Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyust de nem...

Szeretnék egy kutyust de nem tudom bolognese v. yorki legyen?

Figyelt kérdés
Tenyészteni is szeretném a későbbiek folyamán. Volt már yorkim nagyon szerettem egy imádni való a fajtája. De megtetszett a bolognese is.
2009. dec. 14. 11:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

Azt nem értem,hogy ha a kérdező tesz egy kijelentést akkor miért kell egyből leugatni a fejét????

Ha ő szeretne tenyésztő lenni akkor az lesz,és kész.Honnan tudod,hogy tanul meg ugyanannyit a fajtáról,mint a tapasztaltabbak?

Egyébként szerintem maradj a yorkienál.Ha már azt a kutyát ismered,és tenyészteni szeretnéd.Szerintem szebb a szőre mint a bolognese-nek.

2009. dec. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
szerintem szerezz be mindkét fajtáról részletes ismertetőt, amit a gyerekekkel is ismertetsz (milyen a természete, mennyi időt igényel a szőrzete, milyen a fajtára jellemző eü illetve természetbeli problémák adódhatnak, stb...), és amelyik jobban megfelel az elképzeléseiteknek, azt kéne választani. De! A tenyésztés nem játék, és nem könnyű feladat!
2009. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem annyi yorki és bolognese tenyésztő van már, attól hogy imádod még nem biztos hogy jó tenyésztő lennél, van végzettséged? tapasztalatod? anyagi háttér? Ez nem úgy megy hogy jaj de cuki ez a fajta csináljunk egy csomó babát!!! Képes lennél megfizetni a kutyák árát, a rengeteg szűrővizsgálatot, orvosi költségek, és ha kiderül nem felel meg a tenyésztésre? Főleg hogy ezek alapban érzékeny túltenyészett fajták, kidobod, szerezel másikat? És egy szuka 2-3szor szülhet és azt is 2-4 éves korában, utána mit csinálsz vele? És majd szaladgálsz a felmosóval a kiskutyák után, mert ugye sok energia és türelem kell a neveletlen, romboló, nem szobatiszta kiskutyához. És mi van ha nem tudod eladni őket, hisz elég ha rá keresel expresszen megszámlálhatatlan yorki és bischon hirdetés van és sokszor az eladó nyakán maradnak. Ha annyira tetszik valamelyik fajta vegyél egyet vagy kettőt de nem szaporíts. Kérlek gondolod át mind ezt és na hozz felelőtlen döntést mert aztán mi állatvédők szívjuk meg, jelenleg is 1 megunt yorki és több keverék divatkutyus csücsül a nappalimban.
2009. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

[link]

Itt választhatsz kutyát, ha más fajtát szeretnél, megnézheted melyik illik hozzád a legjobban.

2009. dec. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én a yorkit választanám, mert nekem is az van, de a bolognese is nagyon aranyos, de természetileg nem tudom milyen. Az én yorkim nem volt egy drága, de teljesen egészséges és nincs törzskönyve sem. Imádom, mondjuk bűn rossz, de ez nevelés kérdése :) Egész nap rohangál, kis energiabomba :) Szóval nagyon lehet őket szeretni, de ezt te is tudod, hiszen azt írtad, hogy már volt yorkid. :)
2009. dec. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen volt már yorkink (biewer)csak a volt élettársam elvitte, talán már el is adta. Hiányzik nagyon nekem is és a lányoknak is. Igazi kis energiabomba volt a miénk is. Ha tehetném a másodikat is ott venném ahol az elsőt csak elég drága hely. Nagyon köszönöm a jó tanácsokat.
2009. dec. 15. 07:19
 17/19 anonim ***** válasza:
hát szerintem amelyik tetszik jobban..Éna bolognese re szavazok.
2009. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
H tenyészteni szeretnél, az bizony nem könnyü feladat. ha már tul vagy azon, hogy milyen kiskutyát szeretnél, és átmazsoláztál a fajtáról mindent amit tudni kell, akkor kezdj el kiállitásokra járni, tenyészeteket felkeresni. Elég kevés komoly tenéysztő árul az expresszen kiskutyát. Egy jó minőségü babára, lehet, hogy várnod kell, sőt biztos. szerződésbe kell foglalni, hogy a kutyust tenyészcélra vásárolod, igy bizonyos garanciák vannak. Aztán ha megvan a "gyerek" 6 honapos korban nem árt előszüréseket csináltatni. Közben megtanulni a szőrkezelést, mert egy kiállitási kutyus szőrét máshogy kell ápolni, mint aki családi kedvenc. Elvinni őt kiállitásokra, majd 18 honapos korban tenyésszemlére. 1 évesen már minden szürést meg kell csináltatnod, hogy az öröklődő betegségeket kizárd. Sok pénzt emészt fel, és sok energiát, mire eljutsz odáig, hogy befedzteted a kiskutyát.Közben tanulni ,tanulni, mindent amit a fajtáról tudni kell. Aztán kennelnév kiváltás, jo fedezőkan kiválasztása, mire meglesznek a babáid, százezres nagyságrendeknél tartasz. De ha ezt szeretnéd, akkor csináld maximálisan jol, én azt javaslom.
2009. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok kommentet mindenkinek bolognese mellett döntöttem. És közben egy Beaglevel is gyarapodtunk. Nem szándékozom tenyészteni egyik fajtát sem. Imádom Őket.
2010. júl. 20. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!