Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha télvíz kellős közepén fial...

Ha télvíz kellős közepén fial meg a kinti kutya mit lehet a kiskutyákkal tenni?

Figyelt kérdés
Talált, vemhes kutyáról van szó.
2009. dec. 28. 21:07
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Sztem még max. három-négy hete lehet a szülésig a kutyának. Mondjuk ha januárban megszül, akkor még nagyon hideg lesz a kiskutyáknak. Őszintén megmondom szívem szerint eloltanám őket, ebben a hidegben úgyis csak megfáznának.
2009. dec. 28. 21:07
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha profi és állatvédő szemléletű dokid van, akkor szerintem sos-be meg kell vele csináltatni az ivartalanítást. Biztos ad kedvezményt ilyen esetben. Ez a legjobb megoldás és minél hamarabb, mert már nincs sok idő. Nem kéne szerencsétleneknek megszületniük, hisz nincs sok perspektívája ma a keverék kiskutyáknak, max. annyi, hogy 6 hónaposan maguk is tovább szaporodnak a "jó" gazdinál. Ha meg nem tudsz fűtött helyet biztosítani a vemhes mamának és a kölyköknek, akkor amúgy is elpusztulnak. Egyébként minden tiszteletem a Tiéd, hogy befogadtad őt!!! Sajnos tényleg ezek a lehetőségek. Most ilyen világban élünk...
2009. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
44%
Eloltanám ergo elaltatnám??? Ha neked nem lenne otthonod mit szólnál ha azt mondanák: hm úgyis csak meghalna kint az utcán öljük meg így jobb lesz neki.. Nem hiszem h örülnél neki ha helyetted döntenének az életedről. Azok a szerencsétlenek nem tehetnek arról hogy vmeik felelőtlen h*lye kirakta az anyjukat az utcára mert ráunt vagy akármi.. Ha nem tudod befogadni akkor legalább vidd el egy menhelyre.. NEM GYEPMESTERI TELEPRE hanem MENHELYRE!
2009. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek.Mi ugyanígy jártunk. elképesztő idő, pénz(ivartalanítás árát szorozd meg 2-3-mal) és idegeskedés árán tudtunk nekik gazdit találni. és még most sem lehetünk benne biztosak hogy jó helyre kerültek. ivartalaníttasd még mielőtt megfialna, mert ha ráadásként nagytestűek is lesznek akkor... :S
2009. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Én a kiskutyákról beszélek, nem az anyjukról. Azt már befogadtam, szeretem is, őt nem bántanám. A kiskutyáknak viszont nem fogok tudni meleg helyet biztosítani így télvíz kellős közepén, arról nem beszélve, hogy hova teszek mondjuk öt kiskutyát? Kizárt, hogy mindegyiknek találok gazdát.
2009. dec. 28. 21:23
 6/35 anonim ***** válasza:
50%
Az internet csodákra képes.. Hirdesd meg ahol csak tudod őket! Vagy újságban stb. Ha nem jönne össze vidd el őket MENHELYRE még mindig csak ezt tudom mondani.. Nekem nem lenne szívem megfosztani őket az életüktől..
2009. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
52%
Hmm igazatok van aki meghalna a hidegben öljük meg!Na ki jön csövesre vadászni?
2009. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sincs felnevelni a kiskutyákat sem egy hétig, sem hat hétig, nyolc hétig meg pláne nem.
2009. dec. 28. 21:33
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtuk, hogy ivartalaníttasd a mamát még most. A kicsit -10 fokba születve elpusztulnak. Erre semmi szükség. Ráadásul a mamakutyának ez rettenetes fizikai és idegi megterhelés is lesz. Inkább ne tedd ki ennek. (egyébként 10 kiskutya is születhet, gazdit találni nem hiszem,hogy lehet normálisakat, a menhelyek pedig tele vannak mind. Aki tud olyan menhelyet, ahol fogadnak kutyát, az szóljon nekem is, mert az maga a csoda lenne)
2009. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Most azon vagyok, hogy találjak egy olyan állatorvosi rendelőt, ahol bent is tartják egy-két napra a kutyát. Én falun lakok, itt nincs állatorvos. Autónk sincs, így marad a vonat. Odafele nem hiszem, hogy gond lenne, majd viszem pórázon. De visszafele egy ájult, összevarrt hasú kutyával nem tudom, hogy jövök haza. Ezért keresek egy olyan állatorvosi rendelőt, ahol bent is tartják egy-két éjszakára, hogy már hazafele is a saját lábán tudjon jönni.
2009. dec. 28. 21:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!