Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támogatnád, hogy a tenyésztők...

Támogatnád, hogy a tenyésztők ivartalanítva adják olcsóbban a hobbi célú kutyákat?

Figyelt kérdés
Ezzel vissza lehetne szorítani a szaporítók pusztító "munkáját", nem?
2010. jan. 3. 22:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
ez aztán okos kérdés... de és a kiskutyákat szerinted lehet 8-9hetesen ivartalanítani? nem beszélve arról, hogy a tenyésztő kifizeti még az ivartalanitást pluszba, és még olcsóbban is adja a kiskutyákat... remek ötlet!
2010. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Ennyi erővel akkor az összes keverék kutyát is ivartalanítani kellene. És a házi macskák??
2010. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

és még az is hozzá tartozik a meglátásomhoz, hogy nem a tenyésztők miatt van gáz az én meglátásom szerint. (első)

a szaporítók sem tenyésztőtől vásárolják a kutyáik nagy részét...

2010. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ivartalanítási kötelezettséggel. Így gondoltam.
2010. jan. 3. 22:11
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Nem. Az ivartalanítás a tenyésztőnek egy plusz kiadás, de még annál is olcsóbban adja? Így szinte mínuszban vannak a jó tenyésztők! Aki tőlük vesz kutyát az azért tisztában van egyes dolgokkal.

Én inkább a keverékek ivartalanítását szorgalmaznám, meg a macskákét. Nem hiszem, hogy a világhírű tenyésztőtől vett kiskutyát fogják szaporatani, az sokkal kevesebb eséllyel kerül rossz kezekbe. Ha esetleg valami baja van a kutyának akkor adja oda ivartalanítási kötelezettséggel.

2010. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó vagyok azon kívül ha én tisztában vagyok a dolgokkal és nem akarom szaporítani akkor ne mondja meg senki hogy ivaros maradhat-e a kutyám vagy nem.
2010. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
hát legyünk őszinték, van olyan, hogy a tenyésztő nyakán marad a kiskutya valami miatt 4-5 hónapos koráig, és akkor már sürgősen szabadulna tőle. Olyan is van, hogy visszaviszi a gazdi, aki megvette, mert mégsem ilyet akart, és olyan is, akit meg akar tartani a tenyésztő, de a kiskutya 4-5 hónapos korában ön rá, hogy mégsem olyan szuper, hogy megtartsa... szóval igen, én támogatnám. Akkor annak is jutna fajtatiszta kutya, aki nem tud zsebből pár százezret előhúzni erre a célra...
2010. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem egészen a témához tartozik, de annak idején, amikor az első kutyámat vettük, elmentünk egy tenyésztőhöz, aki amúgy a Marcibányira is kivitte a kölyköket, én ott szerettem bele abba a bizonyos fajtába.

Mondtuk neki, hogy tenyésztenénk is tovább, tehát egy almot majd szeretnénk. Minden OK volt, szép és jó, a kutyámmal rengeteg versenyen voltunk, CAC, CACIB, Hungaria Championt nyert, lett is később 2 kölyke, a lányt megtartottuk mellé, a kisfiút eladtuk. (Egy szobában laktunk, nem tudtuk volna megoldani.) Pár évvel később, amikor már egy kicsit jobban tisztában voltunk ezekkel a kutyás dolgokkal, olvasgattam a papírokat, köztük az adásvételi szerződést, amiben az szerepelt, hogy KEDVTELÉSBŐL TARTOTT eb-ként adták el a kutyát. Pontosan emlékszem arra, hogy mondta akkor, hogy ezt így szokták írni mindig. Évekkel később tudtam csak meg, hogy ő annak ellenére adta így, hogy mi tenyésztésre akartuk a kutyát. Ha mondjuk ivartalanítási kötelezettséget jelentett volna akkoriban is ez, akkor gyakorlatilag soha meg sem született volna a 2. kutyusunk. Arra is emlékszem, hogy az ára is jó borsos volt akkori mércével mérve.

2010. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Léteznek olyan tenyésztők, akik ivartalanítva adják oda a kölyköket 3-4 hónapos korukban.

És olyanok is vannak, akik ivartalanítási szerződéssel másolt papírokkal adják oda a kölyköt és a tulaj, csak akkor kapja meg az eredeti tkv-t, ha ivartalanítva lett a kutya. Olyat is hallottam, hogy rendes áron adja el a kicsiket, de ő fizeti ki utólag az ivartalanítást, ez persze szerződésbe van foglalva.

Sok verzió létezik, sok tenyésztő él ezekkel és szerencsére van is rá igény.


De a tenyésztő és a szaporító 2 külön kategória. Nem a tenyésztők miatt vannak tele a menhelyek...

2010. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes Amerikában ivartalanítva adják a hobbi célra vett kutyák nagy részét vagy ha nem akkor kötelezettséggel (kb 4 hónapos korukig). Én nagyon is támogatnám!!! A hócipőm is tele van az olyan emberek hirdetéseivel, h "nem akrunk tenyészteni, mert ő csak hobbi célra lett véve, viszont egyszer legyenek kölykei" - ha hobbi célra vette akkor ne tenyésztgessen vele, ha meg kölyköket akar akkor fizessen meg egy olyan kutyát.
2010. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!