Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Boxer harc! 2 hónapja...

SOS! Boxer harc! 2 hónapja 2,5 éves szuka boxer mellé befogadtunk egy 7 hónapos kan boxert. Többször komolyan összeverekedtek. Mi lehet az oka? Hogyan oldhatnánk meg? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

2,5 éves boxer szukánk mellé 2 hónapja befogadtunk egy 7 hónapos boxer kant, egyik sincs ivartalanítva. Az első hónapban elég jól elvoltak, játszottak, napoztak, még egymás táljába is néha belekóstolgattak óvatosan. De sajnos az elmúlt 1 hónapban már 3x összeverekedtek.

Az első alkalommal kint voltunk velük az udvaron, Párom megsimogatta a szukát. A kan is oda akart menni, és akkor ugrottak össze. Furcsálltuk, mert azelőtt ilyenből nem volt gond. Mindketten szoktak ugyanúgy simit kapni, és próbáltuk sokszor egyszerre mindkettőt simogatni. Pár másodpercig nem is vettük komolyan, mert néha marakodtak, de akkor nagyon agresszívak voltak, cibálták egymást, mindketten apróbb sérüléseket szereztek. A kan a lábán, a szuka a fülén sérült meg. Szerencsére ketten voltunk velük, csak így lehetett őket szétszedni, mert visszaugrottak egymásra. Akkor kb. 1 napig külön voltak, és utána pár napig nem volt semmi baj. Ezután még 2 ilyen eset volt.

A másodiknak nem tudjuk az okát, csak arra lettünk figyelmesek, hogy összeverekedtek, de itt is a közelben voltunk és már mentünk is őket szétszedni. A 3. alkalom pedig pár napja volt. Este ki akartam kicsit engedni őket, és amint kinyitottam nekik az ajtót, egyből összeverekedtek. Ilyenkor hiába kiabálunk velük, volt, hogy seprűt dugtam a két kutya közé, de csakis két ember tudja szétszedni, és ilyenkor egyből külön is kell zárni őket. Velünk nem agresszívek, amikor szétszedjük őket, nem támadnak ránk.

Egyik este bent voltak velem az ágyon. A szukát simogattam, a kan nem messze feküdt tőlünk. A szuka elkezdett rá morogni, akkor leszidtam. A kan átment közben a fotelbe. Ekkor hívogattam, hogy jöjjön oda hozzánk, és láttam rajta, hogy jönne, de a szuka csak morgott rá, nem mert odajönni. Ma kint voltak velünk az udvaron, játszottak, futottak, és a szuka csipkedte a kant. De nem volt agresszív, csak játékból. Viszont úgy vettük észre, hogy majdnem összeugrás lett belőle, mert egy kis idő múlva már megint jött a morgás. Mivel egyiket sem kell félteni, mindegyik ludas kicsit, ezért mindkettőt leszidtuk. De úgy vettük észre, hogy a szuka talán a „hibásabb”, ő érzi is, hogy bűnös, mert ilyenkor már nagyon lapít.

A szukánk mellé azért hoztuk a kant, hogy ne legyen egyedül, legyen egy társa. Ezt a pár összezörrenést leszámítva nagyon jól megvannak, de már félek őket egyedül hagyni. Mindegyik verekedésnél megsérültek. Ha nem avatkoztunk volna közbe, biztos még többet kaptak volna… A kant is mindenképpen meg szeretnénk tartani, már a 2 hónap alatt hozzánk nőtt, valamint Őt az utcára kerüléstől mentettük meg, nem fogjuk „kidobni”, Ő is családtag nálunk. De ez így nem mehet örökké! Nem tudunk a nap 24 órájában figyelni rájuk, de nem is zárhatom őket mindig külön, meg nem is szeretném. Azóta külön etetjük őket, mert félünk, hogy összeverekednek. Az a legnagyobb baj, hogy sajnos az okát sem tudjuk, hogy miért viselkednek így, ezért nem is tudjuk, hogy hogyan oldjuk meg ezt a problémát.

Valaki járt már hasonló cipőben? Vajon mi lehet az oka, hogyan tudnánk orvosolni?



