Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer pároztatása? Hogyan,...

Boxer pároztatása? Hogyan, milyen vizsgálatok és milyen előkészületek szükségesek?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám. A szuka 3.5 a kan most volt 3 éves.

Mivel nem szerettem volna, hogy szaporodjanak, ugyanakkor az ivartalanítást nem tartom természetes dolognak, ezért elkülönítve éltek. Most viszont szeretnénk őket összeengedni, pároztatni.

Általános információkat szeretnék tudni, hogy ne felelőtlenül cselekedjek. Miként működik ez, milyen vizsgálatokra van szükség? Mire kell figyelnem? Érveket-ellenérveket is várok.

Nem szaporítani akarom. A kiskutyák alomszámtól függően itt, de legfeljebb családi körben maradnának, kizárólag családtagként!



2014. márc. 27. 08:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

"ezért elkülönítve éltek."

"de legfeljebb családi körben maradnának"

borzalmas és ez szaporítás, semmi más

2014. márc. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Mert egy falkaállatnál az elkülönítve élés olyan marhára természetes dolog ám! :(
2014. márc. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom szereted őket. Azt dzeretnéd hogy sokáig veled maradjanak? Akkor ne pároztasd őket. Az ellés jóval megrövidíti egy kutya életét.
2014. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

"elkülönítve" nem a nap 24h-ra kell érteni, természetesen szoktak együtt játszani, viszem őket kirándulás alkalmával, stb

"de legfeljebb családi körben maradnának" 6-8 kiskutyát nem tudnék vállalni, nem azért mert nem adottak a körülmények, csupán mert rengeteg idő és energia a megfelelő nevelésük, de kettőt mindenképpen megtartanánk, mint írtam alomszámtól függ. Családi körben pedig mióta boxerem van, mindenki szeretne, és még mindig jobb helyen lennének, mint vadidegeneknél!


Nem szaporítani akarom! Szeretném, ha lennének kölykeik ennyi.

2014. márc. 27. 08:54
 5/25 Akiteki ***** válasza:
85%
Igen, ez a szaporítás.
2014. márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

Az mit takar, hogy elkülönítve éltek?

Egyébként egy szülés nagyon kockázatos és ha nem muszáj, már pedig nem muszáj akkor nem kellene kitenni ennek a kutyádat.

Olyan áron akarsz kölyköket, hogy esetleg a szuka belehal?

Inkább keress tenyésztőt vagy a fajtamentőktől ments meg egy szép boxit :)

Nem tudhatod milyen nemi betegség hordozók lehetnek a kutyáid, amik kihathatnak a kölykökre is.

Egy boxernek akár 8 kölyke is lehet, biztosan nem fogsz tudni megtartani 6-ot és mondjuk kettőt elpasszolni családon belül. Ha valakinek odaadsz egy kölyköt, hogy lehetsz biztos abban, hogy valóban szeretni fogják évek múlva is, megadnak neki mindent,nem fog elszökni, nem fog gazdát cserélni, nem fog menhelyre kerülni, ha beteg azonnal viszik orvoshoz és nem várják meg még fel se bír állni és itt kérdezik majd mi baja, nem akarják majd szaporítani és ezzel kockáztatva az életét, egészségét? Nekem onnantól kb egy nyugodt éjszakám nem lenne :D De ez én vagyok persze, nem mindenki egyforma. Csak egyetlen példa erről: az egyik ismerősöm szaporított és egy jól ismert barátjának adott egy kölyköt aki 2 hónap múlva már ideiglenes gazdához került és ott várja majd az igazit...a jó barát még annyit sem bírt ki, hogy nála maradjon a kutya amíg nem lesz másik gazdája...

Nem tudhatod milyen öröklött betegségeket hordozhatnak a szülők amik szintén ki fognak hatni a kölykökre.

