Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugrál, harapdál a kutyám?

Miért ugrál, harapdál a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos keverék kutyusom. Mikor kimegyek hozzá az udvarra akkor mint egy őrült úgy ugrál rajtam. Nekem ugrik és elkezdi szaggatni a kabátomat. Olyankor mindig leültetem, de ez kb 1 mp-ig tart, aztán újra rámugrik. De közben csóválja a farkát, tehát nem vadságból csinálja, hanem játékból, csak nem igazán örülök az ilyen játéknak...

Gondolom nem tart engem a falkavezérnek, mert gyakran szoktam vele játszani és néha előfordul, hogy finoman elkezdi rágcsálni a kezem.

1.Később ezért megharaphat komolyabban?

2.Azért mert követ engem mindenhova az lehet annak a jele, hogy falkavezérnek kezd el tartani? Vagy a játék és a falkavezérség kiüti egymást?


2009. dec. 27. 20:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és azt sem tűri el, hogy megsimogassuk. Olyankor mindig odakap a kezünkre. Nem mérgesen, hanem csak finoman rágcsálja (néha nyalogatja). Nagyon ritkán viszont megáll és eltűri, hogy simizzük.

Azt hallottam vannak olyan kutyák akik nem szeretik a simogatást. Az enyém is ilyen lenne?

2009. dec. 27. 21:04
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
játszani akar de azt hiszi, hogy ő a főnök. Fogj meg egy pálcát és üss rá amikor ugrik és mond hogy nem. Azért is harapdál mert nem tűri el ha simogatod, akkor is neveld meg de ne úgy h ó te drága meg minden. tekintélyparancsoló hangon mond neki.
2009. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a vezér. Az, hogy követ téged, szintén ezt bizonyítja: mindig szemmel akar tartani, nehogy elmenj nélküle. Nyugodtan játszhatsz vele, de ha harapdál, ugrál, azonnal hagyd abba és addig ne foglalkozz vele, amíg le nem nyugszik, ha lenyugodott, várj öt percet és hívd magadhoz. Ha megint elkezdene ugrálni, ismételd meg.
2009. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha rádugrik azonnal fordíts neki hátat és ne figyelj rá! Semmiképpen se üsd meg az nem ér semmit.. Ha megnyugodott akkor tedd azt amit a második válaszoló írt. Ha elkezdene harapdálni éles hangon "sikíts" fel hogy éreztesd ez fáj és hagyja abba! Ha helyesen cselekszik mindig jutalmazd meg! :)
2009. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kutyáknak külön nyelvük van, külön testbeszéd. Javaslom, szerezz be egy könyvet,ha ez az első kutyád!!!Vagy írd be a keresődbe, hogy a kutya nevelése, sok hasznos dolgot találsz,egészsége kapcsán is. A kutya nevelése nem 3 mondatos dolog, és pláne nem lehet egy ilyen oldalon részletesen kifejteni.
2009. dec. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kutya azt teszi amit megengedsz neki...ha nem kap negatív visszajelzést joggal gondolja, hogy amit tesz azt szabad.


Neked kell egyértelműen jelezni számára mi a kívánatos és mi a nem kívánatos viselkedés! nem kell a kutyát verni ehhez, elég rákiabálni, hangosat tapsolni mellette, és helyes viselkedésnél jutalmazni!!!!!! ennyire egyszerű a helyzet.


Nézz szét itt:

[link]

2009. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!most olvastam a problémádat. érdekelne, hogy sikerült-e javítani a kutyuson, vagy történt-e változás, mert nekem is van egy 11 hónapos, pár hét múlva 1 éves keverékem, aki ugyan így viselkedik, mint a te akkori kutyusod. Jó lenne, ha tudnál valami tanácsot adni.

Köszi :)

2011. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Hűűű de régi kérdés, már nem is emlékeztem rá :)


Igen, rengeteget változott. Igaz most is rámugrik mikor meglát engem, de látszik rajta, hogy azért mert nagyon örül nekem. Sokat komolyodott, bár még most egy kis szeleburdi lökött kutya, de már nem harapdál. Mostanában inkább odabújik hozzám, hallgat rám. Sok mindenre megtanítottam, és sokat számított az elmúlt nyár, mert akkor rengeteget foglalkoztam vele: tanítottam, játszottam vele, én etettem őt stb.


És kellett neki egy fegyelmező eszköz: tudom sokan úgy vannak vele, hogy nem szabad bántani a kutyát meg ilyesmi, de szép szóval nem lehetett rá hatni. (Ez a hátat fordítás dolog, meg semmit sem ért, sem a sikítás) Újságot össze kellett tekerni, és rácsapni vele a fenekére, vagy valami vesszőt. Azóta amióta fél tőle, sokkal jobban viselkedik. Nincs vele semmi gond. És nem kellett őt agyonverni, csak a fenekére egy kicsit, és máris kisangyal lett. Igaz azóta már 2 éves lassan.

2011. jan. 28. 16:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen valoban van olyan kutya amelyik nem szereti a simogatast denez nem jelenti azt hogy nem szeret nyilvan csak jatekbol harap nekem cicam van azis ezt teszi felnott korra kinovik :)
2015. szept. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!