Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák láncon tartása...

A kutyák láncon tartása minden esetben állatkínzás?

Figyelt kérdés
Azt mondják láncon tartani a kutyákat kínzás, de akkor is igaz ez, ha van megfelelő háza, hosszú láncon van, megfelelően van táplálva, védőoltásokat is kap és rendszeresen sétáltatva van?
2009. dec. 21. 21:13
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ha egyébként rendven van tartva a kutyi, akkor nem kínzás, meg ha szeretetet kap, akkor főleg nem az. Az egy dolog, hogy láncon van, de a körülmények jók. :)
2009. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%
Ha be tudja járni és meg tudja védeni a területét, tud szaladgálni és tényleg rendszeresen van sétáltatva, nyáron pedig van megfelelően árnyékos hely neki, akk nem az.
2009. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk volt 1-2 szer hogy utánunk jött a kutya, ha elmentünk otthonról. Azt hitte, hogy ő a falkavezér és ugye biztonságban akart tudni minket. Na mi ilyenkor egy hosszú 8-9 m hosszú zsinórra kötöttük, de csak addig amíg nem voltunk otthon. És nagyon jól megvolt. Amikor hazajöttünk mindig elengedtük, úgyhogy szerintem ez nem állatkínzás.

Persze, ha 1 m hosszú láncon van akkor az, de ha csak néha-néha kell megkötni, akkor szerintem nem az. Meg ugye írtad, hogy rendesen van tartva, szóval nem :)


Szerintetek? :D

2009. dec. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
60%

A hosszú lánc is lánc, és egy kutya nem arra lett "kitalálva", hogy egy max 10x10 méteres területen mozogjon.


Kíváncsi vagyok, mit szólnál hozzá, ha kapnál enni-inni, meg meggyógyítanának, ha beteg vagy, lenne ugyan vackod, ahová behúzódj, épp csak láncra lennél fűzve mindemellé...


Amúgy sincs semmi értelme így kutyát tartani. Mert a kutya láncon:

-nem családtag (hiszen csak akkor látod, ha enni viszel neki, és nem vesz részt aktívan a család életében)

-nem házörző (hiszen ha akarná, sem tudná "megfogni" a betörőt, hacsak az nem elég hülye ahhoz, hogy odamenjen hozzá)

-nem boldog (láncon, bezárva, senki sem az. Én a kalitkában tartott madarakat is sajnálom).


Nem értem, hogy minek valakinek kutya, ha csak arra kell neki, hogy legyen kire rakni a láncot.

2009. dec. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
72%

Pontosan!

Aki csak láncon tudja/akarja tartani a kutyáját,vegyen kutyát plüssből.Kutyát tartani nem kötelező!

Az Állatvédelmi Törvény egyébként csak a futóláncos tartást engedi meg,nem véletlenül.

Ha megfigyelitek,a legtöbb súlyos vagy halálos kutyatámadást láncos kutyák követik el,a köznyelv erre azt mondja,"bekattan"a kutya.

Pitbullosok tartják láncon a kutyáikat és fennen hirdetik,hogy ennek a fajtának ez a természetes.E persze hazugság,csak őrültebbek tőle a kutyák.

2009. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
77%
Én úgygondolom hogy igen, ha a saját védelme érdekében van (ami így hülyeség, hiszen akkor tudja magát igazán megvédeni ha a mozgástere korlátlan) pl hogy a keritéshez ne tudjon közelmenni olyan környéken ahol a mérgezés az menő.Akkor érthető is meg nem is. Én inkább használnék ilyen nagy kenelt(remélem jóra goondolok) mert akkor este elzárhatod vagy vendégjövetelkor, amikor meg nincsen semmi kiegedhted és szabadon mozoghat, amugy ha odaszoktatot aludni és hasonlók akkor nem lesz depressziós az ot ttöltött idő miatt. Remélem ért valamit az írásom. [:
2009. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
74%
Sajnálatodra, de egyet kell értsek az előttem szólóval. Kösséltek meg csak este, vagy ha nem vagytok otthon, de napközben had futkosson:)
2009. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
43%

Én a legutolsóval nem értek egyet. A kérdező leírta, hogy A KUTYA NINCS ÁLLANDÓAN LÁNCON, erre "nem családtag (hiszen csak akkor látod, ha enni viszel neki.." ezt így nem értem.

Az én kutyám is láncon van, de nappal elég sokáig el van engedve, sétáltatom is, enni is kap rendesen, de ha ezeket az óvintézkedéseket nem tettük volna meg, elszökött volna. Szóval, ez nem állatkínzás.

2009. dec. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
50%
a 21:22esnek szólt a lehurrogás, én meg a 21:30 vagyok :) csak előttem még páran válaszoltak :D
2009. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
77%

ha már egymást osztjátok...

nem, nem minden esetben állatkínzás (futólánc, normál környezet,felügyelet), de humánusabb, ha egy kutya nincs láncon.


vitázni meg lehet, de igazából mindenkinek szíve joga h kiköti-e vagy nem, mert amig a kutyák orrát levágják merő szeretetből, úgy hogy él és nincs érzéstelenítve, addig ez a kérdés szinte nem is kérdés.

2009. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!