Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer pároztatása? Hogyan,...

Boxer pároztatása? Hogyan, milyen vizsgálatok és milyen előkészületek szükségesek?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám. A szuka 3.5 a kan most volt 3 éves.

Mivel nem szerettem volna, hogy szaporodjanak, ugyanakkor az ivartalanítást nem tartom természetes dolognak, ezért elkülönítve éltek. Most viszont szeretnénk őket összeengedni, pároztatni.

Általános információkat szeretnék tudni, hogy ne felelőtlenül cselekedjek. Miként működik ez, milyen vizsgálatokra van szükség? Mire kell figyelnem? Érveket-ellenérveket is várok.

Nem szaporítani akarom. A kiskutyák alomszámtól függően itt, de legfeljebb családi körben maradnának, kizárólag családtagként!



2014. márc. 27. 08:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Korrekt ;o)

Örülök ha ész érvek alapján átgondoltad.

A másik, csak h tiszta legyen: nem attól nem lesz valaki szaporító h mindkét kutyája tk-es - így lényegtelen h a te kanodnak lehetett volna -, mert nem ez a lényeg... De ezt máost már nem fejtem inkább ki :D


Ebbe viszont tök véletlenül most botlottam bele:

[link]

2014. márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Említetted, hogy a szukád kapott injekciót tüzeléskor.

A lehető legrosszabbat tetted vele. Sokkal nagyobb a rizikó az ilyen vemhességnél, ha egyáltalán vemhes lesz a szuka.

A legdurvább beavatkozás a szervezetbe a tüzeléskor adott injekció.

2014. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Firestorm ***** válasza:

Lenne egy olyan kérdésem,hogy te ugye ellenzed az ivartalanítást.Nos mi történik akkor,ha befedezteted a szukát simán leellik,minden tök jó megtartotok 1 kölyköt.Na de jön a következő tüzelés.A kanod be lesz pörögve ha a kölyök is szuka (amit megtartotok) akkor ugye a kan el lesz zárva,teljesen kikészül idegileg.A másik dolog,hogyha tüzel az egyik szuka,ami olyankor "hisztisebb" előfordulhat,hogy összeverekedik a másik szukával,amiből lehet komolyabb sérülés is,esetleg ha a kan befedezi a saját kölykét ugye az már régen rossz.Vagy,ha kant tartasz meg akkor ugye a 2 kan dominálna egymás között,amikor tüzel a szuka,hogy kié legyen,főleg,ha mind a két "srác" egy helyre van elzárva.Sehogy sem jó.

Ha nem szeretnél ivartalanítani oké,saját döntésed,de 2 ivaros kutyát is bőven nehéz távol tartani egymástól,hát még 3-at.

Örülök,hogy átgondolod és felelősségteljesen szeretnél cselekedni.

2014. márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%
Nekem van egy szuka boxerem, és vettünk hozzá egy kant. Áprilisban párosodtak (semmi előkészület nem kellett hozzá) és most június 9-én 3 szép kan született. Nemértem hogy sok ember mér ír ide olyanokat hogy jaj necsináld mert biztos baj lesz. Szerintem ha szaporítani akarod, akkor szaporítsd.
2015. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Azt ne, mert ez egyáltalán nem szolgálja a fajta érdekeit, ez a mennyiséget szaporítja csak. Kínai piac kontra minőségi áru. Amit te csinálsz az kínai piacozás, de hát van rá igény... a különbség annyi h a kutya nem áru, hanem élőlény. De ehhez még érned kell, h ezt átlásd.
2015. jún. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!