Miért pont ez a két kutya az aminek szerinted nagyon jó adottságú kölykei lesznek? Csak azért mert otthon ők ketten vannak? Ki tudja melyik felmenőjük külső belső adottságait fogják örökölni a kölykök.

Ha megtartasz kölyköt vagy kölyköket őket sem fogod ivartalanítani, szóval 3-4-5 felé kell majd őket zárni szinte mindig, mert nem is egyszerre fognak tüzelni és a kanok meg kb megőrülnek majd attól, hogy szinte egész évben tüzelő szukák veszik körbe őket, de nem tudnak hozzájuk férni.

Hát ezek az ellenérvek, mellette igazából nem tudok egyet sem mondani.

2014. márc. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Persze, hogy szeretem őket :)

A mindeneim!

A külön tartást pedig nem kell ennyire szigorúan érteni, lehet, hogy én fogalmaztam erősen, a kertben természetesen kedvük szerint elvannak, eddig fogamzásgátló injekciót kapott a szuka, de ettől függetlenül tüzelési időszakban nem mertem őket összeengedni, és ha láttam, hogy mászik rá a kan, akkor nem hagytam.


Látom csak azt mondjátok szaporítok... nem értem mi a különbség, én azt hittem a szaporítók azok akik felelőtlenül "gyártják fél évente" a kölyköket, nem törődve a szukával, az idegrendszerükkel, az egészségükkel és a megfelelő helyre kerülésükkel.


Nekem is van családom és gyermekem, tehát beszéljünk inkább a kutyáimnál is családalapításról, de nevezzétek aminek akarjátok, és a kérdéseimre is várom a válaszokat.

2014. márc. 27. 09:09
 8/25 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os.


Köszönöm, ilyen válasz vártam! Sok igazságot rejt!


Családon belül szuper helyük lett volna a kicsiknek, mint írtam 2 maradt volna a drágáimmal, hogy teljes legyen a család.


Az ellenérved megértettem, elgondolkodtató valóban!

2014. márc. 27. 09:18
 9/25 Firestorm ***** válasza:
100%

A szaporítás az,mikor törzskönyv nélküli vagy törzskönyves szülőktől törzskönyv nélküli kutyákat hoztok le,mivel nem vagytok tenyésztők,akik minden betegségre szűretik a szülőket és a kölyköket is,nem állítotok ki törzskönyvet számukra,amivel biztosítjátok,hogy egészségesek a kicsik illetve fajtatiszták.Egy kutyának nincs szüksége családalapításra,sőt maga az aktus is fájdalmas számukra.

Én mindenképpen ivartalanítanám a szukát első sorban,hogy elkerüljem a gennyes méhgyulladását illetve csökkentsem az emlődaganat kialakulásának az esélyét.Mivel minden tüzelésnél fogamzásgátló injekciót kap a szukád így nagy valószínűséggel rákos megbetegedésben fog meghalni,mivel kőkemény hormonokat juttatnak a szervezetébe és ez baromira nem egészséges.Aztán ivartalanítanám a kant is,hogy ne szenvedjen,ha a közelben tüzelnek a szukák illetve a heredaganat elkerülés végett.

2014. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszönöm a választ! a szukám törzskönyves, a kanom nem, őt mentettük szaporítótól.


Azt, hogy nincs szükségük családalapításra nem értem. Ezt honnan gondolod? (nem kötekedés képp, de elárulta, na jó csak viccelek) de honnan az információd? Miből gondolod, hogy nem vágyik rá, hiszen az anyai ösztön is bennük van.


Azt, hogy a párosodás fájdalmas lehet nem gondoltam, nem tudtam!


Az ivartanítással nem vagyok megbékülve, nagyon nem :( Tudom, hogy jobb lenne, de valahogy nem tudom felfogni, és nem tudok megbékélni vele. Bűntudatom lenne, hiszen mi jogom nekem őket ettől megfosztani? Nem tudom elmagyarázni, de nekem ez morbid...

2014. márc. 27. 09:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!