Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Nagyon sűrgős!

Mit csináljak? Nagyon sűrgős!

Figyelt kérdés
A kiskutyámnak véletlen ráment az ajtó az első jobb oldali lábára.És nem nagyon tud rá álni.És nem merem megmondani anyukámnak.Orvoshoz nem vihettem mert nincs pénzünk.Nagyon remélem hogy nem lesz baja,nem lázasodik be!És hogy holnapra már jobbanlesz.Mire anyukám be megy hozzá de hogyha nem hát akkor anyunak elmondom.Attól félek hogy 3 lábon fog járni.ÉS LÉTSZIVES NE OKTASSATOK KI!CSAK LÉCI SEGÍTŐ VÁLASZOKAT ÍRJATOK!
2009. dec. 28. 19:47
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
16%
Ha huzamosabb ideig nem áll rá, akkor el van törve a lába. Nem olyan nehéz sínbe tenni (két sima léc, fásli (rugalmas pólya, patikában kapható). Beteszed a lécek közé a lábát és jó szorosan rögzited. Össze fog forrni.
2009. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
15%
meg persze sokan lépnek rá véletlenül állatok végtagjaira, farkára, mégse rohanunk vele állatorvoshoz:_) ha nincs a kutyus lábán külsérelmi nyom, akkor ebcsont beforr:)
2009. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
47%
"20:24 akkor olyankor mit csinálnak?" Hát nyilván attól függ,hogy milyen súlyos sérülést szenvedett a kutya..,ha nagyon súlyos és nem tudják megmenteni,inkább elaltatják,minthogy szenvedjen!
2009. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
86%
" Beteszed a lécek közé a lábát és jó szorosan rögzited. Össze fog forrni." Azért ha elvan törve,akkor már ajánlatosabb megmutatni egy orvosnak,mert akkor rosszul is összeforhat a csont ha mi játszuk az orvost...,a doki meg megtudja röntgenezni!
2009. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
97%
Mond el anyudnak, megérti az ilyen dolgot minden szülő! Vmi ismerősnek tuti van pénze, aki szereti az állatokat, olyan ismerős, tuti segít!
2009. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmamsincshanyadikvagyok.


Figyelj! Ne titkold reggelig sem anyukád elöl, egy 12 éves gyerek nem tudja megítélni, mekkora a baj. Anyukád így is- úgy is megtudja. Ha most elmondod, nyilván megérti, hogy baleset volt, de sunyítasz reggelig, még fel is pofoz (bocsi, de remélem!, mert akkor megérdemled).

Lehet, hogy nincs nagy baja a kutyinak, de ezt egy felnőtt döntse el! Szólj anyukádnak, ő tudni fogja - legalábbis mindnyájan ezt reméljük -, hogy mit kell tenni. Nyugi! Majdnem minden állatorvosnak van szíve és nem hagy szenvedni egyetlen állatot sem csak azért, mert a gazdinak éppen nincs pénze a kezelésre. Egyébként egy vizsgálat röntgen nélkül 1-2ezer forint.

2009. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:
csak hogy nem tudom figyelni mert a kiskutyám kint van az udvaron 1 majdnem akkora házban mint mi(és nem kicsi a házunk)és meleg van ott.És ezért nem tudok ránézni.De rálépett már 1-szer 2-szer a lábára.De mindig felhuzza a lábbát.Mert miést meghallottam hogy nyavajog tudtam hogy a lábára ment,és ezért gyorsan felkaptam és elkezdtem sírni.akkor is nyavajgott amikor fogtam a kezemben.Majd lettetem és hogy emelte a lábát nyavajgott.Szóval nagyon félek.Én nagyon szeretem a kiskutyámat.És most is sírok mert félek hogy mi lessz vele.És milessz ha holnap sem lesz jobban és anya amikor bemeggy hozzá és látja hogy sántít mit fog mondani.
2009. dec. 28. 20:45
 28/60 anonim ***** válasza:
95%

Ne titkold, jobban jársz. Orvoshoz jobb, ha pénz nélkül el sem indulsz. Okulásnak egy saját történet: Vadászunk, és egyszer egy kopónk hasát felhasította egy vaddisznó. Azt hittem rögtön elpusztul, de nem, túlélte! Persze rohantunk vele rögtön az állatorvosi ügyeletre, de pénz nem volt nálunk. Be sem engedtek! Otthagytunk volna ékszert, igazolványokat, útlevelet, mindent, de így sem! Úgyhogy ennyit a szuper orvosokról... Természetsen a kutyus elpusztult mire elértünk a másik városban lévő orvoshoz.

12 éves fejjel nem tudod megítélni hogy milyen súlyos a sérülés, mindenképp szólj felnőttnek!

2009. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:
20:28 lécci ne viccelj!Ez télleg igaz?
2009. dec. 28. 20:46
 30/60 A kérdező kommentje:
20:38 de az nagyon fog neki fájni eszt biztos nem csinálom meg!Úgy csak mégjobban szenved.Így se birtam hallani hogy nyavajog szegény.
2009. dec. 28. 20:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!