Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák láncon tartása...

A kutyák láncon tartása minden esetben állatkínzás?

Figyelt kérdés
Azt mondják láncon tartani a kutyákat kínzás, de akkor is igaz ez, ha van megfelelő háza, hosszú láncon van, megfelelően van táplálva, védőoltásokat is kap és rendszeresen sétáltatva van?
2009. dec. 21. 21:13
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
59%

nem állatkínzás, de biztos jobban érezné magát a kutty, ha nem láncon lenne.

és be is tekerheti magát, láttam már ilyet. annyira megtekeredett a lánc, hogy meg is rövidült, így nem tudom elmagyarázni annyira, de utána szegény kutyát egy csomószor forgatta körbe a gazdája, hogy visszatekeredjen a lánc.

2009. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
34%

igen , akármilyen hosszú a kutyának a lánc, az akkor sem jó neki, kínzás.

az előttem szólók leírták hogy miért...

úgy semmiféleképpen ne tartsd szegényt.

2009. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
29%

az előző vagyok.

még valami:

az még esetleg elfogadható ha hosszú futóláncon van a kutya, de azt is csak alkalmanként, ha pl vendégek jönnek, vagy ha a kutya nincs biztonságban,és meg akarják mérgezni, vagy kínozni a kívülállók.

2009. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
82%
hát, max. nem a legjobb megoldás, de állatkínzásnak nem nevezném... láncon és láncon tartás között is lehet hatalmas különbség! valaki csak kiköti a kert végébe szerencsétlen állatot, vashordoban alszik vagy a lépcsö alatt...szárazkenyeret kap enni, állatorvost sosem látott, tele van élösködövel....ez az állatkínzás:(( ehhez képest a te kutyádnak arany élete van... kennelen nem gondolkoztál?
2009. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem állatkínzás, ha normális körülmények között él, foglalkoznak vele és kap szeretet. Olyat nem lehetne csinálni, hogy kimész hozzá 20-30 percre? Mert így lehet, hogy meg fog hülyülni...A volt szomszédunknak volt egy kutyájuk és mindig meg volt kötve jó ha egy hónapba 2× el volt engedve, ráadásul alig volt neki árnyék is nyáron. Szegényt el kellett vinni mer begolyózott azt hiszem rá 1-2 hónapra el is kellett altatni (jó ha volt 1 méteres az a lánc).
2009. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
81%

Sok mindent felsoroltatok, de egy dolog még kimaradt: a lánc hosszú távon anatómiai deformitást okoz a kutya nyakában, pláne a mozgékony, ugrálós kutyáknál.

Én a láncot 2 esetben tartom elfogadható érvnek, ha a kutya notórikus szökő. Sajnos vannak olyan kutyák, akiket pl. az első gazdája elrontott, és a második gazdánál hiába van meg mindene, mégis megy, megy, megy. De ebben az esetben is futólánc, és csak akkor, ha nincsen senki, aki épp vigyázzon rá.

A második, ha nincsen kerítés.

Ha a kutya rendesen és rendszeresen van sétáltatva, szeretik, van egy meleg vacka, illetve nyáron megfelelő árnyéka, megkapja a kötelező és betegség esetén az orvosi ellátást, rendesen kap enni, akkor szerintem a futólánc elfogadható. Aki ezen feltételek mellet tartja futóláncon vagy kennelben a kutyáját, azt kell mondjam, ma Magyarországon normálisnak és elfogadhatónak kell tekinteni. Bárcsak az ilyen esetek lennének az állattartási kultúránk legnagyobb hibái.

2009. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
45%
Nekünk gyerekkoromban az egyik kutyánk láncon volt. Nagy kifutóval, stb... nemrég ürítettük ki azt a házat, és megtaláltam a kutya láncát... eszméletlenül nehéz volt... és ezt cipelte magával állandóan... semmiképpen nem tartom elfogadhatónak. Talán, nagyon talán valami könnyű, eltéphetetlen nylon hegymászókötelet - annak súlya nincsen, de nem tudja eltépni a kutya - de láncot, fémből, semmiképp..
2009. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
60%
Nem feltétlenül állatkínzás, hiszen vannak kutyák, akiknek még rosszabb. De milyen élete van egy ilyen kutyának? Siralmas. Az minden öröme, ha odamegy,ha arra jár a gazdija. Szomjazza a simogatást, az érintést, ami leginkább annak köszönhető, hogy mesterségesen beszűkítették az ő kis világát és abban felnagyítódott a a gazdi közeledésének jelentősége. Elhiszem, hogy elszökik, meg minden, de azt nem, hogy erre csakis a lánc a megoldás. Nyilván jobb a kínzásnál, éhezésnél netán halálnál de épp csak valamivel jobb.
2009. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, és ha tehetném nem tartanám láncon. Igazából választanom kellett, vagy otthagyom az út mellett(((bár már nem volt szívem,mert épp akkor jöttem haza a nyaralásból,negyven fok volt,és úgy rémlett kb.egy hónapja is ott láttam már,tehát ha ilyen sokáig kibírta megérdemli,hogy vhogy segitsek))) vagy hazaviszem és így tartom, mivel szüleimmel élek akiknek van négy macskája, vagy a kutyamenhely, ami megint kétséges kimenetelű. Két nagyon rossz szokása van a kutyámnak ami miatt igy kell tartani: méteres mélységű gödröket ás a kert egész területén ha magára van hagyva,a rosszabb viszont hogy szereti a macskákat,amit sajnos a szomszéd cicájának kárán tapasztaltunk,nekünk még van négy!! Lehet hogy evett már előtte is macskát??? Talán rákényszerült?? Nem tudom elvenni a macskáktól a kedvét, ha meglátja őket meghülyül!!!!
2009. dec. 21. 22:29
 20/38 anonim ***** válasza:
80%
Az egyik ismerősöm is láncon tartja a kutyát, de a bejárati ajtó előtt van megkötve nem rövid láncra. Nagyon szeretik a kutyust, mindent megkap, prémiumtápot, oltásokat és sokat van vele foglalkozva, sétálva. Az ismerősök gondolkoztak a kennelen, de azt csak a kert végébe tudnák tenni és a kutyának szerintem rosszabb lenne ha hátra lenne zárva. Szóval azért nem a lánc miatt lesz egy kutyának roszs élete.
2009. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!