Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi meg a tápját?

Miért nem eszi meg a tápját?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem akarja megenni a kutyám a tápját, elfordítja a fejét ha nyújtom felé. Ha tálkájába teszem akkor sem akarja megenni. Négy nap alatt csak egyik reggel ette meg. Miért csinálja ezt?

Enni megenni bármit amit én is eszek, csak a tápját nem akarja. Mit tegyek?:S


2010. jan. 1. 18:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy tedd le elé a kaját, és ha nem nyúl hozzá, 10 perc után vedd el.

Délben kapja meg ugyanezt, ha nem eszi meg, újra el, és este újra próbálkozz.

Előbb utóbb belátja, hogy az éhségsztrájkkal semmire nem megy nálad, és meg fogja enni a tápot.

SEMMI nasi!

Nem szabad megsajnálni, mert a fejedre nő!

Kitartás!

2010. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Akkor most a tanítás és jutifalatozás is kizárva? :S
2010. jan. 1. 22:02
 13/22 anonim ***** válasza:

Megint én.

Nem lehet, hogy éppen fogat vált?

Akkor nehezebb a rágás, fájhat az ínye.

Próbáld a TÁPOT beáztatni, és úgy add elé.

Forró vizet öntsél rá, hogy éppen ellepje, és mire kihül, meg is puhul.

Persze, így mindíg újat kell majd csinálni, ezt nem lehet 2-3x elé tenni.

2010. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem. Átváltotta már az összeset. Néztem is, hogy elég gyors volt nála.
2010. jan. 1. 22:04
 15/22 anonim ***** válasza:

Ne jutifalatozd most, hanem sok-sok simi, dícséret, játék.

A jutifalat is kaja.

Amúgy azt megrágja?

2010. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Igen rágja.
2010. jan. 1. 22:11
 17/22 anonim ***** válasza:

Háááát, akkor passzolok.

Az áztatást próbáld meg azért, és ha végleg nem eszik, mondjuk még 4-5 napíg, akkor próbálja valami másfajta száraztápot.

Viszont ez meg meg fogja zavarni az emésztőrendszerét, ha hirtelen kap újat.

Egy ilyen kiskutya amúgy is elég érzékeny még minden újra.

Fokozatosan kellene bevezetni, de ha ki van éhezve, és ízlik is neki, bezabál.

Milyen tápot adsz neki amúgy?

2010. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Cibau Puppy Large Breed a táp neve. Nem sokan ismerik. A kutyasulis oktatónk(rendőr) ő ajánlotta, ő cane corsokat tart és tenyésztett valamikor. Ezt adja nekik. Szerinte jó táp.
2010. jan. 1. 22:19
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem hangzik rossznak, bár, nem mindegyik kutya szeret mindenfajta tápot.

Azért ők is válogatnak néha.

Próbáld meg a Joserát.

Még a Vaterán is lehet kapni, az eladó nagyon megbízható, és a táp nagyon jó minőségű prémium táp, rengeteg tenyésztő átállt már rá.

20 kg-os 8000 Ft körül van.

Vagy, ha drágállod, a Purina Dog Chow bárányos is még elég jó, annál alább viszont ne add.

2010. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy mindenképpen váltogasd a tápot. Hetente, kéthetente nem árt más ízűt adni. Az én kutyám is válogatós, ő is kölyök, de nálam az nem működhet, hogy valamilyen tápra, ráadásul minőségi tápra rá se hederítsen. Ha nem eszi meg, akkor böjtöl! Hidd el, ha nagyon éhes, rá fog kapni. Ha akkor sem, akkor valami egészségügyi probléma lehet.

Emellett érdemes változatossá tenni az étrendjét. Hetente 2-3 tojás, pluasz tojáshéj (ezt akár mindennap belecsempészheted az ételébe), minimális só, olivaolaj, némi tészta vagy inkább rizs. Én minden héten lefőzök neki csirkefarhátat, amivel nagyon jól elvan, de csirkecsontot nem kaphat. Természetesen a száraz táp mindig ott van, külön a táljában.

A közhiedelemmel ellentétben az sem igaz, hogy a kutya nem fogyaszthat tejet. Na nem kell neki mindennap literszámra adni, de 2-3 naponta bőven belefér az étrendjébe 3-4 dl/nap, amibe némi zabpelyhet lehet szórni.

2010. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!