Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném meg?

Hogyan nevelhetném meg?

Figyelt kérdés
Van egy két éves francia bulldog kiskutyám, és sajnos nagyon neveletlen. Hiába tanítom, egyszerűen nem hajlandó szót fogadni. Az olyan dolgokat nagyon könnyen megtanulta, hogy "ül", "fekszik", stb., de ha rászólok valamiért, h nem szabad (mondjuk szétrágni a bútort, harapni az emberek lábát), nem fogad szót. Olyan mintha megértené, de direkt nem csinálná. Vettem neki játékokat, és amikor tudok, foglalkozom vele, de a helyzet reménytelennek tűnik.
2010. jan. 4. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudok ehhez hozzászólni sajnos, de az én vizslám is ugyanilyen...

Az őrületbe kerget, hogy szinte olyan mintha a falnak beszélnék...

2010. jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem te vagy a főnök? Úgyértem, nem biztos, hogy elfogadott falkavezérnek. Hallja amit beszélsz, de oda se bagózik. Lehet, hogy késő nála a nevelés két évesen, de az is lehet, hogy úgyérzi, egyenrangúak vagytok. Márpedig a kolléga ne parancsolgasson.

Sztem itt az ideje, hogy átvedd a vezetést. Kevés infót írtál, ezért nem tudom pl, h kinti kutya vagy lakásban lakik, de nálunk pl így nézett ki:

A kutyusom ugyanilyen volt, igaz ő akkor volt hat hónapos. Nekem egy tréner mondta, hogy legyek végre én a főnök. Olyan alap dolgokat javasolt pl: semmiképp ne aludjak vele egy ágyban. Nem az egészség meg a többi, hanem egyszerű racionális magyarázat: a falkavezér fekhet bárhova, de a falkavezér helyére senki. Hát a kutyának coki az ágyból. Mindig én egyek először. Ha valahová megyünk, pl ajtón én lépjek be először, ő csak utánam. Ezek csak apró tippek, inkább azt mondanám, tanulj meg a falkavezér fejével gondolkozni. Következetességgel, sok-sok türelemmel és szigorral ám mégtöbb szeretettel menni fog.

De MINDIG legyél vele tisztában, hogy TE vagy a főnök. Te eszel először, akkor veszed el tőle a kaját amikor te akarod, akkor eszik, amikor te akarod, arra mentek sétálni, amerre te mondod. A kutyának csak két eshetőség van: amit tilos és amit szabad. A tiltás legyen egyértelmű, mindig ugyanaz a tiltószó.


Kívánok neked soksok türelmet és sok sikert :)

2010. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert nem érti, hogy mit akarsz.

Ez van a fejében: ,,Mi a csuda az, hogy nem szabad?˝

Próbáld ezt: Ha a vendég után kap, akkor mond: ,,Nem szabad!˝ , majd emeld fel, és vidd egy kicsit arrébb.

(Ezzel kizökkentedd abból, amit csinál.)

Ha odébb vited, akkor tedd le és ismételd meg: ,,Nem szabad!˝ Ezután fordíts neki hátat és tedd a kezed keresztbe. (Ez csak pár pillanatig tartson.)


Ezt hívjuk negatív visszajelzésnek. Nem ütünk, csak a

tudtára adjuk, hogy nem tetszett az, amit csinált.


A pozitív visszajelzés/megerősítés ennek az ellentéte.

Amikor a bútor mellett van és nem rágja, akkor dícsérd, simizd, adj neki jutalomfalatot.


Sok sikert! :-)

2010. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát, próbálkozom folyamatosan, előbb-utóbb csak sikerül. :)
2010. jan. 4. 17:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek, szerintem is alapvetően rangsorproblémákkal állsz szemben (na meg lehet nem tudja a kutya, mi az, hogy "nem szabad").

Olvasd el Jan Fennel könyveit, itt az egyik, mindent leír:

*****

Sok sikert!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!