Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye hogy kutyánk...

Mennyi az esélye hogy kutyánk teljesen fölépül?

Figyelt kérdés

2 hete észrevettük rajta hogy nagyon magábahúzódott lett, alig bújt ki a helyéről, ha kibújt akkor is csak feküdt, furcsa állása volt, nagyon vert a szíve, szóval látszott rajta hogy beteg! Elvittük az állatkórházba, volt neki egy kis láza, megvizsgálták mindenét, vettek tőle vért, adtak neki infulziót, mert nem evett semmit. Vérvizsgálat rá egy napra megjött, nem találtak nála semmi komolyabbat, csak a veséjén volt egy kis gyulladás, semmi szervi baja nincs. Utána levő nap, megkapták a kullancsvizsgálat eredményét, ez pozitív lett. Kapott injekciókat, nagyon sokat. Már most rá egy hétre sokkal jobban van, eszik rendesen, csak azt vettük nála észre hogy nagyon fázós, sokat reszket. Milyen ez a kullancsbetegség, milyen esélyei vannak még az életre? Meg fog gyógyulni rendesen? Mi a véleményetek? Történt már veletek ilyen?


NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM HOGY ELOLVASTÁTOK!!

Egy féltő család..


2009. dec. 15. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
babézia vagy lyme-kór a dignózis?
2009. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos mit mondott?

(Ha már eszik rendesen, akkor szerintem biztosan felépül.

Amikor az én kutyim volt beteg, a doki azt mondta, akkor van baj, ha már nem eszik.Igaza volt.)

Úgy látom ti szeretitek az állatokat,akkor biztosan meg is tesztek érte mindent, amit lehet.Ha jó az állatorvosotok, akkor bízzatok benne,kérdezzétek,figyeljetek rá, de ha valamiben nem egyezik a véleményetek, akkor ne hagyjátok annyiban!!

Járjatok utána minden apró nem tetsző jelnek,problémának.

Ezt én azért írtam le, mert ezekbe a hibákba én beleestem már.Sajnos.Gyönyörű,imádott, okos német juhászom volt.

2009. dec. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Semmilyen kórt nem mondtak nekünk! Köszönöm válaszod előző!
2009. dec. 15. 15:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Onnan a legkönnyebb és leggyorsabb észrevenni hogy a kutya beteg, ha nem eszik! Mivel Ő eszik már, így valószínüleg hatott a kezelés. Lehet hogy visszamaradt kicsi láza vagy legyengült és ezért fázik. De érdemes erre rákérdezni az orvosnál.


Én a helyedben felhívnám a dokit és elmondanám mi a helyzet, szerinte miért vannak a tünetek?! Egy hívás ára nem sok és ha mégis baj van akkor időben vihetitek is a dokihoz!

Szerintem pedig rendbe fog jönni a kutyus!!Drukkolok!

2009. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma vettük rajta észre hogy megint kezd olyan lenni mint a betegsége előtt, ma még nem evett, de tegnap kapott egy hatalmas csülköt amit mi főztünk neki, lehet hogy megcsömölt?
2009. dec. 15. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy a doki hogy nem mondta meg, mi a baja... !

Ha a babéziát túléli a kutya, akkor utána teljesen felépül, csak idő kérdése.

A lyme-kór az, ami újból és újból tüneteket okoz, sajnos teljesen nem gyógyítható. Nagyon kutyafüggő, hogy ki milyen tünetekkel, károsodással keveredik ki belőle, és milyen gyógyszeres kezeléseket igényel utána (akár élete végéig). A leírásotok alapján ez lyme-kórnak tűnik. Vissza kéne menni az orvoshoz!

Remélem most már ezentúl véditek kullancs ellen (Kiltix, Scalibor, Frontline, Advantix, sb.)!

2009. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos megint azt csinálja mint a betegsége előtt, és az állatkórházba nem mondtak nekünk róla semmit, csak kapott rá egy pár injekciót! PÉNZÉHESSÉG?
2009. dec. 16. 15:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Legyetek egy picit erőszakosak,ne hagyjátok, hogy szó nélkül csak adnak egy szurit,bezsebelik a zsozsót,kész.

Kérdezzétek ki, mit kapott,miért,mi a hatása,mellékhatása,hatóideje,stb. Ne féljetek a dokitól, ez a dolga,ezért fizettek. Mintha emberorvosnál járnátok a hozzátartozók ügyében.Mert Ő ugye hozzátartozó?!?!Ha a tünetek újra előjöttek, menjetek vissza, kérdezzétek mi a baj,lehetőség.Ha nem megnyugtató a válasz, menjetek keressetek más dokit, ne hagyjátok magatokat és az állat- társatokat szenvedni.(sajnos az embergyógyászatban is már csak akkor gyógyul az ember, ha kihajtja magának a létező összes lehetőséget, és nem hagyja magát odébb tolni.)

2009. dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!