Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácstalan vagyok. Mit...

Tanácstalan vagyok. Mit tegyek? /Amerikai Staffordshire Terrier/

Figyelt kérdés
Szóval hallok jót és rosszat is egyaránt.Van aki azt mondja nem ajánlja nekem (15/L) mert nehéz vele bánni nem jól jön ki más kutyákkal stb. Van aki azt mondja, hogy ezek nem igazak. Én minden nap vinném más kutyák közé a futtatóra (van egy pincsim is) már kiskorától kezdve. Elképzelhető, hogy még így is megtámadna más kutyákat? (Volt már támadás a futtatón amikor egy amstaff neki ment egy keverék kutyának) Viszont tenyésztőtől venném megbízható helyről tehát nem ideg roncs lenne. Ezért nem tudom mi tévő legyek. Hagyjam inkább? Vagy tudnám kezelni? Mit tanácsoltok? Tényleg ennyire kezelhetetlen, ennyire domináns?
2009. dec. 30. 18:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
az a baj hogy az emberek többségében az van elraktározódva hogy veszélyes kutya, és hogy harci...ami nagyon szomorú, mivel rendkívül barátságosak, de azt hozzá kell hogy tegyem, nem mindegy hogyan neveled, és ez minden kutyára igaz! Egy teljesen más fajta kutya is tud agresszív lenni ha nem jól van bánva vele! Nekünk is stafink van, nagyon barátságos, imádja az embereket, a gyerekeket, és a többi kutyát is, mivel kölyök kora óta kutyákhoz vittük! Az emberek nagyon nagy tévedésben vannak velük kapcsolatban...persze lehetnek balesetek, hogy neki mennek valakinek, de akkor had tegyem már fel azt a kérdést, hogy más kutya nem megy neki az embernek??! minden nevelés kérdése, a stafiknál az a legjobb ha nem bántod kölyökkorában ha rosszat tett! A kiskutya nem tudja hogyha elvered miért verted el, csak azt jegyzi hogy bántod, ha csak szimplán, erőteljesen leszólód, abból már tudni fogja hogy rosszat csinált, utána is megfogja csinálni, de minél nagyobb lesz már érteni fogja hogy miért szólod le, és akkor már egy kis taslit is kaphatnak. Sokan azzal rontják el a stafit hogy ütik verik, de hát van sajna olyan aki erre hajt..
2011. márc. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!