Kutyaugatás társasházban, feljelentéssel, mit és hogyan lehet csinálni?
A helyi önkormányzatok külön szabályozzák,hogy hány kutya tartható és milyen feltételekkel vagy van egy általános érvényű jogszabály erre?
Közös képviselő tehet feljelentést, ha Ő maga nem lakástulajdonos, egy társasház kezelő által megbízott egyén?
Ezt persze úgy értem, hogy a társasház lakói szóltak neki a "problémáról" Ő pedig feljelentést tesz, úgy hogy Ő esetleg nem tapasztalta a problémát mivel ott sem lakik? Ez így helyénvaló? Valamint az Önkormányzattól kapott levélben csak a közös képviselő van megjelölve (tanúk, egyéb nincs). Levélben szerepel a háztűznézés is, ez így rendben van? Mire számíthat a kutyatulajdonos,aki albérlő a lakásban?
Megjegyzendő,hogy nem egész napos ugatásról van szó. A szembe szomszédot megkérdezve kiderült,hogy a gazda munkába indulását követően 10 perc múlva 10-30 percig tartó vonyítás hallható. A Kutyatulajdonosok párszor hangfelvételt készítettek a távollétük idejéről és a 4 felvételből egyszer sem volt hallható a kutyák (2db) ugatása. Persze ez lehet véletlen,minden esetre érdekes.
#10 " Az állattartó és az állattartással érintett személyek (környező lakóközösség) jogosultságaira és kötelezettségeire is vonatkoznak az előbb említett szabályok, tehát ha az állattartással érintett személyeket tartósan és szükségtelenül zavarja tulajdonjoguk gyakorlásában az állattartás, akkor a Ptk. 191. §-a alapján a jegyzőhöz és bírósághoz fordulhatnak birtokvédelmi igényük érvényesítésére. "
Nekem ebből az jön le, hogy a közös képviselő nem jelenthetné fel a gazdát olyas valamiért amit Ő nem tapasztal, mivel ott sem lakik! Itt maximum lakó tehetne feljelentést,de azok meg olyan gerincesek,mint egy giliszta és harmadik félt kértek fel,akinek semmi köze a dologhoz. Vagy rosszul értelmezem?
#11 és #12
A a kutyatulajdonosoknak van tippje, hogy kik azok (két személy elsősorban), a közvetlen felettük és az az mellett lakók.
Ezeket az ugatásokat nem úgy kell venni,hogy Hétfőtől vasárnapig. reggel 8 től este 8 ig.
Ugyanis a férfi havi 15 napot dolgozik, a hölgy pedig délutános(hétvégén otthon van, úgy max délután vannak egyedül amíg valaki haza nem ér. Úgyhogy a hétköznapokon fordulhat csak elő és délután,mikor mindketten dolgoznak,de mint mondtam 15 napot otthon van a férfi egy hónapban, az sokszor hétköznapra esik.
Nálunk például most a szembe szomszéd verte úgy ripityára (betongerendáig) a lakást, hogy előre be sem jelentette, csak hétfőn reggel 8 kor elkezdték 10 kilós kalapáccsal kiverni a fürdő falát :D És ez megy már 1,5 hete (hétvégén is) ...most Én is jelentsem fel? :D
A szomszédot valószínűleg nem egész éven át fogja verni a fürdőszobája falát.
A másik meg,hogy igazuk is van a szomszédoknak meg nem is. Tudod az emberek egy ideig türelmesek,tolerálják a másik embert,főleg ha egy házban élnek,de azért nem lehet a végezetig bírni. Fél órás ugatás még heti 3 alkalommal is sok,egész éven át. Így meglehet érteni,hogy a szomszédok megunták,de akkor se tartom fairnek,hogy egyből szólni kell valakinek,hogy 'jelentse fel-jelentse fel' hanem először felkeresni azt személyesen akivel problémája van és megbeszélni a dolgot, adni egy bizonyos türelmi időt és hátha megoldóik,ha többszőri felszólításra és kérésre sem hajlandó a gazda valamit csinálni a kutyával akkor ér a feljelentés. Viszont nem tudom,hogy a szomszédok megtették-e ezt a lépést,hogy figyelmeztették a gazdát? De gondolom megtették,főleg ha tudja,hogy ki áll a feljelentés mögött.
Arra nem tudok választ adni,hogy mi fog velük történni,de azt tudom,hogy huzamosabb ideig én se bírnám elviselni a vonyítást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!