Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért büntetnek már?

Ezért büntetnek már?

Figyelt kérdés
Az utcáról beláttam egy földszinti lakás szobájába és a falon horogkeresztes meg ezekhez hasonló zászlókat,posztereket láttam.Vagy csak akkor büntetnek ha nyilvánosan használod pl az utcán horogkeresztes zászlóval futkosna.(??)
2010. máj. 24. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

"A Büntető Törvénykönyv 269/B. § (1) bekezdése[2] szerint „Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a) terjeszt; b) nagy nyilvánosság előtt használ; c) közszemlére tesz; ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő.”


Szóval nem hiszem.

2010. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Azért legalább a lakásába hadd csinálja már azt az ember amit szeretne!!!!
2010. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Spicli!
2010. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha pl a dzsekién "White Power" feliratú kitűzőt hord vagy 88 meg hasonlók akkor megbüntetik? Mert az utcán sok ilyen tízen éves fiatalt láttam akik hordták.
2010. máj. 24. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:
A 88 biztos nem, az egy viszonylag új dolog. Szerintem a white power sem.
2010. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezért sem büntethetik meg. Mit akarsz te, diktatúrát? Büntessék meg egy számért (tudom, hogy burkoltan mit jelent)?! Már olyan is volt, hogy piros színű karácsonyfadísz csillagért valakit megbüntettek. Mondjuk utána visszavonták az büntetést.
2010. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok diktatúrát szüleim mesélték milyen volt az orosz diktatúra köszi nem kérek belőle..Amúgy akkor szabadon viselhetik az utcán is csak a horogkeresztet nem?
2010. máj. 24. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:
A vörös csillagért sem büntetnek, ha nem tudják rád bizonyítani, hogy van mögöttes tartalom. Szóval nem fognak lecsukni, ha a pólódon vörös csillag van, mert valójában nem a kommunizmust élteted vele(lásd Heinekken "per").
2010. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem büntethető ez az eset. White Power feliratot meg hordhat nyilvánosan bárki, mivel egy tv.-ben sincsen leírva, hogy azt nem szabad nyilvános helyen hordani... És képzeld, gólyatáborban nekem a hátamra írták, hogy "White Africa", akkor engem is megbüntethetnek??? :D Persze, hogy nem...
2010. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!