Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszak? Most...

Milyen fajtát válasszak? Most szeretnék kutyust venni.

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni. Most szeretnék kutyust venni, közepes vagy nagy termetűt, olyat amit az udvaron és házban is lehet tartani, szeretem a vadászkutyákat de fontos hogy örző-védő is legyen, figyeljen a házra, portára. Szőre mindegy hogy milyen, lehet hosszú is, rövid is. Naponta kb 3-4 órát tudnék rászánni arra hogy tanítsam, foglalkozzak vele, sétáljunk. Játékos, bohókás fajtát szeretnék. Melyek azok a fajta kutyák amikre igazak ezek? Milyen fajtát válasszak?
2010. jan. 3. 20:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Én a weimari vizsláról hallottam, hogy az egyetlen vizsla, akit őrkutyának is lehet használni.

[link]

2010. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :) Szép kutyus, de nem mindenáron vadászkutyát szeretnék... :)
2010. jan. 3. 20:16
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
Első vagyok. Ha nem fontos mindenképp a vadászkutya, akkor ajánlom a mudit, pumit, pulit, belga juhászt, német juhászt is. Nekem egy mudim van, ha érdekel a fajta, írj!
2010. jan. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
a belga juhász, a németjuhász, és a vizsla is szép kutya :) Először én is ezekre a fajtákra gondoltam, de nemtudom, kiváncsi vagyok, hátha vaaki felhívja a figyelmemet egy olyan fajtára amilyet szeretnék. :) Nem, mudit semmiképp sem szeretnék :)
2010. jan. 3. 20:24
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
Miért nem? CSak érdeklődésből. :)
2010. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vagy épp szerencsére senki nem lát a fejedbe, ezért nem fogja eltalálni kívánságodat. Reggelig lehet sorolni fajtákat, ami ebbe a leírásba passzol. Javaslom első nekiugrásra lapozgasd a kutyatárat. Ha "csak" egy portaőrzőt szeretnél akár a menhelyeken vagy állatotthonokban érdemes körül nézni. Fejből rögtön tudnék 2-3 kutyát is, aki megfelelne. Volt már kutyád korábban? Mert erről nem beszéltél még? vagy vannak otthon gyerekek vagy ídős emberek?
2010. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Boxer kiváló örző-védő kutya, és a végletekig játékos. Igazi bohóc.

A vizslák közül legfeljebb csak a német vizsla jöhet szóba, mint területörző. Csodálatos kutya, de azért a magyarnak a nyomába nem ér.

2010. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nos hát mudit azért nem szeretnék mert egyrészt nem tetszenek a fajta külső jellemzői, másrészt pedig én úgy gondolom hogy a mudi méreteit tekintve (marmagasság, súly) közel sem tudná úgy védeni a portát mint egy német juhász, doberman vagy akár egy rottweiler.

Másik válaszolónak: Volt már korábban is kutyám, menhelyről hoztam, egy bernáthegyi keverék volt :) imádtam :) szegény nemrég pusztult el... öreg volt már... Nincsenek gyermekeink, párommal élek együtt, de hamarosan szeretnénk gyerekeket, ezért fontos hogy a kutya szeresse a gyerekeket (ezt kifelejtettem a kérdés leírásánál :D ) .

A boxer tényleg szép kutya, tetszik mert robosztus a teste, játékos, kezelhető, de nemtudom mennyire tudja elviselni a gyerekeket :)

2010. jan. 3. 20:55
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A Boxer talán a leggyerekszeretőbb kutya, mert ő maga is egy örök gyerek.
2010. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Tényleg? :) Ezt nem tudtam :) Ez akkor nagyon is pozitív tulajdonsága a fajtának :)
2010. jan. 3. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!