Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok?

Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sok oldalt elolvastam már a kutyákról nevelés meg ilyenek pár ilyen kutyás könvet is elolvastam,szeretnék egy kutyát csak nemtudok dönteni szempontok:Első kutya lenne,panelbe:(,ne legyen nagy mozgás igényü de neis legyen túl lusta,ne kelljen sokszor kozmetikushoz vinni,ne legyen öleb,átlagos hosszú ször,kb naponta 3 db 1 órás séta reggel,délután,este alvás elött.Milyen fajtát ajánlotok?
2009. dec. 21. 00:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

beagle nem ajánlott kezdő kutyásnak, és a mozgás igénye is elég nagy panelba szerintem nem jó.

én ajánlanám a labradort,mopsz,pumi, shar-pei, tacskó, buldog. De a legjobb az lenne ha menhelyeken érdeklődnél, mindenki dugig van, illlatos úton múlhéten már altattak. Lehet hogy megtalálod az ideális társat egy keverék kutyában, ott úgy is hozzáértők segítenek neked a választásban. Ha ragazkodsz a fajtatisztához, akkor is a menhelyeken és fajtamentőknél keresgélj, sajnos ma már törzskönyves kutyákat is kidobálnak.

2009. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
szerintem valami tacskó legyen!azok játékosak is.de egyébként olyan a kutya amilyennek neveled.a kutya alkalmazkodik hozzád!
2009. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs lehendő kutyád számára semmi különleges feladat "csak" kedvencnek szeretnéd, érdemesebb menhelyen körül nézni. Pénzt nem fognak tőled kérni, és ráadásul még válogathatsz köztük ( nagyon sokan vannak, sajnos).
2009. dec. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Első kutyásnak sem beagle, sem terrier nem való! Akinek még nincs tapasztalata a kutyák terén, annak egy vadász kutya (a beagle is az volt eredetileg, illetve a terrierek is azok!!) könnyen túl járhat az eszén, könnyen a fejére nőhet. Ráadásul a terrierek hajlamosabbak az agresszióra mint más fajták (a vadász vér bennük van).

Én ajánlom a sheltiet, vagy akár spiccet, bár ezek elég hangos, ugatós típusú kutyák.

Egy tacsi is jó választás lehet. Ugyanakkor érdemes tényleg benézni a menhelyekre, gyepmesteri telepekre is!

A dalmata nagyon jól el van lakásban a rövid szőre miatt és a gazda központúsága miatt. Ez a fajta szinte szerelmes a gazdájába és mint egy kullancs képes ráragadni. :D Viszont egy kicsit több mozgásra van szüksége, mint amit írtál.

2009. dec. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Amstaff ideális, ha határozott és következetes vagy, mert nem olyan baromi nagy a mozgásigénye.
2009. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!