Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust válasszak?

Milyen kutyust válasszak?

Figyelt kérdés
Szeretem a kopókat,viszont az agarakat egyáltalán nem.A Golden Retrieverben is gondolkodtam már, de a Beagle is nagyon tetszik.
2010. aug. 26. 12:45
1 2
 1/13 riita. ***** válasza:
100%

Mennyi pénzed van a kutyusra??

Menhyelre gondoltál/keverék kutyára vagy versenyekre is szeretnélmajd vele járni??

Hosszú-röv szőrűt szeretnél?Lenne-e időd naponta kefélgetni a szőrét?

Kinti-benti kutya kell??

Mennyit lenne szabadon?

Mennyit sétálni?(ez mind naponta)

Mekkora a kert?

Szeretnél-e bármi féle versenyre járni vele?

Kis-vagy nagytestű kell?


Hirtelen ennyi kérdésem lenne :)

2010. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Hát ez attól függ h mennyit tudsz vele foglalkozni:)

nekem 2 magyar vizslám van de velük nagyon sokat kell foglalkozni,sétálni,játszani,(vadászni).meg ugye hozzá kertes ház kéne..Én Golden Retrievert,németjuhászt,magyar vizslát választanák:)..Bár sok idő kell hozzájuk mégis nagyon meg tudnak védeni,barátságosak,okosak,szeretnek játszani:)

2010. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

az 1. válaszolónak:hát a pénz nem nagyon számít,

fajtisztára gondoltam,kiskorától én szeretném nevelni,

inkább a versenyeket kihagynám,

hát nem tudom hogy hosszú vagy rövid szőrűt,de minden nap lenne rá időm,

kinti kutyus,hát szinte egész nap szabadon póráz nélkül lenne ha úgy érted,naponta vinném sétálni,hát a kert elég nagy,erre előbb már válaszoltam,inkább közepes testű

ja és bocsi nincs türelmem helyesen írni

2010. aug. 26. 12:57
 4/13 A kérdező kommentje:
a 2.válaszólónak köszi!
2010. aug. 26. 12:59
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem Goldenem van lassan 1 éve, ő a kis mindenem! :) Hihetetlenül aranyos, ragaszkodó, játékos...

Igaz nem házőrzőnek való, csak családi kutyának, szóval ezt mérlegeld.

Régebben én is a Beagle és a Golden között gondolkodtam, de lebeszéltek a Beagleről, mert állítólag nagyon nehéz vele bánni, szökős, az életben nem fárad ki...:)

Azért a Golden könnyebben lefárasztahtó.

2010. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Golden tökéletes választás én a többit tuti nem venném meg :) Barátnőmnak is van és nagyon édes. Akinek sok ideje van rá az nagyon meg fogja hálálni hogy ezt vette :)
2010. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. aug. 26. 13:04
 8/13 anonim ***** válasza:
vegyél labradort
2010. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Gondolkodok rajta.
2010. aug. 26. 13:08
 10/13 riita. ***** válasza:
100%

A szabadon sétálást úgy értettem,hogy a szabadon (kutyafuttató,mező stb) tudna-e lenni!


Golden:

A golden retriever rendkívül társaságkedvelő, barátságos, kiegyensúlyozott és magabiztos kutya. Kedves és engedelmes természete van; eléggé visszafogott és teljesen békés. Nagyon keveset ugat, igen jól alkalmazkodik és remek a szaglása. Kifejezetten értelmes, és nagyon szívesen dolgozik a gazdája kedvéért. Érzékenyen reagál a szidásra és a lakásban uralkodó hangulatra, s nem szeret egyedül maradni. Általában szeret beleugrani a vízbe, és imád mozogni is.

Ha van vízpart az nagyon jó,mert imád úszni és vadászni is.

Igazi jó társ.

E kutya szőrzetét rendszeresen kell kefélni és fésülni, különösen az összetapadásra hajlamos helyeken, például a deréktájon.

Évente egyszer ajánlatos elvinni egy színvonalas kutyakozmetikába, hogy lenyírják a szőrét. A kiállításokon versenyeztetett kutya szőrzete jóval több ápolást igényel; a versenyek előtt szinte kötelező a nyírása.

A golden retriever gyorsan tanul, és amit egyszer megtanult, arra egész életében emlékezni fog. Soha nem szabad gorombán bánni vele, mivel az árthat érzékeny természetének. A képzésnek változatosnak és következetesnek kell lennie; a fő hangsúlyt a helyes viselkedés jutalmazására kell helyezni.


Szerintem a Golden sok embernek megfelel,ezért is van eléggé sok kutyás embernek ilyen fajta kutyája.


Dalmata:

Intelligens, gyorsan tanul, de kissé makacs. Érzékeny, a rossz bánásmódot évek múlva sem felejti el.


Foxi:

Élénk, mozgékony, vidám, bájosan szemtelen - olyan, mint egy kis eleven ördög.Ha tényleg sok időd van rá akkor lehet foxi is akár,de neki aztán kell a mozgás :)


Beagle:

Eleven, mozgékony, igen barátságos és vidám kutya. Értelmes, de makacs is; elszánt és bátor, a veszélyt ugatással jelzi. Kiváló a szaglása. Nagyon szereti gazdája és családja társaságát, s családi kutyaként is jól érzi magát, ugyanakkor azt is élvezi, ha falkában élhet.

A beagle kapcsolata a többi kutyával általában zavartalan, s többnyire a gyerekekkel is jól kijön. Jól fejlett vadászösztöne miatt célszerű már fiatal korában hozzászoktatni a macskák és egyéb háziállatok társaságához, ily módon elkerülhetők a későbbi problémák. Ez a kutya rendszerint mindenkivel nagyon barátságos. Ha veszélyt érez, hangosan ugat, de ennél többet nem tesz.

A beagle nagyon tanulékony, nagyon jó a kombinációs és a helyzetmegoldó képessége, de ez elsősorban saját magára vonatkozik. Előbb nézi a sajt érdekeit, mint a gazdáét, ezt vegyük figyelembe a kiképzésénél.

A beagle leggyakrabban jutalomfalattal motiválható (a legtöbb beagle erősen haspárti), de a motiváció eszköze lehet más játék, labda is, az a fontos, hogy a kutyának érdekes legyen annyira, hogy bizonyos dolgokat megtegyen a megszerzésért.

Ennek a kutyának eléggé sok mozgásra van szüksége. Lehetőleg rendszeresen el kell vinni hosszabb sétákra, de a pórázról csak akkor szabad elengedni, ha megfelelő nevelésben részesült, ugyanis mindig fennáll a veszély, hogy egy vad szagát megérezve üldözőbe veszi az állatot. A kertet ugyanezért kell megfelelő kerítéssel körülvenni.

Ennek a kutyának eléggé sok mozgásra van szüksége. Lehetőleg rendszeresen el kell vinni hosszabb sétákra, de a pórázról csak akkor szabad elengedni, ha megfelelő nevelésben részesült, ugyanis mindig fennáll a veszély, hogy egy vad szagát megérezve üldözőbe veszi az állatot. A kertet ugyanezért kell megfelelő kerítéssel körülvenni.


És az,hogy makacs kutya az hát annyit tudok mondani,hogy pici korától kezdve nevelni kell,de ezminden kutyára igaz.


Tessék itt 383 kutya közt válogathatsz:

[link]

2010. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!