Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez miért van? És mit lehet ez...

Ez miért van? És mit lehet ez ellen tenni? -lenn-

Figyelt kérdés
Az van hogy nagymamáméknak van egy kutyájuk. Nagyon szeretem tök aranyos meg minden. Sokan játszom vele mikor ott vagyok.Egyszer ott voltam egy háten akkor csak én etettem.Utánna mikor eljöttem mondta nagymamámn hogy nem képes enni.Ki is hívták az állatorvost se beteg nem volt se semmi. Utánna kimentem Megpróbáltam megetetni és evett. Aztán megin stb.. Most folyton ki kell járnom hogy egyen. Ha nem megyek ki akkor addig nem eszik. Csak tőlem fogadja el az ételt. Ez miért van? mit lehetne tenni hogy mástól is elfogadja?
2009. dec. 24. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kedvel téged...amúgy pontosan nem tudom a választ de a szomszédnál úgy volt, hogy már vagy 18 éves a kutya és amikor voltak kölykei akkor én hozzá nyúlhattam bármikor de a gazdáira meg morgott, érthetetlen...szerintem hozzád kötődik és talán még a kedve is elmegy az evéstől ha nem vagy ott vele.
2009. dec. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hat szerintem ugy kellene eloszor h. mas etesse meg mikor ottvagy. Es mennyi ideig nem evett a kuty? Mert par nap utan ugyis el kezd enni akarki adja neki a kajat. Az ehseg nagy ur.
2009. dec. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamádék foglalkoznak vele rendesen, jól bánnak vele?

Szerintem a kutya részéről ez egyszerűen hiszti. Te odamész, új, izgi dolog vagy, mindig jó történik vele (kiemelt figyelem, játék, stb.)

Ha mész a nagyszüleidhez, játsszál vele, szeretgesd meg nyugodtan, de ne te adj neki enni, és ne is legyél ott etetéskor.

Ha ennek ellenére sem enne, nem menj át etetni. Nagyid rakja le elé az ételt, ha 15 percen belül nem eszi meg nyilván, ha eszik, nem szabad kihúzni előle a tányért), el kell előle venni, és csak a következő etetéskor kapjon enni. Ne legyen kínálgatva mással a vacsorája helyett.

Ha átmennél, és te adnál neki enni, a kutya eléri, amit szeretett volna. A nem evéssel felhívta magára a figyelmet, ezért te átmentél, megkapta, amit akart, hogy te foglalkozzál vele.

Itt azért messze nem az a helyzet, hogy egy 16 éves pulinak meghalt a gazdája, és a kutya belepusztul a magányba, egyedüllétbe a 16 közös év után. Amit leírtál, az alapján nem alakulhatott ki olyan mély kötődés még, hogy a kutya belebetegedjen a hiányodba.

2009. dec. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vedd magadhoz azt a kutyát. Nagyon tudnak ragaszkodni, hisz nincs másuk a Földön, csak a gazdi. Nincs az a helyzet, amikor elfordul tőled, sosem tudsz benne csalódni.

Az én kutyám az egy hétre tervezett nyaralásomkor semmit sem evett, ezért 4 nap után hazamentem. Még be is pisilt örömében :-( Aztán zabált.

2009. dec. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az abaj hogy amikor ott vagyok akkor sem fogadja el az ételt senkitől. Csak tőlem. Hiába rakta elé a nagymamám az ételt..alarta aszájába rakni nem fogadta el.


Persze hogy fpglalkoznka vele.. Nagymamámnak ő a szeme kincse.Imádja. A kutya is szereti mert játszik vele.. Csak egyszerűen az ételt nem fogadja el tőle.

2009. dec. 25. 09:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Hiszti, és akaratosság. A kutyák nem hülyék. Úgy érzi, te vagy a falkavezér, és előtted nem meri otthagyni az ételt,mert fél, hogy felsőbbségednél fogva akármikor elveheted előle előle, ezért egyszerre megeszi és gyorsan, hogy még eszedbe se jusson. A nagymamád előtt simán otthagyja, hiszen ő úgy érzi, hogy fölötte áll a nagymamádnak a rangsorban, és otthagyhatja az ételt nyugodtan, mivel ő a főőnök, nem meri senki elvinni.

Tudatosítani kell benne, hhogy a nagyszüleid ugyanúgy fölötte állnak. Leteszi az ételt elé a mamád, az ha otthagyja, elveszi előle, semmi mást ne kapjon. Második-harmadik nap rá fog ugrani a kajára, és az utolsó szemig megeszi. Persze ez lelkileg nem kevés és megviselő, de hosszútávon ez a megoldás, nem az, hogy mindennap jársz ki etetni.

2009. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!