Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok szobakutyát? Milyen...

Tarthatok szobakutyát? Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nagyon vágyom egy szobakutyára,de nem vagyunk egész nap itthon, párom dolgozik én suliba járok és ugy hallottam az ilyen kutyákkal majdnem egész nap lenni kell valakinek.

Párom 8tol-15ig dolgozik (12-13 között itthon van ebédszünetre,mert közel dolgozik)

Az én órarendem változó.

Van olyan fajta szobakutya,amit tarthatnánk így is és nem lenne rossz a kutyusnak. Ja és olyat szeretnék,amitől nem lesz az egész lakás tiszta szőr :)

(egyébként kertes házunk van,kint van két farkaskutyánk,házőrzők,őket is nagyon szeretjük,de nagyon szeretnék bentre egy kicsi családi kedvencet)


2009. dec. 29. 13:37
1 2
 1/13 Neszivass ***** válasza:
58%

Amennyiben a szobakutya alatt nem azt érted, hogy alomra lesz szoktatva, akkor javaslom a francia bulldogot.

Nyilván egyik kutyus sem szeret egyedül lenni, de a bulldogoknak igen nagy az alvásigényük és mivel igazi ölebek (értsd: semmi vadászösztön), ezért nem őrülnek meg, ha nem játszanak velük napi két órát.

Felépítésüknél fogva ideális gyerekek mellé is (meg sem érzik, ha átesik rajtuk valaki), végtelenül türelmes (az enyém morogni sem tud!).

Egyetlen hátrányuk, hogy az első évben viszonylag gondozásigényesek (később lesznek szobatiszták az átlagnál). Továbbá csak ellenőrzött állatot érdemes választani, mert sok "hozzáértő" gazdi szaporította őket az elmúlt években.


Ha nem tetszik ez a fajta, akkor olyat válassz, amelyik nem ideges típus (csivava, foxi, tacsi, stb.) Inkább legyen nagyobb testű, mint agresszív, szorongó, stb.

2009. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszi szépen a gyors választ,

igazából ilyen tipikus pici szőrmókra gondoltam,azok nagyon tetszenek. Természetesen szeretnék foglalkozni vele-játszani,simogatni stb, szakítok rá időt,csak ne legyen neki baj,hogy nem vagyok itthon egész nap.

2009. dec. 29. 13:52
 3/13 anonim ***** válasza:
shih-tzu:)
2009. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én a palotapincsit ajánlom.Szobatiszta és szerető kutya.Csak az a baj hogy van olyan palotapincsi aminek hullik a szőre.De hát akkor olyat választol amelkynek nem hull xD.Viszont asztnem hinném hogy megvannak egyedűl is.De ha sok játékot teszel oda neki akkor elvan.
2009. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Én nem tartanék a helyedben szobakutyát. Gondolj bele a két farkaskutya helyzetébe! Nem elég, hogy a gazdin már egy harmadik kutyával is osztozni kell, ráadásul ő bent lehet a házban, míg a két másik kint van egész nap. Egy farkaskutyát is lehet szeretgetni, beengedni a házba, miért nem őket hozzátok be? Vagy ha mégis hazahoztok egy harmadik kutyát, akkor szerintem csak kintre.
2009. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem pincsim van és csak jót tudok mondani róla. ha ápolt a szőre, akkor csak az évi 2 vedlés a nehezebb időszak, amúgy fésülés és rendes takarítás mellett nincs vele gond. nagyon okosak, igazi jellemük van. tipikus család kedvence, de ha nem szokja a gyerekeket, akkor később nem rajong értük. mármint nem bántja őket, csak nem játszik velük, nem szereti, ha rángatják. sokat kibír egyedül, neccesebb napokon akár reggeltől 4ig is. de ilyen ritkán van. de nyugis kutya, nem idegbeteg, elvan egyedül, a családban nálunk több embernek is van. azt mondják makacs, de szerintem ez nem igaz. és tényleg okosak, könnyen tanulnak. jó időben odakinn is elvan egész nap is. a nagykutyáktól megvédi magát, de egyébként kicsit sem támadó vagy agresszív. de játékosak is és nagyon ragaszkodóak. sokan nem szeretik, de nekem csak jó tapasztalataim vannak róla.
2009. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat mindenkinek!


a német juhászokat is beengedem itt-ott,de ők túl nagyok a lakásba, meg eléggé sok szőrt is hagynak. Bent tartani őket nem szeretném,jobb nekik is szerintem a nagy udvarban futkározni,mint bent,ahol alig tud megfordulni. Meg ők inkább párom kutyái,hamarabb itt voltak,mint én :)


Egyébként nagyon tetszenek a yorkik és a westik, ezekről nem tudtok valamit? hogy mennyire bírna ki naponta pár óra magányt? mennyire szőrhullató?

2009. dec. 29. 19:02
 8/13 anonim ***** válasza:
yorkit csak ha van rá min. 70.000 forintod és jó sok tapasztalatod. Én ajánlanám a lhasa apsot vagy shih-tzut, de ha nem ragazkodsz törzskönyveshez nézzeges a menhelyeken.
2009. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem inkább a pároddal vigyétek a németjuhászokat rendszeresen sétálni, menjetek kirándulni velük, esetleg kutyasuliba. Két kutyát se egyszerű feladat megfelelően, kielégítően gondozni, eléggé szeretni. Én nem tartom helyesnek, hogy két kutya kinn, egy kutya meg benn, egyszerűen nem fair...

A két kutya kijön egyáltalán másik kutyákkal?

Ha már mindenáron kutyát szeretnél, szerintem menhelyről válassz.

Amiknek nm nagyon hullik a szőre: yorki, bichonok, westie - egy normális, egészséges példány 80e Ft-nál kezdődik... szerintem sokkal jobb dolog menhelyről befogadni!

2009. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szia! Én is a shi-tzu-t tudom ajánlani:D Nekem is van egy, és egyszerűen imádnivaló. Szintén suliba járok, ami azt jelenti, h a kutya reggel 6.30-tól van, h du.3-ig egyedül van, de ha otthon vagy és sokat foglalkozol vele, meg se kottyan neki:) Az jó bennük, h igazi kis egyéniségek, egyszer bújós ölebek, máskor meg még egy macskánál is makacsabbak (legalábbis az enyém...) A szőrhullatásról annyit, h ha rendszeresen gondozva van (értsd: kozmetikus!), akkor semmi gáz nincs vele. Nem agresszívek, nagyon édesek, igazi kis szeretetgombócok:D Ennyivel tudtam segíteni(?)
2009. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!