Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok "jó minőségű"...

Hol találok "jó minőségű" eladó yorkit?

Figyelt kérdés
Eladó kan yorki kiskutyát keresek, minimum 9 hónapos maximum 1 éves. Annyi a túl tenyésztett, beteges kutya, tudna valaki ajánlani megbízható tenyésztőt (vagy akár magánszemélyt) ahol most van ilyen kutyus? Ár nem számít, 50.000 alá nem megyünk, egészséges, gyerekszerető kutyát szeretnénk, kedvencnek. (Hibás is lehet, nem akarunk sem pároztatni sem kiállításra vinni)
2009. dec. 16. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Görbe Benjamin,MKSZ Társasági Kutyák Klubja.

Ő írta,hogy lehet hozzá fordulni bizalommal,általában tud ajánlani megbízható tenyésztőt.

2009. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
"Jó minőségű", "hibás" igazi állatbarát. Miért nem jó a menhelyi??
2009. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Attól, mert jó minőségű, még lehet hibás egy kutya. Azért mert bizonyos dologban nem felel meg a standardnak, még lehet garanciát kapni az egészségre, jó idegrendszerre. A legjobb Tenyésztővel és legjobb párosítással is megesik, hogy egy egyébként csúcsminőségű alomban van egy színhibás vagy egy standardnál kisebb vagy nagyobb vagy egyéb apró hibával rendelkező kiskutya. Vagy kan esetében pl. nem száll le az egyik golyója. Ettől még lehet jó minőségű, mert van egy kis hibája, amiért kiállítani, tenyészteni nem lehet.

Nálunk is volt olyan kölyök az alomban, aki hibás, mert az én fajtámnál pl. nem megengedett, hogy az egyik szeme kék legyen. Ettől még az alom jó minőségű lett, csak az az egy kiskutya nem vonható majd tenyésztésbe, mert "hibás", az egyik kék szem miatt. Az alomtestvérei azonban tökéletesek lettek. Tehát nem mond hülyeséget a kérdező.

2009. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
19:11, nem fogok magyarázkodni de csak hogy tudd, én állatmentő vagyok, önkéntes, több mentett kutyám van, DE egy nagyon kedves ismerősöm nagy álma egy yorki kutya, sokat beszéltem vele hogy jobb lenne menhelyi de ő yorkit szeretne, és én igen is segíteni fogok neki egy egészséges házi kedvencet találni, nehogy átverjék és beteg kutyust kapjon. Persze, jobb lenne menteni, de hagyj döntse már el Ő hogy mire vágyik, nem tudom és nem is akarom megváltoztatni kérését, inkább segítek neki mivel nekem van kutyás tapasztalatom. És köszönöm az utolsó válaszolónak hogy elmagyarázta mire gondolok.
2009. dec. 16. 20:51
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Első válaszoló vagyok.

Szerintem semmi rossz nincs abban,hogy valaki felelősen választ kutyát jó tenyészetből,sőt!

Ha mindenki így gondolkodna,lassan elfogynának a szaporítók és sokkal-sokkal kevesebb munkájuk lenne a fajtamentőknek.

Ha yorki,hát legyen az,nem mindenki győzhető meg keverék kutya befogadásáról.

2009. dec. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2009. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"6 hónapos yorki kan kutyus eladó.

Törzskönyves ,chipezett ,4 oltása megvan.

Kizárólag szerető családba. Ára 75.000 Ft"


Ha érdekel, akkor írj a krisztipe@citromail.hu -ra.

2009. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
rokonomnak születni fognak fajtiszta yorkijai ha érdekel szólj!
2009. dec. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha fajtiszta, akkor már gondolom nem is törzskönyves, szülőknek szűrése nincs, sem tenyészszemle, a kérdező pedig nem szaporított kutyát szeretne szerintem.
2009. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Előző vagyok, gondolom fajtiszta kutyát gyártott a rokonod, de amúgy FAJTATISZTA yorki van csak, ezt pedig hivatalosan csak törzskönyvvel állíthatod, anélkül csak keverék HIVATALOSAN!
2009. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!