Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig lesz még ilyen komolyta...

Meddig lesz még ilyen komolytalan (rossz) a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy westiem,10hetes,szobatiszta már,de egyszerűen olyan eleven,hogy szinte alig birok vele :S

Amikor vele vagyok,akkor elviselhető(akkor csak az ágyat rágja -.-")de amikr egyedül van,akkor nem merek benézni a szobába...:S most is 10 percre maradt egyedül,de úgy felforgatta a szobát,hogy az hihetetlen:S a vezetékeket kihúzgálta,a szőnyegemből csomókban jön a szőr(kiszaggatta) stbstb


Erről hogyan nevelhetném le? ezeket zömében csak akkor csinálja,ha nem vagyok vele,szóval nem tudom leszidni:S

És meddig lesz ilyen komolytalan?Mikor nő be a feje lágya?:\


Egyépként nem szaporítótól vettem,hanem tenyésztőtől,tk-vel.


Köszönöm előre is a segítségeket.


2009. dec. 28. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

röviden soha!


Ha azt várod hogy majd megváltozik akkor csak egyre rosszabb lesz! Ez magától nem megy. Állítsd fel a házi szabályokat és tartasd be!

2009. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10 hetes. Az lenne furcsa, ha nem lenne ilyen. De magától nem fog megváltozni, nevelni kell.
2009. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de amikor egyedül van,akkor mégis hogy neveljem meg?:S ha később szidom le,ugysem fogja érteni :S
2009. dec. 28. 16:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
10 hetes? Na, akkor a komolyodás néhány hónappal odébb lesz... Most komolyan, mire számítottál egy kiskutyánál? Az nem fog neked csendben a sarokban ülni. A kölyökkor erről szól, ahogy előttem is írták, akkor lenne vele baj, ha nem lenne eleven.
2009. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben jártam a kiskutyámnál. Most fél éves múlt, csak most kezd megkomolyodni. Én tanítottam ül, hozd vissza, fekszik stb. és amikor valami rosszat csinált hangos szóval odaraktam a helyére, most már ha rossz, felmutatom a mutatóujjamat, rögtön a helyére megy és "lapít". Amikor pedig egyedül volt, és hazamentem nem csinált semmi rosszat, mindig megdícsértem, és a kedvenc kajáját ehette. Mára már nagyon aranyos. Kitartást kívánok hozzá
2009. dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már nem bántásból,de neked is befog nőni a fejed lágya?
2009. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

/bocsii véletlen elküdtem..de eza folytatás/

Egy 10 hetes kutya már szobatiszta mit vársz még tőle??Azthoghy majd leszidod és annyiezkésőbb hat majd rá..De nevelnii kell és ha majd 2 éves leszés mindig ilyen panaszokvannak ott van baj..de nem komolytalan..Te 1 évesen már kézzel villával ettél és ültél a székbe és olvastál és semi rosszatnem csináltál mikor esetleg egyedülhaytak??Tudom én is utlám mikor azembert és a kutyát összehasonlissák ,de itt muszály volt..Kicsit gondolj bele azért,hogy mit is kell elvárni egy 10 hetes?vadászkutyától.

2009. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a weti terrier..

erre számítani lehett volna,nem egy tündi-bündi,aranyos ,problémamentes fajat..

napi 2-3óra mozgás(labdászás,tanítás stb..)és Cerberos kutyasuliban van mini kutya tanfolyam,azt érdemes elvégezni..plusz ezt tartsd be a kutya élete végéig:


[link]

2009. dec. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a kutyasuli szerintem olyanoknak valo akik saját maguk se egy erös személyiségek. nekem is van westiem.1,5 éves ha elengedem visszajön,poráz nélkül jön amit mondok neki megcsinálja. attol függ hogy mennyit foglalkozol vele.hogy tanitod,mennyit. kutyasuli= pénz+idökidobás.Én részemröl.
2010. ápr. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!