Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megyek az utcán a Beagle-m...

Megyek az utcán a Beagle-m velem van és ha valaki megtámad pl:ember, kutya akkor megvédene a Beagle-m?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 12. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:

engem védett a foxim... amikor gyerekkoromban bunyóztunk az én pártomra állt és elég keményen neki esett annak akiről azt hitte hogy bánt :)


de ha nincs tanítva rá akkor azért képlékeny a dolog

2014. ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2014. ápr. 12. 08:58
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Találgass hány lakalommal láttam a kutyád... Nulla. Ahogy itt mindenki így van ezzel, tehát felmerül a kérdés, honnan a halálból tudjuk mi azt, milyen a kutyád nevelése, természetes stb?! Honnan a halálból tudjuk megvédene-e?! Te ismered cseszdmeg, neked kell tudni! Egyébiránt ha valaki kutyást támad meg, az általában fel is van készülve a helyzetre, szóval ne nagyon számíts az állatra.
2014. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. Az, hogy esetleg ugatná a támadót, még közel sem jelenti azt, hogy harapna is, no meg egy beaglet azért nem tart sokból arrébb rúgni. Kutyától meg egyik kutya se védjen meg, mert nem az a dolga.
2014. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet tudni, de mivel a beagle alapvetően barátságos fajta, én olyan 30% esélyt adnék annak, hogy megvédene.
2014. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy öreg német jucim van. Örököltem, szóval az ő élete kb 2 éve nevezhető életnek, azelőtt csak kerten belül volt, és a napi program egy óra játék volt kb.

Szeretve volt, meg minden csak nem volt vele foglalkozva úgy,ahogy kellett volna.

Vénségére én kezdtem el vele foglalkozni, sétáltatni, minden, és hát én azt hittem, hogy mivel sose volt tanítva biztos,hogy nem védene meg.

idegenekkel is szívesen lepacsizik, meg tök jó fej.

Séta közben is simogatják, meg tényleg jámbor eb.

Aztán nem is olyan rég, jött oda egy ember,akit nem kedvelek, sőt mondhatni félek tőle, mert egy agresszív állat, aki nem mellesleg bolond is, szóval totál beszámíthatatlan.

És jött oda hozzánk, és a kutya beállt elém, és olyan mélyen jövő morgást kezdett el nyomni, és ahogy jött közelebb a faszi úgy egyre hangosabban nyomta.

Mondtam neki,hogy álljon meg, ne jöjjön ide,mert a kutya véd engem, valószínű ha közelebb jön megharapja. Aztán persze a mondatom süket fülekre talált, csak jött közelebb, és a kutyát behúztam a hátam mögé,hogy a fószer ne tudja megsimogatni, és neki állt ott nekem magyarázni, és a kutya minden áron elém akart állni, és védeni.

Hátráltam pár lépést előre engedtem a kutyát, és nem támadott ki meg semmi, csak úgy állt be elém,hogy ha az ember akart volna se tudott volna megközelíteni.

Az eset után mentünk tovább, és pár méterrel odébb egy másik ember jött oda,akinek a kutya már csóvált.

Szóval szerintem megérezhette,vagy láthatta rajtam,hogy tartok ettől az embertől, és rögtön bevédett, pedig egy 14 éves kutyából ezt nagyon ki se néztem volna.

2014. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. A beagle minden csak nem őrző-védő kutya, emelett ne haragudj, de olyan mérete van, hogy egy rosszakaró egyetlen mozdulattal felrúghatja. Kutyákkal más a helyzet, egy másik kutyával sok okból lehet agresszív, pl ha nincs rendesen szocializálva, vagy ha domináns, viszont a beagle falkában dolgozó kutya volt, szóval egy normális egyed nem hiszem hogy túlzottan agresszív lenne a fajtársaival. Nem értem ha ilyen elvárásaid vannak akkor miért nem választottál megfelelő fajtát.
2014. ápr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz de lehet meg se támadnànak az utcán
2014. ápr. 12. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!