ha mar van egy kutyad akkor nehez lesz. Lehet hogy a szuleid ugy gondoljak, hogy egy kutya pontosan eleg egy csaladba, mert lehet hogy olyan gondokat/problemakat okoz amiket te nem feltetlenul latsz at elsore, vagy nem tartod oket problemanak.


Egyebkent meg a 7 eves kutyat is lehet tanitani. Mi akadalyoz meg benne hogy Lizaval foglalkozz?

2014. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Nincs buta kutya. Bármikor el lehet kezdeni a tanítást a kutyáknál. Ajánlom a klikkert és a jutalomfalatot. Ásd bele magad és foglalkozz Lizával. Én úgy gondolom túl fiatal vagy egy border collie-hoz. Az ilyen kutya iszonyatos mozgásigénnyel rendelkezik, amit minden nap meg kell adni neki, ha esik az eső, ha fúj a szél, ha negyven fok van. A testi lefárasztás se takar ki mindent, az agyi fárasztás is nagyon fontos, minden áldott nap. Még csak 12 éves vagy, mész még gimibe ahol nem 1 órát fogsz tanulni. A kutya pedig jó esetben veled lesz 10-15 évig. Nem tudom, honnan van pénzed 12 évesen, de a kutyát nem elég csak egyszer megvenni, folyamatosan költeni kell rá pénzt ami egy év alatt iszonyat mennyiségű összeg lehet (oltások, játékok, stb stb.) Várj néhány évet, és ha továbbra is érzed magadban a tüzet e fajta iránt, akkor majd megveheted.
2014. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Tudod nem csak a vételárat kell kifizetni, hanem a tartását is. Prémium táp, orvos, kutyasuli. Ezt mind a szüleid fizetnék. Így joguk van dönteni, tudják-e állni. Abban igazad van, hogy egy border nem összehasonlítható egy beagle-el. (bocsánat) teljesen más típusú, jellemű kutyák. Én több mint 10 évet vártam egy borderre, mert az én szüleimnek nem volt pénze kutyát tartani. Most vettem magamnak.

Ha mégis teljesül az álmod, ne csak ígérd, tényleg járj vele agilityzni, úgy talán nem csak fellángolás marad, ha belecsöppensz a sport kutyazás világába.

Ha a pénz amúgy nem akadály, a következő taktikát vetném be:

Mond el a szüleidnek, mennyire szeretnél sportolni, mozogni a szabadban, versenyszintű sportot űzni. Egészséges és lelkileg is épít. Egy olyan sportot szeretnél ahol kutyával lehet sportolni, mert ez a kedvenc sportod. Ezt mondogasd egy darabig. Ne erőszakosan csak vágyakozva, hogy milyen jó lenne, mennyire boldoggá tenne. Aztán mutass kutyás sportokrol videókat a szüleidnek, amiben border van, és dicsérd agyon, mutasd meg hogy brillírozik ez a kutya :-D Ezt is jópár napig, hétig. Majd néha emlegesd fel a videót, és tedd hozzá, milyen nagyszerű fajta ez, de jó lenne neked is egy, így egyszerre sportolnál és az álmod is megvalósulna. A lényeg, hogy ne legyél erőszakos, inkább pozitív érzéseket válts ki a szüleidből.

2014. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a kutyát nem a fajtájáért/eszéért/teljesítőképességéért kell szeretni, hanem önmagáért. Ha egy egyszerű kis beaglet nem tutsz azért szeretni, mert a taníthatósága meghaladja a képességeidet, akkor ne is álmodj másik kutyáról. Majd ha Lizával ugyanúgy bánsz mint egy borderrel, akkor jöhet fel a kérdés, hogy "mi lenne ha lenne még egy?" Ilyen gondolkozású embernek nem is értem, minek kutya. Akiben nincs meg ennyi tisztelen és becsület, annak semmilyen kutya sem való. Hidd el, sok türelemmel, lelkesedéssel és odaadással Liza is úgy nézne rád, mint a gazdájára, ugyanúgy lehetne tanítani trükkökre, és kisebb akadályokat vele is vehetnél ha élvezi, a kutyasuliról nem is beszélve. Ha nagyon akarnád, a Lizából nagyon ügyes kis kutyust faraghatnál, szégyelld magad!
2014. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14/L
2014. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszoló. Mondtam én egy szóval is, hogy Lizával nem foglalkozok? Megtanítottam neki, hogy ül, ugrik és forog. De több mint fél éve próbálom tanítani neki a pacsit, azt hogy hempereg, hátra. És mintha csak testben lenne ott, amikor gyakorlunk. Kiszoktam vinni sétálni, szoktam vele játszani, de nekem a szívem vágya mégis egy border collie.

Harmadik válaszoló, nagyon szépen köszönöm a tanácsokat de.. Próbálkoztam ilyennel, és a szüleim vagy azt mondják, hogy hagyjam őket békén, mert nemérdeklik mit mondok, vagy ordítanak :'(

2014. jún. 24. 16:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak testben van ott a kutyád a tanításnál akkor hidd el nem a fajtában van a baj, hanem abban, hogy nem tanítasz jól és érdekesen. Ezen egy border nem fog változtatni.
2014. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7. jól mondja. Ha nem tudod felkelteni egy kutya érdeklődését, hogy kizárólag rád figyeljen, nem tudod lelkesíteni, az nem a kutya/fajta hibája. A border sem figyelne rád, sőt, mivel elég kreatív kutya, szerintem inkább téged kezdene el heccelni, ami azért rosszabb annál, mintha csak szimplán "testben van ott". Nagy esze van, és ezt könnyedén ki is használhatja ellened. Szerintem amíg a szüleid nem látják, hogy komolyan vennéd ezt az egész kutyázást (amit a meglévő kutyáddal, Lizával kell elkezdened), addig ne számíts tőlük borderre. Szóval nem a kutyádban kellene keresned a hibát, hanem először magadban, hogy miért is nem tekint téged a gazdájának. Erre nagyon jó lenne egy kutyaiskola.
2014. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Foglalkozz Lizával :)
2014. jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2-3 óra séta, kocogás, játék, agility, kutyasuli


Ezeket a jelenlegi kutyáddal is meg lehet csinálni, szépen eljársz vele kutyaiskolába, megtanulod, hogy hogyan tedd számára érdekessé a tanulást, és öröm lesz a közös élet. ehhez tökéletesen felesleges új kutya. Nekem huskym van, ami köztudottan nehezen tanítható és motiválható fajta, mégis több dolgot tud, mint az átlag kutyák, és nagyon szeret tanulni. Szóval nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Járj el a jelenlegi kutyáddal suliba!

2014. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!