2014. máj. 27. 20:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%

"Balhénál segít még, ha mindketten kapnak egy szájkosarat és hagyjátok, hogy lejátsszák."

Ez tökre nem félreérthető, azt írtad, hogy hagyni kell őket addig verekedni, amíg eldől, hogy melyikük van magasabban a ranglétrán. Szó sem volt semmiféle fegyelmezésről, pedig éppen az lenne a lényeg. Figyelj oda kicsit, hogy milyen jótanácsokat osztogatsz.

2014. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%

Tehát nem csak ülsz a babérjaidon és nézed ahogy a kutyák acsarkodnak.

Meg logikusan nem fogsz könyörögni a kutyának, hogy "fifike, lássa anya a pocidat". Megfogod, leteszed, ha vergődik meg megvárod, míg megnyugszik. Ezeket a kutyákat ez valószínű jobban meghatja, mintha lekever nekik egy-egy jótékony fülest egy flakonnal.

Ha nekem az 50 kilómmal ment annak idején a földrenyomás a németjucimmal, biztos másnak is sikerül.

2014. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
55%
Bocs, nekem, meg szerintem másoknak is (remélhetőleg) egyértelmű, hogy senki nem hagyná a kutyáknak, hogy maximálisan egymás közt döntsék el a helyzetet. Ha ez másoknak nem logikus, elnézést kérek.
2014. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem, sajnos nem mindenkinek egyértelmű, hogy nem hagyjuk, hogy a kutyák elintézzék egymás között. Elég sokan gondolják úgy, hogy nekik semmi közük a kutyájuk verekedéséhez, és hogy ez így tökre rendben van.


Attól tartok, hogy ezt a földre nyomást te sem egészen érted, vagy legalábbis nem a lényeget hangsúlyozod. Nem az a fontos, hogy a kutya befejezze a vergődést. Az a lényeg, hogy agyban feladja. Azt meg fel kell tudni ismerni. Amikor először csináltam ilyet úgy, hogy tudtam is, mire kell figyelni, meglepő volt, hogy kivártam, amíg a kutya nem csak nyugton marad, hanem tényleg rendesen és igazán feladja, és onnantól kezdve olyan tekintélyem volt a szemében, hogy nem találok rá szavakat. De ha abbahagytam volna akkor, amikor már nem kapálózik, akkor valószínűleg nem lett volna sikerem, mint ahogy előtte is csak tessék-lássék hatott a dolog.

És aki odáig nem jutott el a fegyelmezésben, hogy a kutyái ne tépjék szét egymást, arra én nem bíznék ilyen feladatot, hogy ismerje fel, hogy mikor adta fel a kutya. Meg mondom, az sem mindegy, hogy melyiket bünteted. Én a szukára tippelnék, de fene tudja, látni kéne. Meg ha nincs benne kellő határozottság, akkor az is lehet, hogy a kutya egyáltalán nem fogja feladni, nem hódol be egy óvatos földre nyomkodásnak. Ezer ponton elcsúszhat a dolog.

Két egymást véresre verő boxerhez szakember kell, aki megnézi, elmondja, megmutatja, látja a hibákat, kijavítja, elmondja, hogy milyen millió apróság vezetett oda, hogy ez a helyzet kialakult, hogy azokat hogy kell kezelni, satöbbi. Egy földrenyomás nem old meg semmit, de sokszor tíz sem. Pláne nem egy kamasz kutyánál, aki még valószínűleg hónapokig fokozottabb kontrollt igényel, mert bármikor rájöhet az öt perc, hogy de ő most mégiscsak kiprovokálna egy verekedést, mert csak.

2014. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%

Bonyolult dolog ez. És mint ezer másra, erre sem tudunk megoldást találni online, az meg, hogy mi egymásnak pofozgatjuk itt a szart, szerencsétlen kérdezőnek meg édes mindegy... neki ugyanúgy megeszik majd otthon egymást a kutyái.

