Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi való a Vizslámnak?

Mi való a Vizslámnak?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves Magyar vizslám, és szeretném valahova elvinni hogy lefárasszam, meg legalább tanulna is. Egyébként nagyon okos, hűséges. Milyen sportot válasszak neki? Vagy lehet hogy elég ha csak kutyasuliba vinném el?
2009. dec. 31. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd el vadászni, ha van rá lehetőséged, de ha nincs, akkor próbáljátok ki az agilityt.
2009. dec. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a közeledben kutyafuttató, akkor szerintem oda

elviheted.

Sportok:


Agility(így kell írni?): nemtudom, hogy vizsla mennyire

ügyes ebben, de ez a sport minden kutya agyát és testét

alaposan átmozgatja.


Dog-dance: ez az, amikor a kutya a gazdájával egyszerre

táncol.


Súlyhúzás: a kutyának egy adott súllyal telepakolt kocsit kell elhúznia egy bizonyos időn belül. Főleg a bull-típusú

ebek és a bulldogok sztárjai e sportnak, de bármilyen fajta nevezhet.


Apportírozás: ez biztos menni fog a vizsládnak és akár

otthon is csinálhatjátok.

2009. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Futtasd! Pl. kiviheted valami pályára és eldobsz neki egy labdát vagy futsz vele, "birkózol" meg egyéb dolgok =) nekem is Vizslám van (3 éves) és amikor kimegyek vele akkor futkározok vele meg ilyenek, amikor bejövünk akkor alig várja, hogy lefeküdhessen. :D
2009. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. dec. 31. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Frizbizzetek :)
2009. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak:


Attól, hogy a vizsla vadászkutya, még nem mindegyik egyed alkalmas a feladatra. Én semmiképpen nem vinném el a kutyámat, mert félnék, hogy lelövik. Sok egyéb kritérium mellett - aminek a vadászkutyáknak meg kell felelniük - az egyik legfontosabb, hogy ne kezdjék meg a vadat. A vadászok körében ellenkező esetben nem tabu dolog kilőni a kutyát. Persze nem állítom, hogy ez általánosságban igaz lenne, de jobb a biztonság.


Én maradnék az egy/másfél órás intenzív futtatásnál, bár a vizslák mozgásigényét elég nehéz kielégíteni.

2010. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vizslám van:D agility + frizbi. Kellően kifárad:D
2010. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, természetesen úgy gondoltam, hogy megfelelő kiképzés után, ha alkalmas rá. De ez minden sportra igaz.
2010. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!