Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák láncon tartása...

A kutyák láncon tartása minden esetben állatkínzás?

Figyelt kérdés
Azt mondják láncon tartani a kutyákat kínzás, de akkor is igaz ez, ha van megfelelő háza, hosszú láncon van, megfelelően van táplálva, védőoltásokat is kap és rendszeresen sétáltatva van?
2009. dec. 21. 21:13
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Ja,és a láncra kötött kutyához szerintetek nem mehet oda a macska,csirke stb....
2009. dec. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim válasza:
41%

Én ezt semmi esetre sem tartom elfogadhatónak!

Olyan nincs hogy MUSZÁLY láncon tartani!


-Ha rossz a kerítés akkor ott a kennel!

-Ha drága a kennel akkor gondolj bele mi a drágább? A kutyád élete vagy egy kennel?!

-Ha nem szökős megint csak hangsúlyozni tudom a kennel fontosságát!

-Ha széttúrja a kertet kergeti a macskát stb.. akkor is csak nevelés kérdése könnyen le lehet szoktatni egy iősebb kutyát is!Egyébként meg a macskát nem kell félteni el tud menekülni ha akar!

-Ha végképp nem tudsz más megoldást akkor vagy szoba kutya vagy keresel neki egy ÚJ GAZDÁT!


Nem kidobod az utcára nem menhelyre beadod ahnem igenis szánsz rá időt hogy egy új gazdát találj neki!

Én már rengeteg kutyuson segíttettem az egyik barátommal! Hoztunk neki pórázt nyakörvet és kérdezgettük a járókelőket papírokat kitettünk és hírdettük az interneten is!És meg lett az eredménye! Pár nap alatt minden kutyusnak találtunk gazdát!

Nekem senki ne mondja hogy csak láncon lehet tartani a kutyát! Akkor ezzel azt is kijelentheted hogy: Igen én állatkínzó vagyok!

Lehet, hogy nem tartozik a súlyosabb kínzások közé de hidd el a kutyának ez legalább olyan rossz!Hiába van ellátva az neked se jó, hogy éjjel nappal csak a szobádban lehetsz!

A kutya egy érző lény nem pedig kerti dísz!

Gondold át mielött megvennéd a kutyát: Biztosan meg tudsz adni neki mindent?!

Ha nem akkor inkább ne vegyél kutyát!Azzal csak neki ártassz!

2011. jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
17%

Így van!

A XXI.században élünk,nem a középkorban,könyörgöm!

Kutyát tartani senkinek nem kötelező,főleg ha csak ilyen primitív körülményeket tud biztosítani.

Szereltess be riasztót,nem ugat,nem kell etetni,nem zavarja a baromfit.

A te fejednél sem áll senki Kalasnyikovval,hogy kutyatartásra kényszerítsen,igaz?

Tarts akkor kutyát,ha majd megfelelő körülményeid lesznek.

2011. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Mi a jobb? Ha ez a kutya az út mellett éhen döglik, vagy ha otthon nálam lácon éldegél, mivel csak így tudom tartani!

Ha én kínzom szegényt mit mondanátok annak aki kidobta, éheztette, verte és hurkot tett a nyakába????

2011. jan. 3. 20:13
 35/38 anonim ***** válasza:
12%
Kutyát tartani nem kötelező ... neked sem.
2011. jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó,ahogy nézem nem nagyon olvastál vissza... -.-"

A kérdező befogadott egy kutyát,valószínűleg a haláltól mentette meg. Te ott hagytad volna,csak mert nem kötelező kutyát tartanod? Szerintem jó pár ember ugyan úgy cselekedett volna mint a kedves kérdező. Legalább is én,biztosan.

2011. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

A láncnak minimum 4 méter hosszúnak kell lenni, és így sem lehet folyamatosan kikötve a kutya.


41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

2011. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
100%

A kutya társas lény. Ha állandóra elzárod a falkától (ami itt a családot jelenti) az kegyetlenség. Mindegy, hogy lánc vagy kennel. Nem szabad állandóan egyedül hagyni, foglalkozni kell vele, mert antiszociális lesz, védeni kezdi a szűk területét aztán már csak egy lépés az RTL híradó meg a Blikk ("megette a kutya a kisgyereket").


Meg aztán tényleg minek a kutya, ha csak a hátsó kertben rohad? Jó a riasztó is és akkor nem kínzol egy állatot.

2015. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!