Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hibát követek-e el azzal,...

Hibát követek-e el azzal, hogy fogócskázom a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Szoktunk néha fogócskázni, de mindig csak én kergetem őt és nem hagyom, hogy elfajuljanak a dolgok. A játéknak akkor van vége ha én akarom,de nem szeretném, hogy ennek rossz következményei legyenek. Mindketten nagyon élvezzük, de nem tudom, hogy e helyes-e?
2009. dec. 17. 12:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja elfelejtettem mondani, hogy én nem futok utána, csak állok egy helyben és ő körbe szalad engem, amikor pedig mellém ér akkor próbálom elkapni. Élvezi. :D És mindig visszajön amikor hívom, pórázt nem nem kell használnunk mert ez általában a kertben van, vagy ha kint akkor hazafelé is póráz nélkül jövünk.
2009. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%
Az én kutyám nagyon domináns kan, de amikor a többi kutyával játszik, általában őt kergetik, még a szukák is.
2009. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Az enyém is elég domináns a kutyákkal, mégis mindig őt kergetik. egyszerűen azért, mert egyik sem tud gyorsabban futni nála. :D
2009. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Na végül is ezt mondom. Mindig a domináns kutyát kergetik és én is ezt figyeltem meg. Valamint azt is, ha a kutyámnak nem tetszik, hogy valamelyik dominánsabb nála, akkor ugatással próbálja elérni, hogy őt kergetik. De a dominánsabb azzal fejezi ki a fensőbbségét, hogy ő nem hajlandó az enyémet kergetni, legfeljebb abba megy bele, hogy az alacsonyabb rendűek kergessék őt és tudja, hogy úgysem érik utol... Nekem ez egyértelmű jele annak, hogy megmutassa, ki valójában a főnök. A vezér sosem kergeti a rangsorban alatta lévőket a kutyák között. Nekem ez a megfigyelésem és az utolsó két válaszoló is alátámasztotta ezt.
2009. dec. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%

Hmm. Igen a Fannel könyvre gondoltam. A szavaidból rögtön ki lehetett venni hogy abból tájékozódsz. Én spec. gyűlölöm:) De a többiben egyetértek.

Abban viszont megint nem, hogy a dominánsat kergetik. Az én kutyám szinte mindig domináns még is gyakran fut más kutya után... A tiednél biztosan igaz ez a törvényszerűség de általánosságban nem az..

2009. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
És megkérdezhetem, miért gyűlölöd Jan Fennell-t vagy a könyvét? Csak kíváncsi vagyok.
2009. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

nekem is két kutyám van, az egyik komondor, ez elég kemény fajta. Én mégis szoktam vele játszani,fogócskázni, meg apukám is néha, aztán soha sem volt semmi baj vele, tudja hogy mi vagyunk a rangsorban fölötte, nyilván nemcsak a fogócska dönti el, hogy ki a főnök, hanem egyéb más dolgok is, leszidjuk ha kell, és olyankor rögtön lefekszik, ha én is nagyon megszidom, még a hasát is felém fordítja. A mindennapi életben ha kemény kézzel bánunk a kutyával, de mégis éreztetjük vele hogy szeretjük, meg ha a "falka" is játszik velük, akkor tisztában lesznek azzal, hogy ki is a főnök.

Szerintem nyugodtan játsz vele, erősitheti az érzését, hogy ő is hozzád tartozik, meg hogy foglalkozol vele.

Ja és hozzá teszem hogy ez a komondorom 2 éves korában került hozzánk, addig senki emberrel nem is játszott, és mégis megtanulta, hogy nem ő a főnök, akár a kajájába is belenyúlhatok ha eszik, vagy nyüstölhetem stb. nem kap oda, vagy ha sétáltatom, akkor behívható, szót fogad nekem.

A másik, hogy sztem csak olyan kutyával lehet fogócskázni, aki nem tör amúgyse főnökségre, addig is megfelelően nevelték, (pl. ha el van kényeztetve a kutyád, figyelmeztetően oda kap neked, nem fogad szót, "kinevet" ha megszidod stb akkor nem te vagy a főnök).

2009. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
15.57 vagyok. Én nem teljesen támasztom alá, mert van két másik ugyanolyan fajtájú kutyám, és őket bizony kergeti mert csak ők tudnak nála gyorsabban futni. De azon kívül ő a randidős. Pl. általában a kergetés vége "levadászás" és azt vele nem csinálja egyik sem. Csak egymással vagy a rangidős nekik. :D
2009. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
*rang
2009. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
26%
Azért gyűlölöm mert röhejes túlzásnak tartom. Már csak azok alapján amit a módszerrel élő emberek írnak, vagy amit a könyvből idéznek. Még nem szántam rá magam hogy elolvassam de meg fogom tenni. Bár használni sosem fogom a módszereit, szerintem tönkreteszi a mindennapos együttélést, mindig figyelni kell valamire, mindig előír valamit ami megakadályozza hogy kedveskedjek a kutyámnak vagy önfeledten játsszak vele. Ez utóbbi be is bizonyosodott most ennél a kérdésnél. Én nem vagyok robot szóval ösztönösen tudom hogyan kell dominánsan viselkedni.
2009. dec. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!