Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezért büntetnek, vagy nem?

Ezért büntetnek, vagy nem?

Figyelt kérdés
Büntetnek, ha sétáltatok egy Doberman-t úgy, hogy nincs rajta szájkosár?
2009. dec. 31. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol laksz.
2009. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nemhiszem nálunk nagyobb kutyák is jönnek-mennek póráz nélkül persze a gazda ott van mögötte
2009. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Nagytestű, hamis kutyák, csak szájkosár+pórázzal sétáltathatóak,

de attól függ van embere az önkormányzatnak, vagy nincs, ill.

feljelent-e valaki, aki ismer.

2009. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha pórázon van,akkor nem hiszem. Ezen én se tudok eligazodni,hogy mikor miért büntetnek. Elvileg póráz és szájkosár kéne,de ki kinozza igy a kutyát?! És van,aki büntet,van,aki csak figyelmeztet.
2009. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A lakóhelyedtől, a lakóhelyed ebtartási rendeletétől, és azon belül is a közterületesek, rendőrök személyiségétől függ.

Általános szabály, hogy közterületen csak pórázon és szájkosárral vezethető a kutya, ettől az adott település ebtartási rendelete eltérhet, szigorúbb lehet.

Jön veled szembe egy rendőr vagy egy közterületes: ha szereti a kutyákat, esetleg neki is van, akkor úgy se fog megbüntetni. Ha genyó láda vagy szar napja van, akkor igen.

Nálunk még csak nem is szólnak, de nem egy városban meg direkt erre utaznak...

2009. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Elméletileg büntethetik. Viszont nálunk még egy kutyán se láttam szájkosarat :D Maximum egy két kutyán. Közterületen pórázról sem engedheted el. Én póráz nélkül sétáltatom a pincsimet de még nekem is beszólnak miatta hogy kössem meg mert fél a gyerek :D azokon olyan jót röhögök. Nem tudom mit szólnának ha a német juhászomat sétáltatnám póráz nélkül...
2009. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
attól függ mennyire okos szelid a kutya. amstaffot kosár nélkül járatnak. de sokszor egy pincsi veszélyesebb mint egy nagy kutya
2009. dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem (ha negytestü mindenképp) muszály hogy legyen rajta póráz és szálykosár is!
2009. dec. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem Dobermanom van de póráz az van rajta, amúgy kecskeméti vagyok..de csak pár utcával megyek arrébb (városba nem nagyon szoktam vinni) és csak azért kérdeztem mert van egy haverom és ő sétáltatta a Német juhászát szájkosár nélkül és meg is büntették
2009. dec. 31. 18:38
 10/15 A kérdező kommentje:
3 éves
2009. dec. 31. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!