Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet "átszoktatni"?

Hogyan lehet "átszoktatni"?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos németjuhászunk. Sajnos az élet úgy hozta, hogy családi házból lakásba költözünk.

Meg fogja szokni, hogy lakásban van? Tudtok ötletet adni, hogy mivel lehetne könnyebbé tenni számára a változást??


Előre is köszönöm a válaszokat!!


2009. dec. 16. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy költözés miatt nem mondtok le róla. :-)


Szerintem még fiatal, meg fogja szokni, főleg, ha nem garzonba költöztök, és sokat sétáltatod. A szobatisztaságra neveléssel sem késtetek még el, bár ez meglehetősen új lesz neki. Annak viszont kifejezetten örülni fog, hogy ilyen közel lesz a gazdikhoz, és éjjel-nappal egy légtérben lehet velük. Ettől lehet, hogy kicsit megkergül majd örömében. :-)


A szobatisztaságra nevelésről rengeteg választ találsz itt, a gyakorikérdéseken is, keress rá. Tegnap is született pár értékelhető, hasznos válasz.


Jelölj ki neki egy vackot a házban, ami csak az övé, ahol nem zargatjátok, ahová bármikor visszahúzódhat, ahol SOHA NEM BÜNTETITEK, akkor se, ha rászolgált. Kell neki egy ilyen hely valahol: előszobában, szekrény mellett, bárhol. Ezen a helyen nem szabad őt fenyíteni, ide nem szabad kergetni büntetésből, ha rossz fát tett a tűzre.


Milyen játékokat szeret? Legyen neki belőle, hogy lefoglalja magát napközben. Most nem tud a kerítés mellett szaladgálni, más kutyák ugatására reagálni. Nem látja majd, hogy ki áll az ajtó előtt. Kevesebb inger éri majd, amíg nem vagytok odahaza (Ezt ellensúlyozza, hogy több inger érheti, amíg otthon vagytok.) Kell valami, amivel lefoglalhatja magát, hogy ne a lakást szedje szét.


Fontos: a kanapé, az ágy tanu, oda soha ne engedjétek fel, mert 1) odaszokik, és napközben ott fog trónolni 2) azt hiszi, hogy ő most a gazdiékkal egyenlő, azaz rangsorvita alakulhat ki közöttetek. Maradjon a kutya mindig a rangsor végén, így lesz boldog, és így marad kutyányi kutya. :-)

2009. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És még azt szeretném az elsőhöz hozzá tenni, hogy ne csak pórázon sétáltassátok, legyen néha elengedve is :) Játszhasson kutyákkal, labdázhasson.
2009. dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!!


Azt én se értem, hogy költözés miatt miért hagyják magukra a kutyájukat emberek... :(

Más családtagot se tesznek utcára...


Érdemes esetleg még itt is beengedni, amíg nem költözünk?? Egyszer - kétszer volt bent, de nagyon melege volt. Jó nagy bundát növesztett. :)

2009. dec. 16. 13:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg, jó, hogy viszitek magatokkal, sajnos sokan nem teszik,pedig megszokja, főleg egy ilyen fiatal kutya. az előttem szólók mindent elmondtak, fontos, hogy sokat sétáljatok, tanítsd, esetleg klikkerezzetek, használd ki az előnyét, hogy veletek van egy helyen. Én amúgy lakáskutya párt vagyok, szerintem sokkal szorosabb kapcsolat tud kialakulni gazda és kutya között,meglátod majd. A szabályok persze fontosak, ha akarsz olyan helyet a lakásban, ahová nem mehet, az legyan tabu az elejétől fogva. A szobatisztasággal nem lesz gond, fő a rendszeres séta. Én beengedném már most néhányszor, hogy szokja, bár ettől a bunda még megmarad:)
2009. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes lenne beengedni, szoktatni a benti léthez, élettérhez, mozgási lehetőségekhez, minél többet van benn, annál kevésbé fogja "megviselni" (itt most elsősorban a bunda-hőháztartás dologra gondolok) a végleges lakásba költözés.
2009. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!