Még azért annyit így utólag hozzátennék, hogy ha már eljutok oda, hogy földhöz kell csapni egy kutyát (amikor már ugye ordítottam, megrángattam, csúnyán néztem /tehát fegyelmezés csökkenő sorrendben/)akkor annak súlya van. Tehát ott mondjuk nincs haverkodás és addig marad ott, amíg én azt nem mondom. Nálam a dobi, az örök hisztikirálynő csipkelődő köcsögláda ezt 2 ilyen alkalom után felfogta. És nagyon látszik, hogy ott kushad az oldalán és néz rád hogy "miaszartakarszte" vagy elfordul és odaadja a hasát...

2014. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
12%
Kedves akumi, kicsit sok volt mára belőled. Nem volt mit félreérteni emese92 tanácsain, csak aki félre is akarta. Egyébként veled ellentétben emese konkrét tanácsokat írt, amik adott esethez hangolva működhetnek, te meg csak fikázol, ahelyett, hogy valami építő dolgot hozzátennél. Mellesleg a kutyák természetében benne van a verekedés és a vetélkedés, ez nem ördögtől való dolog, csak tudni kell kezelni. Attól még, hogy a falkán belül a falkavezér szerepet a gazda tölti be, még lejátszhatják egymás között, attól még nem kerül veszélybe a tekintély. Ne mond hogy nincs így, 3 kutyánk van, és járunk velük iskolába.
2014. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
44%
Semmi gond, ha sok belőlem, van az kis X ott az oldal tetején, meg kell nyomni, ha valami nem tetszik. Az én konkrét tanácsom főleg az volt, hogy forduljon szakemberhez a kérdező, mert szakemberként pontosan tudom, hogy azzal lehet segíteni a helyzeten, itt neten meg tényleg maximum remek elméleti vitákat folytathatunk, de kevés dolgot lehet megoldani ilyen Gyurcsókos távgyógyítással. Éppen ezért nem is szeretek belemenni ilyenbe, mert ha rosszul sül el, az igenis az én hibám lesz, mert olyan dolgot mondtam, amit otthon nem tudtak rendesen kivitelezni. Házi végbéltükrözést is viszonylag ritkán javasolnak a netes orvosok, hasonló okokból kifolyólag, de emlegethetném éppen a villanyszerelőket is. Vannak dolgok, amiken nem lehet házilag segíteni, vagy legalábbis nem éri meg vele próbálkozni, mert kórház lesz a vége.
2014. máj. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Hé! Én például nagyon sokat tanultam Akumi és Emese vitájából.

Akumi, de honnan ismerhetem fel hogy agyban is megadta-e magát..? Sokáig szoktad lenyomva tartani a kutyát? Vagy elengeded? mert én pl. le szoktam venni róla a kezem és úgy marad de ha mondjuk felállok akkor felkapja a fejét, és szerintem valamit rosszul csinálok mert nincs olyan drámai hatása mint elvileg kéne hogy legyen...

2014. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Akuminak rosszul sült el a házilag kivitelezett végbéltükrözése, ne bántsátok! xD


Az én kutyám a szomszédunkéval acsargott állandóan, egészen addig, amíg ki nem alakult a rangsor közöttük. Van viszont egy pincsi, akivel szerintem ez nem működne, max széttépnék egymást, úgyhogy a megoldás az adott körülményektől függ, látni kéne hogy pontosan mi és hogyan történik.

2014. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szerintem (!!!) a földhöz csapkodásnak akkor van értelme, ha a kutya eleve olyan szabályt sért, amit már nagyon nem kéne. Pl. behívásnál nem jön. Vagy tiltás ellenére megcsinál valamit. Az enyémek, az ideigleneseim, sőt azok a kutyák, akik a suliban bentlakásos módszerrel tanulnak és foglalkozom velük(senki nem javasolja, de van, aki ezért fizet inkább, mint hogy rendesen csinálja)általában akkor adják meg magukat, amikor elfordítják a fejüket és automatikusan mutatják a hasukat. olyankor már a legtöbb kutya nem néz vissza rád, legalábbis saját tapasztalat szerint. VISZONT, amikor nálam eljutnak oda, hogy földhözvágom őket, akkor már nincs kecmec. Valószínűleg olyankor érzik ők is.

Egyébként nehéz ezt elmagyarázni, érezni tudod. Vagy nekem nincs még elég gyakorlott szemem, nemtudom.

2014. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!