Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyakajával?

Mit csináljak a kutyakajával?

Figyelt kérdés

Az 11 hónapos kutyám eddig mindig Pedigree junior tápot kapott enni, egész kiskorától kezdve. De most, mivel nem én mentem el vásárolni, hanem megbíztam valakit, helyette 3 kg Darling felnőtt kutyáknak valót hozott és még valami noname "Kedvenc" márkájú kék zsákos tápot hozott ami szintén 3kg-s. (azt hiszem sparos, 200Ft/kg-s táp)


Ha az újból adok neki akkor lesz valami baja a kutyának?(hasmenés,kihullik a szőre ilyesmi)

Ismeritek ezeket a tápokat?


2009. dec. 30. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Semmi baja nem lesz. Van aki szídja, hogy az olcsó tápok sz*rok. Fenét. Nekünk nincs pénzünk drága tápra, legolcsóbbat vesszük, és vígan elvannak vele.
2009. dec. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám kiskorától kezdve noname tápot kapott,és szépen fejlődik.Szokták is mondani,hogy milyen szép egészségesnek néz ki.A szőre is gyönyörűen csillog.Ugyhogy nyugodtan add oda neki.
2009. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Baja biztos,hogy nem lesz tőle.


Persze,hogy megél olcsó tápon,de idősebb korában nagyobb eséllyel lesz rákos,allergiás(a tápban lévő színezékek,ízesítők,tartósítók miatt),cukorbeteg(magas gabonatartalom miatt),és nincs is bennük a kellő tápanyag.

Egyébként egy 22 kilós,munkára is használt kutyám van,napi etetési költsége kb.150 ft szuperprémium táppl,amihez kiegészítő,vitamin,kálcium stb.sem kell.

Szerintem ennél olcsóbban nem lehet kihozni.

Legalább fiatal korban célszerű normális táppal etetni.

2009. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Az olcsó tápoktól persze hogy szép a szőrük,mert tele vannak gabonával.
2009. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha maradt még a Pedigree-ből, akkor fokozatosan szoktasd át a Darlingra, (mondjuk 4 nap alatt, minden nap 1/4-el többet az új tápból), és majd a Sparosnál is így.

Baja nem lesz, esetleg lehet hasmenése, vagy ha kistestű kutya, és sokáig kitart a táp (mondjuk 1 hónap), akkor a szőre veszíthet a fényességéből.

Egyébként meg a Pedigree pont ugyanolyan rossz, mint a Darling, és a többi áruházi táp (Sparos, Tescos, Friskies, stb.). Olvasd el csak a hátulját, ugyanúgy 4% hús van benne. Tehát nem nagyon kell aggódnod, hogy rosszabbat kap enni ;)

2009. dec. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Hagyján,hogy nagy részük gabona,de tele vannak melléktermékkel,ízfokozóval,színezőanyaggal,mindennel,ami káros.

Ezért írtam fentebb,hogy hosszú távon bajt okozhat.

2009. dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a tápváltást valóban fokozatosan a legjobb csinálni, tehát összekeveréssel.


Persze egy kutya elél bármin, de egyetértek az előttem szólókkal, a felsorolt tápok egytől egyig a legalja kategória (mint általában mindazok, amiket a tévében reklámoznak. Ezek az ún. "médiatápok" ahol a pénz nagy része a reklámra megy, nem a táp minőségére. A prémium tápok valóban drágábbak első blikkre, de mivel jóval kevesebb "szemét" van bannük, kevesebbet is kell adni belőle, így egy adag ára nem sokkal, vagy egyáltalán nem drágább. Szóval én javaslom, hogy ha elfogynak ezek, nézz utána s keress valami megfizethető, de jobb minőségű tápot (Pro Pac, Happy Dog, Acana pl.)

2009. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Legjobb árban talán az Acana van,és nagy a választék belőle.

[link]

2009. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még a Dogland nevű tápot ajánlják sokan,de abban is sok a kukorica,gabona.

Igaz,hogy a 15 kilós zsák olyan 10-11 ezer között van.

2009. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
hát sztem nem lesz semmi baja most nekünk is csak olyan olcsó Kedvenc kutyatáp, és néhány hónapja ő is még pedigreeset evett de még sincs semmi baja.
2009. dec. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!