Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ellen, ha...

Mit lehet tenni az ellen, ha a kiskutya folyton harapdál, ráugrik az emberre?

Figyelt kérdés
Van egy 12 hetes kutyám, sokszor harapdál, van, hogy elég nagyokat. Hogyan lehet erről leszoktatni? Nyilván játszásiból csinálja. Ha eltolom magamtól, akkor úgy veszi, hogy játszok vele, ezért nem hagyja abba. Ha az orrára ütök, az sem segít semmit. Bárki bejön az udvarra, mostanában ezt csinálja.
2011. szept. 19. 19:42
 1/6 Kaileena2 ***** válasza:

Mivel kiskutya ezt még csinálja majd egy darabig,kiállts rá hangosan és semmiképp se hagyd,hogy harapdáljon.Mivel még kicsi,minél előbb mutasd meg neki ki a falkavezér.Ne engedd,hogy ő menjen be először a házba és amikor eteted érdemek magaddal vinni mondjuk egy szalonnát,leülsz mellé és a tálja a kezedben,te meg megeszed a szalonnát.Miután befejezted odaadod neki.Ez azt mutatja,hogy te szerezted az élelmet és neki csak a maradék jut.Mikor elismer falkavezérnek sokkal jobban hallgat rád.

De tényleg még egy játékos kiskutya...

2011. szept. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hasznos válasz, köszönöm! Megpróbálom, amiket írtál. :)
2011. szept. 19. 21:03
 3/6 anonim ***** válasza:
2011. szept. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindig legyen neki valami amit rágcsálhat.

Ha téged harap meg, akkor éles hangon felsikítasz, mindegy hogy igazából fájt-e. Akkor is ezt teszed ha picit harap. Utána fogod magad felállsz, kimész egy másik helyiségbe, becsukod magad mögött az ajtót, és vagy 10 percig nem mész vissza hozzá, nem beszélsz hozzá, nem foglalkozol vele akármit is csinál. Ezt minden alkalommal következetesen megcsinálod, akkor is ha fél percenként magára kell hagynod. Valószínűleg hamar rájön az összefüggésre és nem harap rád többé. Harapok-->gazdi visít-->magamra hagy, nem játszik velem=A harapdálás rossz, nem csinálom többet mert akkor ki leszek közösítve:) Sok sikert. Légy nagyon türelmes, és határozott. Valamint mindenben következetes. Javaslom a következő két könyv elolvasását: Ceasar Millan: A csodálatos kutyadoki, Jan Fennel: Kutyapszichológia

Rendkívül hasznos olvasmányok. Most még sokkal könnyebb megalapozni a helyed a rangsorban mint később mikor idősebb lesz és már a fejedre nőtt.

2011. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és ezzel megtanulja kontrollálni is a harapása erősségét más élőlényekkel szemben, más kutyákkal is finomabban fog játszani. Először csak annyit fogsz észrevenni, hogy egyre gyengébbeket harap. Valószínűleg próbálkozni fog, hogy ha kisebbet harap az is probléma-e:) Ezek a kutyusok ilyen kis bepróbálkozósak:) Ennek mértéke attól függ hogy mennyire domináns, vagy akaratos a kutya természete. Ha kis domináns természetű akkor előfordulhat hogy később is próbára teszi majd ezzel-azzal a vezetői képességeidet, hogy elég rátermett vagy-e a rangsor elején állni. Mert ha nem, akkor ő sitty-sutty átveszi azt a helyet a falka biztonsága érdekében:D Ez viccesnek hangozhat, de nem az:) Komolyan mondtam. És az elég kellemetlen és veszélyes szitukat okozhat ha ő van a csapat élén mert ő olyan dolgokat is veszélynek észlelhet amit te nem vennél annak. Már pedig ha veszély van akkor a főnöknek csinálni kell valamit. Mai kutyanevelési óránk a végére ért:) Ügyesen:)
2011. szept. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2011. szept. 21. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!