Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyári hónapok befolyásolják...

A nyári hónapok befolyásolják a kölyökkutyák iránti keresletet?

Figyelt kérdés
Könnyebben sikerül, vagy lehetetlen ilyenkor szerető, gondos gazdákat találni? Tapasztalatokat várok!
2009. dec. 13. 18:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

20:36 vagyok. Egyetértek az előttem szólóval. A legnagyobb jóindulattal sem nevezhető neves tenyésztőnek, aki kiskutyákat karácsonyra gyárt, beteg kölyköt nem vesz vissza és apróhirdetésben árulja a kutyáit. Szép dolog, hogy megmentetted, de az a szerencsétlen kutyus nem tehet arról, hogy beteg, nem szép dolog emiatt dögnek nevezni egy állatot, mert az ember, akinek "köszönhetően" világra jött, felelőtlen és ostoba volt.

Nekem is van mentett kutyám és egy fajtatiszta is. És mikor a fajtatisztát vettem, egy évig kerestem a megfelelő tenyésztőt. Bevallom, nagyon komolyan kerestem és gyűjtöttem az információkat, de még így is nehéz volt kiválasztani a legmegfelelőbbet. Még neves tenyésztők közül is és azt látom, köztük is van sok olyan, akit csak jóindulattal lehet igazi Tenyésztőnek nevezni. Nem volt könnyű. Még nekem sem, pedig tapasztalt kutyás vagyok. És az a szomorú, hogy egy első kutya tulajdonosnak még nehezebb a dolga, főleg, ha valamilyen divatosabb fajtát szeretne. Sokszor a kiállítási eredmények, a szűrések sem jelentenek mindent, ha nincs kellő szakértelem, felelősségtudat. Kevés olyan Tenyésztő van, aki mindenre oda akar és tud figyelni.

2009. dec. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
A "dög", mint melléknév szerepelt a mondatomban. Jelentése: nagyon-nagyon. Biztos ti is hallottatok már szlengben ilyen mondatokat: "dög nagy", aminek jelentése bazi(nagyon) nagy. Remélem így már érthető. És az is, hogy a magamhoz vett beteg szeretnivaló állatot nem nevezném dögnek semmi pénzért, de dög betegnek igen. A neves tenyésztő nevét nagyon szívesen elküldöm bárkinek privátba. Ezen az oldalon is gyakran felmerül a neve, őket szokták ajánlani jó sokan. Én beszéltem vele és sajnálatosnak tartotta a történteket, amik a törzskönyves kutyával történtek, de hát ő jó helyre adta a kutyát és most örül, hogy megint jó helyen van. Mindegy, engem nem érdekelnek többet ezek a dolgok, mert ez a kutya az első és utolsó törzskönyves kutyám. Soha nem is akartam fajtatisztát, de nem bánom, hogy így esett, így most még biztosabb vagyok a döntésemben.
2009. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Off: Szép is a magyar nyelv... :)
2009. dec. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!