Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támogatnád, hogy a tenyésztők...

Támogatnád, hogy a tenyésztők ivartalanítva adják olcsóbban a hobbi célú kutyákat?

Figyelt kérdés
Ezzel vissza lehetne szorítani a szaporítók pusztító "munkáját", nem?
2010. jan. 3. 22:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
98%

8-10 hetesen is lehet ivartalanítania kutyát egyébiránt...

[link]

2010. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%
Nem támogatnám, hogy olcsóbban adják! Így sem hozza vissza a befektetett pénzt egy szuka még akkor sem, ha 100-150e forint egy-egy kölyök. Attól, hogy hobbi célú kiskutya, a tenyésztőnek még ugyan annyiban van mint a kiállítási vagy tenyésztési célú testvérei.
2010. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Én támogatom. Ha hobby célra, akkor olcsobban, de ivartalanitási kötelezettséggel, ugyanugy szerződéssel, amibe beleirnám, hogy a tk. csak az ivartalanitás után kerül átadásra, ha ez nem történik meg visszavenném a kutyát. ha továbbtenyésztésre, akkor viszont többet kérnék érte, mivel rengeteg munkám fekszik benne,és rengeteg pénzem kezdve az anya kiállitási és egészségügyi költségeitől a fedeztetés költségéig. (ami egy külföldi kannál lehet akár 300 e ft is). és vállalja, hogy ugy tartja a kutyát, ahogy annak a legjobb, kiállitja, iskolába hordja, és tenyésztésbe vonás előtt a fajtára előirt kötelezettségeknek eleget tesz. Sok hirdetést láttam már ahol a szülők eredményeire hivatkozva kérnének egy rakat pénzt. igy ez sem lenne.
2010. jan. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

Már egy jó pár hónapja nézegetem a Main Coon cicákat, nagyon szeretnék egyet.... Eddig minden hírdetésben amit olvastam, ki volt hangsúlyozva hogy szerződéssel és ivartalanítási kötelezettséggel. Vagyis nem a tenyésztő ivartalanít, hanem te amikor megveszed a kutyát-cicát. Mondjuk én csak azt nem értem, hogy ő eljön hozzám 2 hónap múlva és megnézi a cicát hogy ivartalanítottam-e???? Vagy hogy tartatja be a szerződésbe leírtakat, ha mondjuk én azt mondom hogy márpedig nem ivartalaníttatok? Na mindegy....

Egyik tenyésztő se lesz olyan hülye hogy saját ktg-en ráadásul még olcsóbban is ivartalanított kutyát adjon.

2010. jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

hobby kutya = nem tenyésztési célra tartott ?

mert akkor ivartalanítás .

persze ,hogy támogatom.

persze másként.

a vevő dönthet , ivaros kutya , vagy ivartalanított , ( 6 hetes kortól lehet !!!! )esetleg szerződéssel biztosítva, hogy 5-6 hónapos koráig a gazdi ivartalanítatja a kutyáját.amennyiben mégsem ,úgy további összeg megy a tenyésztőnek ( ez nehezen ellenőrízhető )

vagy : tenyésztésre szánt hobby kutya ( akár 1 × is fedeztetve !! 25-50 % magassabb ár !

2010. jan. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%
NEM
2010. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%

A kérdés kb. olyan: támogatnád-e, hogy más a te fütyiddel verhesse a csalánt?

Egyébként mit értesz támogatáson? Fizetnél a tenyésztőnek azért, hogy olcsóbban adja, netán _köteleznéd_ erre, mert sokadmagaddal megszavazod?

A szaporítók és egyebek munkáját a kereslet csökkenésével lehet visszaszorítani. De amíg a (leendő) kutyások jórészt olyan igénytelenek, hogy a kutyákkal kapcsolatos szakirodalmat nem hajlandóak fellapozni és használni, addig annak se lesznek tudatában, hogy a kutyatartás nem igény, hanem jórészt felelősség (a saját kutyák által megölt gyerekek lehetnének pedig elégséges indok). A kutyában pedig nem a származás a drága, hanem a tartás, csak ezt rövid (távon 'gondolkodó') ésszel nem sikerül felfogni.

Olyan ez, mint a közlekedés: azzal, hogy bírságolással kordában tartod a csordát, sosem fogod elérni, hogy az értelmi színvonal annyira emelkedjen, hogy kényszer nélkül is működjön. Ahhoz ugyanis ismeretterjesztésre és a tudatlanok részéről tudásszomjra volna szükség.

A tudatos kutyás meg úgyis vérvonal, tenyésztő eredményei, körülményei, kutyái és a fajta standard alapján, az elvárásának megfelelő fajtából választ kölyköt, felnőttet pedig a megfelelő ismeretekre alapuló, az idegrendszert a kiváltott reakció alapján feltérképező módszerrel, pl. menhelyes kutya esetén.

2010. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%

a macskáknl ivartalanítási kötelezettséggel olcsóbb. a kutyáknál nem igy van?

bocsánat a rákérdésért.

2010. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Feltétlenül támogatnám, hogy kedvezőbb áron lehetne hozzájutni hobbi célra vásárolt kisállathoz, szerződéssel, ivartalanítási kötelezettséggel, akár törzskönyv nélkül is.

Sajnos a tapasztalat nem ezt mutatja. Vásároltam egy perzsa cicát, kértem a tenyésztőt, hogy adja olcsóbban. Előre szóltam, hogy ivartalanítva lesz csak kiskedvencnek vinném, nem kérek törzskönyvet se. A hölgy közölte, hogy egy fillérrel se adja olcsóbban, a törzskönyvet pedig adja, csak nem most, hanem postázza. Fél év múlva még mindig nem érkezett meg a törzskönyv. Telefonhívásomra a tenyésztő KÖVETELTE, hogy vigyek igazolást, hogy a macska ivartalanítva van, majd akkor talán!!! kiadja a származási lapot, csak nem érti, hogy minek nekem az, ha nem akarom tenyészteni. A cica 1 éves korára kiderült, hogy szívbeteg és egyéb nem halálos, de folyamatos kezelésre szoruló betegsége is van. Úgyhogy nem csak piszok drágán vettünk az állatkát, de még egy vagyonba is került a gyógykezelése.

2010. jan. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én abban hiszek, hogy a tenyésztőtől vett kutya 50%os ivartalanítási kedvezményt kaphasson. Egyébként ez úgy van, hogy tenyésztőtől vett klárika egy kiskutyát. Az felnőtt és neki is lettek kölykei, és azt eladta bélának aki felcsináltatta az első tüzelésnél, és lám a tenyésztő akarata ellenére is szaporított kutya lett a kölykének a kölyke...

valamit tényleg ki kéne lassan találni, mert ez nem állapot, hogy mindenhol szaporítóktól lehet csak venni, és a menhelyek meg dugig vannak... lehet hogy mégis állatorvos leszek? És én tennék ilyen akciót, hogy 1.000Ft-5.000Ft egy ivartalanítás... mert most sokan vinnék is, sztem csak ugye 25.000Ft... drága ár...

2010. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!