Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szerethetném meg a...

Hogyan szerethetném meg a kutyámat?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon szeretni való vizslánk, de sajnos meghalt már két éve. :(

Akkor úgy határoztunk, most egy jó ideig nem lesz kutyánk.

Én gondoztam, nevelgettem. Ő volt a szemem fénye. :)

Hiányzott a napi rutin, de mégjobban a kutyám. Nem hangoztattam otthon soha, íróasztalomon is csak egy-két kép volt/van róla. A többi emlékképet magamban örzöm. :)

Szüleim "megleptek" egy éve karácsonyra egy másik kutyával. Egy csivavával, merthogy a mai lányoknak ilyene van.

Örültem is neki, meg nem is. Semmi gondom az ekkora kutyákkal, csak hát azért a nagyobb termetű kutyák szerintem aranyosabbak. :)

Nem is tudom, hogyan fogalmazhatnám meg a kérdésemet. :S

Tudom, most ezek alapján sokak gonosznak fognak ítélni, de higyjétek el, én is sajnálom..

Egyszerűen nem tudom szeretni. Sőt, utálot érzek, akárhányszor csak ránézek. Nem bántom, nehogy félreértsen valaki. De amikor megnyalja a kezemet, vagy jön felém, kiráz a hideg. Én sétáltatom, adok neki vizet, etetem, viszem állatorvoshoz, játszom vele.. már egy éve, és mégis. Tudom bennem van a hiba, de nem tudom mit tehetnék ellene, én megpróbáltam szeretni, de nem megy. Túladni szüleim nem szeretnének rajta, holott nem is ők gondozzák, igaz a tápot ők veszik. Én is biztosan szomorú lennék, ha elvinnék, de tehernek érzem ezt a kutyát. Nincs rossz helye nálunk, éli az életét. :)

Úgy gondolom, hogy az előző és egyben első kutyusomnál csodálatosabb kutyám soha nem lesz, és nem is akarok..

Bocsánat a helyesírási hibákért, nem jeleskedem belőle. :)

17/L


2009. dec. 27. 20:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt egy kutyusunk, akit elloptak, és majd beleőrültem h nem tudom mi van vele.3 hétig bírtam, aztán hoztunk haza egy tök más típust.Nagyon nehéz volt megszeretni, én is sokat agyaltam azon, hogy nem szeretem úgy, mint a régit. Talán az a baj, h nem te vitted haza, nem te nézted ahogy a testvérei közütl kiszakítják, az anyjától....Csak idő kell, hidd el, közeledj hozzá, hiszen ha most eltaszítod, később már nem lesz a tiéd...ha érted mire gondolok.Mindennap szeretgesd, becézgesd, még ha nem is érzed tiszta szívedből olyan erősen, de meg fogod tanulni, és hidd el, imádni fogod! Én a mostani kutyánkat is annyira imádom, pedig nem hittem az elején h valaha is így fogom, annyira nagy volt a bánat. Gyerekkorom óta kutyák vettek körül, megbolondultam volna, ha az ellopott után nincs egy lény, aki ennyire önzetlen:)

PS.:a mai napig abban reménykedem h az első kedvenc előkerül, és 2 kutya lesz :D

2009. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nagyjából sejtem milyen érzés lehet reménykedni abban hogy visszajön. :) Akárhányszor látok egy vizslát, mindig eszembe jut az én kis Malackám, (így hívták, tudom eléggé betegesen hangzik:) ) és egy pillanatig azt hiszem ő az, de az lehetetlen lenne. :(

Furcsa, hogy nemrég egy nagy "mackót" simogattam, most meg egy 1 kg-os kutyát, aki inkább hasonlít egy egérkére.

De remélem tényleg megszeretjük egymást. Csak mindig olyan érzésem van, hogy nem is szeret, hanem maximum érdekből, hogy játszak vele vagy adjak neki enni/inni. Miközben én érzem idegennek.

Sok jót nektek és az állataitoknak is! :)

2009. dec. 28. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!