Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért néz le a többi kutyás,...

Miért néz le a többi kutyás, azért mert nem hordom a kutyám kutyaiskolába?

Figyelt kérdés

Sokan telebeszélik a fejem, hogy ilyen meg olyan vagyok mert nem járok vele kutyaiskolába, meg, hogy minek akkor nekem kutya, meg, hogy akkor ez a kutya biztosan, hogy ostoba. Ezt általában azok mondják akik nem ismernek.

Csupán azért nem járok kutyaiskolába, mert minek fizessek azért amit magamtól is megtudok tanítani, elég könyvet olvastam a kutyakiképzésről és érdekes mód eddig semmi gond nem is volt az ebemmel. Meg, hogy kutyák közt legyen, könyörgöm egy csomó kutyás ismerősöm, tud a kutya így is szocializálódni.

Miért vagyok ezek ellenére tüske a szemükbe? Miért a bunkó megjegyzések? :(


2009. dec. 29. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen emberek el vannak szállva maguktól, ne is érdekeljen amit mondanak!Az én kutyám se jár iskolába! Akkora gagyiság, minek ha otthon is lehet neki tanítani és otthon legalább te magad tanítod és együtt lehetsz vele!

Ezek az emberek ...olyan...beképzeltek!stb.

2009. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

én is könyvből tanítom:)

mert ők a könnyebbet választják: hadd csinálja más pk nem értik meg... amúgy ha szídnak és ott a kutyi mutassátok meg!:)

engem is szídnak az osztálytársamék, mert nekik egy törzskönyves elkényeztetett agaruk van és mindent megkap stb. és magán kiképző. én mért nem.. mert nekünk nincs ilyenre szükségünk, és köszönjük megtudjuk csinálni mi is!

amúgy ha bunkó olvass be neki, hogy otthon tanítani poénabb és nincs tagdíj ;)

2009. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez már az az eset, amikor rájuk kell hagyni, mert olyan ostoba, hogy el se jut az agyáig, amit mondasz, csak neki lehet igaza... Nem éri meg rá pazarolni az időt.
2009. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

ne haldass senkire aki ilyet mond te is meg tudod tanítani a kutyát. a többi kutyásnak meg vágj vissza hogy nem vagy olyan balfácán hogy ne tudd megcsinálni

és a kutyád is okosabb mert nem csak diplomás kutyatanár képes betanítani

2009. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek hülyék és sokan azt hiszik csak nekik lehet igazuk. Vannak akik nem bírják elviselni ha vki másképp gondolkodik egy dologról...

Ne törődj velük, szeresd a kutyád és azokat akik megérdemlik, a többikre meg nagy ívben...;)

(Amúgy én is csak egyszer voltam kutyasuliban, de nem tetszett amit ott láttam... így mi is itthon tanulunk és jól megvagyunk:)

2009. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem teljesen fogyatékos az ember, ugyanúgy, sőt jobban meg tudja nevelni a kutyáját, mint akármelyik iskola. mi is elmentünk egyszer, én úgy gondoltam ez egy kicsit személyre szabottabb dolog, és felvetettem, hogy én a jobb kezemben vinném a kutyát, meg a jobb oldalra hívnám lábhoz, erre meg le lettem hurrogva, hogy akkor, hogy fog szlalomozni meg ilyenek.. úgyhogy fizetés nélkül távoztam:) egyébként akkor az én kutyám volt ott a legokosabb (3 hónaposan)... szóval kicsit el van túlozva ez a kutyaiskola dolog, sokan azt hiszik, hogy majd elviszik, és akkor kihozza a sört a hűtőből, meg rekszfelügyelő lesz
2009. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

A kutyaiskolában is neked kell tanítanod a kutyát, csak nem a könyvből hanem hozzáértőktől élőben. Könyvből nem lehet minden megtanulni. Lehet hogy baromi nagy szerencséd van, hogy a kutyád egy mintapéldány aki mindig mindent pontosan úgy csinál és mindenre úgy reagál ahogy a könyvben le van írva! Rengeteg a problémás kutya!

Igen, nincs igazuk az embereknek, hogy te nem szereted a kutyád ha nem viszed iskolába, de neked sincs igazad, hogy az iskola olyan felesleges pénzkidobás.

2009. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Sztem hagyd a fenébe ezeket az embereket! Lassan már olvasni meg biciklizni meg főzni tanítja az ember a kutyát -.- Oké h. egy rendőrkutya meg vakvezető meg ilyen "a köztársadalomnak fontosabb" kutyákat suliba járatják de egy olyan kutyust minek suliba járatni akinek a gazdája "normális" játszásban gazdag életet szeretne adni??:)
2010. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert sok ember nem tudja mira van szüksége a kutyának. És nem is olvassa el vagy nem hiszi el. Talán ha előben látná az iskolában és ott mondanák neki akkor elhinné. Hogy minden kutyának szüksége van szófogadásra, hiszen egy engedelmes kutya végül ezerszer nagyobb szabadságot élvez mint szabad szellemben nem nevelt társai. És pl sok ember kutyaiksola nélkül nem tudja, hogy a kutya nem egyenlő vele, hanem rangsorban él. És akkor a gazdi egyenlőként akarja kezelni a kutyát, amikor annak nem arra van szüksége. Tudod nem csak elkóborolt, kidobott kutyák vannak. Rengeteg kutya azért kerül menhelyre mert nem megfelelően kezelték, kikötötték, vagy emberként, egynelően kezelték, kisgyerekként bántak vele stb, aztán amikor buksika először lekergette őket a saját ágyukból akkor leadták a menhelyen mert "megbolondult"... Persze aki tudja hogy kell nevelni egy kutyát, vagy legalább veszi a fáradságot (higyjétek el kevés ilyen ember van!) hogy utánanézzen annak nem kell kutyaiskolába járni. Csak az a baj, hogy sokkal több a nem köny leírása szerint viselkedő kutya mint a pofon egyszerű esetek. Én rengeteg könyvet olvastam, és higyjétek el, kettőt nem találtam ami egyet értett volna dolgokban. No akkor a laikus olvasó mit tesz? Amikor az egyik könyben azt írják, hogy ezt csináld a másikban azt csináld? Sokat segít egy tapasztalt ember, és a többi kutyás... Nevelésre minden kutyának szüksége van nem csak a rendőrkutyának, és nem is olyan haszontalan hely az a kutyaiskola. A legtöbb esetben elég nagy szükség lenne rá.
2010. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Az iskola, főleg a jó iskola azoknak segítség, akik maguk nem tudnak bizonyos dolgokat megoldani a kutyájukkal.Aztán vannak olyanok, akik megtalálták egy iskolán belül a megfelelő társaságot. Jól érzik ott magukat.Közös programokkal bővítik ki az együtt töltött időt.

Akinek nincs szüksége segítségre, megtalálja a megfelelő társaságot máshol, minek járna iskolába?

Elvakult emberek mindig vannak, nem kell vele törődni.

2010. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!