BARF-osok vagy zsákmány-modell alapján etetők! Ti milyen állatorvoshoz viszitek a kedvenceiteket?
Budapesten tudnátok egy olyan állatorvost ajánlani, aki megfelelő rugalmassággal kezeli azt, ha valaki nyers koszton tartja az állatkáját? Bevallom, nekem cicám van, de ebben az esetben ez nem oszt, nem szoroz. A kutyás közösséget nagyobbnak érzem, ezért itt teszem fel a kérdést először.
A rendelőben, ahová mi szoktunk járni, egy férfi és egy nő dolgozik. A férfi még csak-csak elfogadja ezt alkalmankénti etetésként, de a nő mindenképpen le akart beszélni. Azt mondta pl., hogy ha nem akarom, hogy baj legyen, főzzem meg a csontot és úgy adjam oda a macskának... Pedig pont a főtt csontokba szoktak elsősorban belefulladni az állatok.
Nézegettem a neten dokikat, de elég keveset találtam, és mindegyik alternatívnak tünteti fel magát. A párom soha nem vinné ilyen helyre a cicát, mert még gyógynövényezés, akupunktúra ok, ezeknek mind megvan a tudományos alapja, de homeopatához már nem.
Gondolom Patadokira gondoltál a homeopátiás doki kapcsán, akkor ő így kilőve.. Más most nem jut eszembe. Bár amúgy szerintem a homeopátiás dokik olyan betegségeket kezelnek homeopátiával, ahol ez felmerülhet alternatívaként.
Én amúgy nem vittem máshova a kutyámat. Egyszerűen nem hallgattam a dokira a nyers étrendet illetően. Most meg már ott tartunk, h ők dicsértek meg, h mennyire rendben van a kutyám a nyers étrend miatt és h milyen jó úton haladunk :)
Előbb-utóbb nálatok is megbékélnének és még lehet, h tőled kérdezgetnének :)
Eddig olyan dokihoz vittük, aki nem támogatta a 100%-os nyersetetést. Amikor még nagyon sokat nőtt a cica, gyakran beszélgettünk vele az etetésről, ajánlotta, hogy plusz kalcium kéne még a cicának, mert maine coon stb.
Patadoki facebook oldalát én is láttam. Egyébként szimpatikus volt, főleg, hogy Valentin-napra csirkeszívekből kirakott egy nagy szívet és azt fotózta be. Egyébként ő milyen? Mert ha mást nem találok, akkor vele fogom felvenni a kapcsolatot, mert ő volt a netes találatok közül a legszimpatikusabb.
A következőt csak az előző hozzászóló miatt mesélem el, nem releváns a kutyás témában, privátot pedig lusta vagyok írni.:
Olyan fél éves korában hányt először a cica. Akkor még nem kapott nyers húst (most egy éves). Onnantól kezdve pedig teljesen random időpontokban hány, rendszerint étkezés után 10 órával. És nem látok összefüggést a nyers hús, főtt hús, konzerv között, mert mindegyikkel hányt már. Eddig nem is lenne baj, igaz, szőrlabda csak egyszer volt, mert kap szőroldót. Hosszúszőrű. Viszont volt mostanában egy tudományos kutatás, ami kimutatta, hogy nem lehet csak úgy elmenni a mellett, hogy vkinek hányós macskája van, mert ez betegség jele az esetek nagy százalékában. A hosszúszőrűeknél pont két hetet jelöl ki, nálunk is 2-3 hetente hány a cica, ráadásul minden szöszt és szemetet megeszik, ha nem én veszem észre hamarabb, szóval a bélelzáródástól is félünk.
És ezért keresek most olyan dokit, aki foglalkozik a nyersetetéssel is. Nem szeretném, hogy ezt mumusnak lássák, mint ahogy az a dokinéni, akiről meséltem.
Nekünk a tenyésztő azt mondta, hogy érdemes mindig egy dokihoz járni, mert a legtöbb bevételük az oltásokból van, ez egyfajta támogatás is, ha oda viszed. (Bár szerintem a reklámozott tápokból van a legtöbb pénzük, amennyi reklám van náluk...) És azt is el szeretném kerülni, hogy rámtukmáljanak egy Hill's vagy RC gyógytápot, mert azokat a márkákat képtelen rendesen megemészteni a cicám.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!