Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom elérni, hogy az...

Hogyan tudom elérni, hogy az idegenek megugassa a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy keverék kutyusom. 11 hónapos. Ha elmegy valaki a kerítés előtt akkor rögtön szalad oda nyüszíteni, hogy simogassák meg. Sajnos kiskorától kezdve mindig mindenki megállt őt megdögönyözni, dicsérni, hogy milyen szép, aranyos stb. Ez engem zavar. Legszívesebben mindenkinek kiszólnék, hogy ne nyúljanak hozzá de ez lehetetlen....

Valaki azt tanácsolta, hogy az egyik ismerőse azt csinálta, hogy egy botot adott azoknak a kezébe akik az utcán elmentek és megkérte őket, hogy csapjanak oda egyet a kutyának. Állítólag ez bevált...De én ezt nem igazán akarom, mert mi van ha azután nem ugatni fogja, hanem inkább félni fog az emberektől? + esetleg bevadul majd ránk is.

Vagy még az jutott eszembe, hogy esetleg hozni mellé egy másik kutyát, aki más fajta, ugatósabb típus. De ez is "zsákbamacska" mert mi van ha az is ugyanolyan lesz....


Esetleg ha még egy kutyát választanék, akkor milyet érdemes???(kis testűt szeretnék, mert a mostanim vizsla szerű)


2009. dec. 14. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a botos dolgot ne csináld,mert ahogy írtad,félhet az emberektől,és rátok is bevadulhat.Nekünk Spániel van,2 és fél éves lány.Mindenkit,aki elmegy a házunk előtt,megugat.Kivéve minket,a nagyim és a papóm:)
2009. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Házi módszerekkel kutyát vadítani igencsak veszélyes dolog, ahogyan te is írtad, nem tudhatod mi lesz az eredménye.


A vadász fajták egyébként sem arról híresek hogy hangosan őriznék a házat, a te kutyád pedig még fiatal is.


Kérj segítséget egy kiképzőtől aki személyesen megnézi a kutyát és megmondja mit lehet vele kezdeni.

2009. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


A kutyád sajnos megszokta, hogy mindenki megdögözi, és ezt el is várja. Mivel nem házőrzőről vagy jelzőkutyáról van szó, ezért ne várd el tőle, hogy az idegeneket megugassa/utálja. Ebben te is ludas vagy, ezt nem kell ecsetelni (ezt bevallottad). Részben a nevelés, részben a fajtaválasztás miatt. A kapott tanácsra ne hallgass, mert nem tudhatod ki mekkorát fog odasózni. A kutya emlékező képessége nagyon jó, ezért képes lesz megkülönböztetni ki bánotta és ki nem. Javaslom ha mindenképp másik kutyát is szeretnél, érdemes dominánsabbat venni, de ezúttal menjél biztosra ( örző-védő faját vagy keveréket).

2009. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért örülj neki, hogy van egy aranyos kiskutyád, akit szeretnek az emberek. Inkább simogassák a kerítésen keresztül, mint piszkálják. De megértem a problémádat. Ez azért is veszélyes lehet, mert beadhatnak neki olyan ételt, amit Te nem szeretnél. Szerintem vidd el iskolába, ahol megtanítják, hogy hogyan viselkedjen idegen emberekkel. Vagy az nem lehet megoldás, hogy a kerítés alsó harmadára nádat teszel? Az még dekoratív is lehet, és így megakadályozod a benyulkálásokat. Ha másik kutyát szeretnél, szerintem az lehet Puli, mert az elég ugatós fajta, illetve jó házörző is. A gazdáját imádja, de az idegenekkel szemben bizalmatlan.
2009. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem zárd be egy kennelbe, neveld vérengző fenevaddá, veresd meg minden nap az emberekkel.

Akkor biztos ugatós lesz és kiegyensúlyozott.

2009. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
vidd el egy suliba, biztos tudnak segiteni neked.. picikét elrontottad.. :))) a botos megoldást meg felejtsd el szerintem.
2009. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha egy kutyában benne van az őrző hajlam akkor valamennyire kijön belelőle akkor is ha nem nevelik rá. És vannak olyan kutyák akik barátságos jelleműek. A te kutyád valószínűleg ilyen. Meg lehet tanítani iskolában csibészelni, de sosem lesz olyan mint egyn igazi őrző-védő kutyánál. Azt is csak játéknak fogja venni, éles helyzetben nem fog úgy reagálni.

Persze még reménykedhetsz, mert még fiatal.

A módszerre amit említettél ez a meghatározás illik: állatkínzás.

Inkább csinálj neki kennel amibe berakhatod ha nem vagy otthon, vagy csináld meg a kerítést, hogy ne nyúlkáljanak, mert lehet hogy 99 kéz kedves volt vele, de a 100. megmérgezi vagy bántja.

2009. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem terelő kutya keverékem van és ugat még a barátaimra is, de senkit meg nem harap. Az egyik osztálytársam ismeri a kutyusomat, ezért mikor ugat a kutya, akkor be mer nyúlni és megsimogatni, de nem harapja meg csak ugat.
2009. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, a vizslákra jellemző, hogy nem igazán válnak be házőrzőnek, mert mindenkit úgy üdvözölnek, mint a közeli barátot.De mondjuk én már láttam olyan kutyát, aki vizsla, de mégis jól megugatott az otthona kapujában.Szerintem ez leginább a természetüktől, és az "őrző-védő ösztöneiktől" függ.De valószínűbb, hogy ez azért van, mert megszokta hogy mindenki megdögönyözni, ezért ezt már mindenkitől el is várja.
2009. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
milyen kevereék
2009. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!