Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot javasoltok a...

Milyen tápot javasoltok a kutyámnak?

Figyelt kérdés

12 éves németjuhászom van, kinti kutyus. Sajnos idáig nem kapott túl minőségi tápokat. Hallottam valami Acanaról, hogy az jó ezért szeretnék váltani.


Milyen tápot vegyek neki, ami tényleg minőségi de megfizethető is?


Az Acanat hol lehet beszerezni és milyen kiszerelésekben kapható? Milyen árban van?

Vidéki vagyok, Bpre nem jutok fel.


Tudom, ezzel nem leszek népszerű, de ha veszek ilyen kutyatápot azt ehetik a macskák is? Mert nekünk együtt esznek, nem lehet őket szétszedni, mindig egymásét akarják megenni. És a macskák mindig kutyatápot szoktak enni kevés maradék étellel. Nem lesz tőle bajuk, ugye?


Köszönöm.


2009. dec. 17. 01:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Kérem, ha javasoltok tápot írjátok oda, hogy

1 hol tudom beszerezni

2 milyen árban van

3 mennyi van benne hány kg.


Nagyon szépen köszönöm.

2009. dec. 17. 01:19
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudok segíteni, hogy az Acana nagyon jó táp. De fenáll a veszélye hogy a kutyád lefogy tőle. Én Pest mellett lakon és 18 kg-ot szoktam rendelni 14ezerért. 3 kutyának.

A macskának viszont macskakaját kéne ennie, nem azért mert sznobok vagyunk vagy ilyesmi hanem mert van valami a macskatápban, ami szükséges a macskának,viszont a kutyatápban nincs benne. Bár természetes lesz egy csomó ember aki majd jön ide hogy 18 éves macskája van, úgy néz ki mintha 1 éves lenne pedig nem eszik macskakaját... Ezt már döntsd el te.

2009. dec. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Hát szerintem is úgy lenne ideális, hogy a macskának macskatáp de egyszerűen nem lehet őket rendesen megetetni mindig egymásét eszik. És szüleim nem nagyon szeretnek szaladgálni ennyifelé vesznek egy nagy zsák tápot és abból öntenek ki és úgy eszik mindenki :) egyébként a cicák nekünk mindig házikosztot kaptak, hosszú évek óta vannak macskáink és táppal nem nagyon etettük őket mégse volt gond velük soha. Gondolom akkor a kutyatáp csak jobb, mint a házikoszt. Persze a macskatáp lenne a legjobb, tudom.
2009. dec. 17. 01:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen ACANA! Macsek is eheti simán. Nem tudom vidéken hol lehet kapni, azt tudom, hogy Freschnapf-ban mindenhol van itt Bp.-en
2009. dec. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet neten is rendelni:

[link]

2009. dec. 17. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A webkutya nagyon jó,mindig tőlük rendelünk,nagyon korrektek.

Acana-ból próbáld azt a fajtát adni,ami nagy terhelésnek kitett(Sport&Agility),vagy ami pl.vemhes szukáknak van,attól biztosan nem fogy le.


[link]

Itt több adatot is találsz a termékekről.

2009. dec. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Már nem azért, de nekem bevált a Pedigree, illetve Purina, nem is olyan drágák. Pláne nem egyből a legdrágábbra kéne ráállni (ez a te érdeked is), mivel csúnyán hangzik, de a kutyusnak mostmár majdhogynem mindegy, ha eddig egész életében házi koszton élt. A maradék 5-6 évet is leélheti minőségben. Akkor lenne értelme a prémium minőségű tápoknak, ha kölyök lenne. Ugyanis az hogy mit eszik az első időszakban, meghatározza az egész életét. Pl. szőrminőség, ízületek, emésztés.
2009. dec. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Katt:


[link]


[link]

2009. dec. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, nagyon kedvesek és segítőkészek vagytok.


Bevallom őszintén az utóbbi időkben annyira rosszul álltunk anyagilag, hogy sokszor mi sem ettünk...

És mielőtt valaki rámförmedne, hogy akkor minek a kutya, akkor mondanám, hogy nem tudtuk előre, hogy válság fog sújtani minket, ez van. :(


Eddig a penny marketben vásároltunk tápot, az 10 kg kb. 1300 forint. Gondoltam, hogy nem a legjobb de legalább nem éhezik a kutyus. Emellé egyébként kap vitamint minden nap, azt kutyás üzletben veszem.

Szoktunk még neki kimért tápokat is venni de az nem igazán éri meg...


Sajnos én is attól tartok, hogy ilyenkor már késő, előbb kellett volna minőségi tápokkal etetni.


Köszönöm, hogy senki nem írt bántó dolgokat és megértőek voltatok. Ezen az oldalon nem is kaptam még ilyen válaszokat :)


Egyébként mennyi különbség van az ilyen olcsóbb ( pl. penny marketben kapható) tápok és a jobbak között? Ez árt a kutyának vagy miért nem számít jónak?

Én nem értek hozzá.


(on: lehet rábeszélem szüleimet és rendelünk acanat az internetről.)

2009. dec. 17. 16:39
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Acanát adok a kutyámnak, a 18 kg-os 14 ezer körül van. Azért jobb, mint a többi, mert nincsenek benne színezékek, tartósító szerek és más mesterséges anyagok, sok hús van benne (a sport változatnak 60%-a hús, a normálnak 50).
2009. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!