Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a Lidl-ben...

Mi a véleményed a Lidl-ben kapható Orlando tápról?

Figyelt kérdés
Sokan írják, hogy milyen jó, mert 26% hús van bent. De ez nem igaz, mert 1. helyen vmi gabona áll, utána vmi állati származék és ott van zárójelben, hogy 26% hús. Tehát csak ennek az állati származéknak a 26%-a, nem?
2009. dec. 18. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Én csak tapasztalatot tudok róla írni, múltkoriban vettünk egy zsákkal, a kutyáim amúgy nem válogatósak, de ezt nagyon utálták. Épp csak annyit ettek belőle, hogy ne pusztuljanak éhen. Ki is dobtam úgy ahogy volt. Ne vegyél belőle, mert nagyon ócska!
2009. dec. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Én egyszer vettem,de a kutyáim(5 van) nem ették..A 4.napon adtam nekik mást,azt hittem csak fáj a hasuk vagy nem esznek,csoda azt megették.Aztán kidobtam..Hazugság amit ráírnak(szerintem).

üdv.

2009. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy jó táp. Kár volt kidobni amúgy mert a menhelyeken élő kutyák megették volna.
2009. dec. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%

Amit ilyen helyen áulnak,eleve nem kell megvenni.

Ha bármilyen származék,melléktermék van benne,nem jó a táp.

2009. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

"Amit ilyen helyen árulnak,eleve nem kell megvenni. "

Sznobság, sznobság és sznobság..


A kutya nem szereti szöveg... Ez a legjobb. Nem a kutya ízlelőbimbóinak kell szeretnie. Hanem a sejtjeinek.. Az hogy a kutya nem eszik meg egy tápot nem mond el róla semmit.


Egyébként ami azt illeti ugyan úgy szar, mint az összes többi táp beleértve a szuperprémiumokat is. Lusta embereknek való. De ha már valaki táppal etet akkor nyugodtan megveheti,a zacskón lévő értékeket ellenőrzik.


"26% hús van bent. De ez nem igaz, mert 1. helyen vmi gabona áll"

Nem értem az ok-okozati összefüggést. A 26% hús a felét sem teszi ki a táp összetevőinek, hogy állhatna az első helyen??? Az első helyre azt kötelesek írni amiből a legtöbbet tartalmaz a táp, vagy is a gabonát.


Összefoglalva: Tápok közül középkategóriás, az árát minden képen megéri. Ha az összes közepes összegből etethető kajáknál nézzük az arányt (beleértve a házilag főzött kajákat), hát a ráta alján áll (az összes többi táppal)...

2009. dec. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem sznobság.Amit ilyen helyen,ennyi pénzért árulnak,az nem lehet jó minőségű,lévén hogy az összetevők többe kerülnének.

Én nagyon a tápok ellen voltam,az előző kutyáim nem nagyon ették,el sem tudtam képzelni,hogy egy kutya táplálását csak száraz tápra alapozzak.Jóval több,mint 10 évig élt mindkettő.

A mostani kutyám míg nem tápot kapott,csúnya volt a szőre és több székletet ürített,mint a megevett táplálék mennyisége.

Sok rábeszélésre megpróbáltam szuperprémium táppal etetni.Láss csodát,szép a szőre és az emésztése is rendbejött.Ennyit a sznobságról és lustaságról.A tápot azok szidják,akiknek nincs pénzük megvenni a jó minőséget ,vagy sajnálják rá a pénzt.

Nekem lenne időm főzni a kutyának,heti 1-2 alkalommal kap is főtt ételt,de csak fanyalog rajta+mint előzőleg írtam,nem is tenne neki jót folyamatosan.

Minimálbérből élek,de mégis megveszem a jó tápot.Kiszámoltuk,hogy a napi etetési költség olcsóbb(!!!)mint a házi koszt(nem maradékra,hanem külön a kutyának főzöttre gondolok) vagy olcsóbb konzerv.

Hozzátenném,hogy állattenyésztő a szakmám és sok évig tanultam takarmányozástant,így van némi fogalmam erről a dologról.

2009. dec. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy nem a legjobb táp, de nem is a legrosszabb. Minden nézőpont kérdése. Ha megteheted ne ezt vedd a kutyusodnak ha viszont nem akkor még mindg jobb, mint a tesco-s táp!
2009. dec. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Susát fognak kapni. És igen, most Tescosat, de szerencsére már elfogyott. Egyáltalán nem volt pénzem, ezért kaptak ilyet. Szerencsére semmi bajuk nem volt vele, de napi fél kiló kellett belőle.

A Susa Krak az jó?

[link]

2009. dec. 20. 19:07
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Az Orlando hullára ugyan az, mint a Susa, Dado és társai. Csak olcsóbb.


Utolsó válaszolónak: Nem lehet törvényszerűséget felállítani ár alapján, nem mindenki követi a megszokott marketingstratégiát. Ilyen erővel akkor mondhatnánk hogy az Acana hazugság mert nem lehet olcsóbb de jobb a RC-nál vagy társainál. Nemde?:)


A másik meg hogy a tápokat nem (csak) az szidja akinek nincs pénze megvenni, nekem lenne még sem teszem mert egyik sem vált be igazán (Belcando, Acana, RC). Meg van időm főzőcskézni, mint a tenger.. Lássuk be, azért még is csak így tudja az ember ellenőrizni mit kap a kutyája és közelebb is hoz minket, hogy ez által is többet foglalkozok vele.

Ezzel nem azt mondom hogy neked nincs igazad, a szuperprémium tápok jók is, hasznosak is. Csak nem mindenkinek. Én meg biológia hallgató vagyok és egészségügyibe jártam. Szóval mikor kutyát vettem jóval könnyebben ragadtak rám a fajspecifikus ismeretek mert volt mire alapozni. Sokkal egyszerűbb (és ezáltal olcsóbb) összeállítanom egy olyan menüt ami minden szükségeset tartalmaz a kutyám számára:)

Ezért nekem édesmind1 milyen táp van itthon (határokon belül természetesen), úgy is csak hetente 1X-2X kap a kutyám. Mikor valami közbe jön és nem tudok főzni.

1X vettünk Orlandót, nemvolt vele bajom, íze (természetesen megkóstoltam) állaga olyan volt, mint a többi középkategóriás tápnak. Színezéket nemtartalmaz. A kutyám meg ette, nem szívesen (ahogy a többi tápot sem) de azért betermelte amit elé tettem.

Remélem segítettem a kérdezőnek. Amúgy mennyibe fáj az a Suse Krok? Kíváncsiságból..

2009. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó előttinek, bocs. De biztos tudja magától is..
2009. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!