Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácstalan vagyok. Mit...

Tanácstalan vagyok. Mit tegyek? /Amerikai Staffordshire Terrier/

Figyelt kérdés
Szóval hallok jót és rosszat is egyaránt.Van aki azt mondja nem ajánlja nekem (15/L) mert nehéz vele bánni nem jól jön ki más kutyákkal stb. Van aki azt mondja, hogy ezek nem igazak. Én minden nap vinném más kutyák közé a futtatóra (van egy pincsim is) már kiskorától kezdve. Elképzelhető, hogy még így is megtámadna más kutyákat? (Volt már támadás a futtatón amikor egy amstaff neki ment egy keverék kutyának) Viszont tenyésztőtől venném megbízható helyről tehát nem ideg roncs lenne. Ezért nem tudom mi tévő legyek. Hagyjam inkább? Vagy tudnám kezelni? Mit tanácsoltok? Tényleg ennyire kezelhetetlen, ennyire domináns?
2009. dec. 30. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igazán nem tudom...

A ,,Kutya Szövetség˝ című magazin 2010. januári számának

27. oldalán van egy ilyen cikk ,,Harcikutya=Emberevő?˝

címmel. Olvasd el! :-)

2009. dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát annyi biztos igaz h kezdő kutyásnak nem ajánlják határozott kéz kell hozzá. Kel neki a kutyasuli, feladatok, hatalmas mozgásigény.


[link] -> fajtabemutató

2009. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekünk amstaffunk van törzskönyves, és a Páromnak(F) "adtam" a falkavezérséget, mert én 22éves lány létemre nem éreztem magam olyan "erősnek", mert rájöttem, hogy még az én tekintéjem se elég, hogy bármilyen körülmények között szótfogadjon nekem, pedig egyáltalán nem vagyok az a lágyzsívüs alkat. Szerintem ha neked eddig semmi komolyabb kutyád nem volt nem ezzel kellene kezdened. Az meg nem igaz, hogy az amstaff nem fér meg más kutyákkal ha jól van nevelve, de valószínűleg aki megtámadta a másikat a futtatóban olyan volt, hogy a gazdája nem tudott vele bánni. A párom is minden nap kb 1 órát tanítja külön kutyák közé viszi stb. Szóval ha ezeknek a kritériumoknak úgy érzed, hogy nem felelsz meg válaszz egy komolyabb kutyát mint a pincsi és csak utána staffordot. Ja és ha nem tudsz nevelni akkor alap, hogy elhordot iskolába, nem kellene még egy ember aki ennek az igen csodálatos fajtának a jelenleg sem túl jó hírnevét oktalanul és emberi butaságból csorbítja. Ha tényleg szereted ezt a fajtát olvass utána tanuljál és utána vágj bele ebbe az igen nemes kutya tartásába. Nagyon szép és nemes feladat ezt a fajtát tartani de csak felelőséggel és úgy hogy a hírnevét felfele vigyük ne lefele. Remélem megfogadot és tudtunk segíteni. De ha gondolod írsz privit megadom az msn címemet és tudunk neked ebben segíteni, és tényleg igazán jó tenyésztőt választani, mert sajnos nagyon sok tenyészőnek nem jó minőségű a kutyája. 22/L
2009. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Oh nem ez az első kutyám. A pincsit nem én kértem ezt kaptam. Mondanom sem kell nem voltam elszállva tőle :D Az első kutyám egy Német juhász volt. Ő még mindig él de kertben. (én panelba lakok) Volt már dolgom amstaffal. Tanítanom kellett. Gyakran vállalok ilyeneket. Segítek másoknak mert én komolyan gondolom, hogy szeretnék kutyákkal foglalkozni (kiképző lenni). Rocky-t napi háromszor viszem le jobb időkben (mikor járnak kutyák a futtatóra) akkor négyszer. Minden nap legalább egy órát foglalkozok a tanításával illetve a meglévő tudásának gyakorlásával. (szerintem ahhoz képest hogy pincsi sokat tud) Persze nem túl fogékony általában este tud rám figyelni.


Olvastam már az olcsokutya-n lévő fajtaleírást ezért is vagyok bizonytalan, hogy tényleg ennyire domináns lenne?

2009. dec. 30. 18:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Eléggé domináns erős kézzel kell tartani nehezebb kezelni mint egy német juhászt. Ha te elég erősnek érzed magadat vágj bele. Az előző voltam. Mi nagyon szeretjük, családcentrikus, örök móka mester, soha nem fárad el. Ahogy írtuk is előbb nagyon szerethető kutya aki várja és akarja a szeretetet.22/L
2009. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
elküldtem privátba az msn címem. vegyél fel.
2009. dec. 30. 19:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Vágj bele ha neked bejön ez a fajta, de a pincsivel még lehetnek problémák amilyen kis önfejű fajta nagy eséllyel lesz köztük némi harc aminek nyilván nem kérdés mi lesz a kimenetele. A pekinginél gyakran előfordul, hogy akár egy kisebb harc során is kifordul a szeme a helyéről, ezt több embertől is halottam de kicsit hitetlenkedve fogadtam egészen addig amíg az enyémmel is megtörtént "én egy boxert vettem mellé". Utána egy kisebb vagyont költöttem állatorvosra mégis elpusztult, tehát a véleményem az ha amstaffot veszel a pincsit ajándékozd el az Ő érdekében.

üdv, és jó kutyázást z-dem

2009. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Párszor "harcolt" már a futtatón nagy testű kutyákkal de nem fordult ki a szeme. Hallottam én is róla hogy lehetséges ilyen. Elajándékozni meg nem tudom a szüleim nem vállnak meg tőle.
2009. dec. 30. 21:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Figyelj!


Minden amstaff úgy viselkedik, ahogyan nevelve van. Ha kezdettől fogva verik, sohasem dicsérik akkor idegileg is olyan lesz, az emberektől félni fog.

De ha dicsérik, szeretgetik, akkor olyan bolond kiskutya lesz hogy senki nem fog félni tőle.

Pincsi mellé nem ajánlom, mert míg a staffi lesz kicsi a pincsi fogja stírolni, ha meg megnő a staffi, akkor a pincsinek kampec. Nem domináns ha megfelelően van szocializálva, viszed más kutyák közé. Erősnek kell lenni vele, mert zsivány mint a kutya. ha egyszer megengedsz neki valamit, mindig csinálni fogja.

Könnyű tanítani, tanulékony okos fajta.

Engedelmességi versenyek sztárja.

Azért tudok ennyi sokat, mert nekem is astaffom van. xdxdd

Staffis tanácsért bármikor fordulhatsz hozzám.


Puszi: Egy staffis gazdi

2009. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ, bár szerintem ellenne a pincsivel. Rocky szereti a kutyákat nem olyan kis idegbeteg mint a legtöbb pincsi. Megneveltem rendesen. Nincs vele probléma rengeteg kutyával találkozik. Az amstaff meg mellette nőne fel. Ezért remélem nem lesz probléma. Ha van msn-ed akkor szólj és felveszlek vagy én elküldöm majd.
2009. dec. 31. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!